Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Доколкото виждам на сайта на Тойота - 'хибридна преференция' 2500лв... Освен това - отстъпката, колкото се договориш
    То това финансиране е от държавата. Баба Меркел беше отпуснала повечко за унищожаване на старите дизели. Но трябва да разгледам да дали още важи и какво беше.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
      Гадая, но преди 4-5 години бяха доста популярни в гнилия запад. Което може да означава, че са навършили възраст да им се радва някой източно европеец.
      И аз така помислих, но са много, в пъти повече от разни "Приуси", "Лексуси" и др. подобни на същата възраст. Просто сякаш масово са тръгнали да се отървават от тях Па да е бил най-разпространеният в Европа хибрид този "Outlander", не ми се вярва.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Хибриди

        За това ли става дума или явлението е някъде на друго място?

        Коментар


        • От: Хибриди

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          За това ли става дума или явлението е някъде на друго място?
          Да, точно.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Хибриди

            Предполагам там някъде е животът на литиевите клетки при този режим на експлоатация - празнене и пълнене докрай по няколко пъти на ден

            Коментар


            • От: Хибриди

              Т.е. три год. и тутто финито?
              До колкото съм чел те не се ползват на 100 %, а им дават около 1000 цикъла на 80% разряд, затова мисля за такива за кемпера.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Хибриди

                Тойотските системи мисля работеха само в диапазона 40-60% заряд на батерията (поне за NiMH)... Та и затова им дават гаранция 10г, ама пък реалния им ел-пробег трудно би могъл да надвиши 5-10км
                Съответно и реалния им разход е доста по-добър от конвенционален автомобил, но и доста далеч от 'рекламирания'...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  До колкото съм чел те не се ползват на 100 %, а им дават около 1000 цикъла на 80% разряд, .
                  Toчно така е, но дали се ограничава зарядът до 80% при плъгините с цел удължавне на срока на живота на батерията, като се жертва и без това малкият пробег - не знам

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    реалния им ел-пробег трудно би могъл да надвиши 5-10км
                    На 100 км. ли, или в зависимост от пробега или типа пробег - магистрала или градско, извънградско - равно или планини, изкачване-спускане, серпантини и т.н. варира, но е повече от 10 км... на 100 при мен. Иначе просто няма как да е тоя разход за 197 к.с. примерно

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Имах предвид 10км чист EV режим... Т.е. да можеш да изминеш такова разстояние без междувременно да запали ДВГ... Зареждаш догоре батерията в контакта, тръгваш на EV режим без да изискваш голяма мощност (за да не запали ДВГ), и караш на EV докато компютъра реши, че батерията вече е умряла и трябва да се зареди...
                      След това разбира се ДВГ трябва да работи (или контакта за плъгините) за да компенсира и зареди батерията пак до нормално ниво... Явор навярно е имал удобни контакти и по местодомуване и в офиса и затова сигурно е карал над 70% от дистанцията на ток за да постигне такъв разход (малкия)... Обаче излезеш ли от идеалните условия - ДВГ иска да пали, а запали ли - гори гориво

                      П.С. Пиковата мощност не е чак толкова определяща за разхода - реално използваш в 95% от времето само малка част от тази мощност, и съответно разходът е доста малък Ей го - 90к.с. дизел баничарка (и то доста висока и голяма) извънградско си гори около и под 5л/100км (да, празна)... По магистралата Варна-Шумен - със 130-150, нататък извънградско - 100км/ч ... Т.е. тази мощност и стига за нормално поддържане на такива скорости... Да, не може да изпреварва - в тези 3-5% от времето и трябват още коне, но за няколко секунди повишен моментен разход, няма как средния ти разход да скочи осезаемо..
                      Последно редактирано от slowtraveler; 22-02-18, 08:35.
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Разхода точно при този двигател е нисък, защото е много нисък специфичния разход на бензин за 1 кв. ч. - с около 20% по-нисък от турбо бензиновите двг. с директно впръскване, но явно се големи загубите в никел метал хидридните батерии в сравнение с литиевите. Но само двигателя не може да работи без ел. частта, защото не може за малко време бързо да сменя оборотите и отдаваната мощност - не знам дали го обясних правилно.

                        Мой приятел от детинство живущ от четвърт век в щатите кара Форд Ф150 и казва, че разхода му на годишна база /около 15-20 000/ мили е около 9/100. Като форда е на 5-6 години, V8 и не е хибрид. Предния му автомобил Мерцедес МЛ пак бензин горял м/у 15 и 16/100 експлоатиран пак по същия начин.
                        Не знам до колко мога да му вярвам, но пикапа на форд е голямо, тежко нещо с лош коефициент на съпротивление и да го докара този разход ми е много невероятно.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Изключва цилиндри, висок въртящ момент в ниските обороти и движение с 90-100 км/ч. при 1200-1300 rpm.
                          HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                          Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
                            Изключва цилиндри, висок въртящ момент в ниските обороти и движение с 90-100 км/ч. при 1200-1300 rpm.
                            И аз това щях да напиша - шосейно каране с до 70 mph. Я да пробва (ама няма да посмее ) да го бримчи със 180-200 км/ч и да го буха редовно извън пътя и в кал, както се експлоатират подобни машини у нас, бързо ще установи, че карчи 20-23 л/100 км.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Ф150 ще гори 9 в шестък! Стига глупости!

                              Колкото им да раздухвате моя хибрид си гори 11литра. При жена ми. Статистика от 25 000км. 50/50 градско и магистрала. По магистралата 150-160. Ако не беше хибрид мисля за поне 5-6 литра отгоре!

                              А дизеловия Макан пак 11 но дизел. Но там скоростите и ускоренията са други, недостижими за Лексус! Пък и го карам аз, което много еб..ва работата.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180222_135250.jpg
Прегледи:1
Размер:304.5 КБ
ID:5781615
                                Не икономично каране като повечето е магистрали.
                                Мл 420 цди.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X