Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
    Гуми:
    зимни Dunlop - 7,38 л. на 100 км
    всесезонни Bridgestone - 6,13 л. на 100 км.

    икономично каране - 5,61 л. на 100 км.
    нормално - 6,09 л. на 100 км.
    най-висок среден разход - 6,93 л. на 100 км.

    магистрала - 6,20 л. на 100 км.
    градско - 6,14 л. на 100 км.
    междуградско - 6,74 л. на 100 км

    само 1 път с премиум 100 бензин - 6,41 л. на 100 км - 624 км. с 40 л.
    последно зареждане - 34,68 л. - 472 км. - 7,35 л. на 100 км.
    Ако говорим от икономическа гледна точка разходите за гориво са по-високи от дизел с 1,5 литра двигател с 120 к.с. и евро 6 . От инвестиционна гледна точка като първоначална цена на покупка не мога нищо да кажа ,защото никой не може да каже колко дълго ще може да се карат колите и колко дълго ще отговарят на съвремените изисквания . Другото е колко бързо и с колко пада цената на двете различни технологии . Аз смятам че един хибрид или един 100 % електрически автомобил все още не са конкуренция при дълги и преобладащо дълги разстояния по магистрали . За високо натоварени и гъсто населени градове обаче са на първо място . И само за статистиката ще допълня че за последните 600 км на нашият дизел при преобладаващо къси градски разстояния и при околни температури от -5 до +5 градуса средният разход е около 6 л на 100 км . Най-любопитното при мен е че при движение по магистрала със скорости от порядъка на 130 , 140 км в час разхода е около 5 л на 100 км в Германия . Когато се приберем и караме в БГ , разхода пада до 4,5 л смесено .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Това на какво?
      За CH-R h и RAV4 h... Предимно в Германия, но и в Австрия и Швейцария

      макс. разход на CH-R h:
      498 км - 32 л - 6,43 л.100 км
      мин.разх. септември 2017 - 517 км. - 23,40 л - 4,53 л./100 км.

      Коментар


      • От: Хибриди

        RAV4-та вдигна разхода зимата, последното ми зареждане, с 3 ма човека и много багаж догоре, ски и т.н. се оказва с най-висок разход - но 7,35л./100 км е максимума досега... зареден в Австрия - 95 там беше 1,17 E
        тук в момента e - 1,27 - 1,30 E

        P.S. Но определено намирам разлика в сравнението бензин в Германия - Австрия, в полза на немския, с австрийския винаги дава по-висок разход, за БГ не знам... и не ми се мисли...
        (говоря за Е5, защото има и Е10 - съответно 5-10% био-незнам си кво, Е10-та също дава по-висок разход)
        Последно редактирано от ivied; 18-02-18, 08:42. Причина: Е5-Е10

        Коментар


        • От: Хибриди

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          За CH-R h и RAV4 h... Предимно в Германия, но и в Австрия и Швейцария

          макс. разход на CH-R h:
          498 км - 32 л - 6,43 л.100 км
          мин.разх. септември 2017 - 517 км. - 23,40 л - 4,53 л./100 км.
          Нещо не мога да разбера защо толкова малък автомобил е толкова лаком.
          От 1 год. имам Хонда Джаз 2006 г. карам я основно от село 5 км. до вхда но града, и то в най-натовареното време сутрин малко след 8 часа и вечер 5,30-6 ч. Разхода сега зимата е близо 6/100, през лятото около 5,5/100. На дълъг път без магистрала е под 5/100, на магистрала при 130 км/ч. - 6/100.
          Хондата е по-просторна от CH-R, по-висока и ръбеста и би трябвало CH-R да е много по-икономична.
          П.П. Мога да постна екселска таблица за реален разход, която водя за всяко мое МПС от момента в който е в мое владение.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Нещо не мога да разбера защо толкова малък автомобил е толкова лаком.
            То Търговищкото задръстване в час пик на мен след Варна ми е като село с 5 коли
            Човеко е у немечко та така....
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: Хибриди

              Верно ли мерите до грама колко горят колите ви ?

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                Верно ли мерите до грама колко горят колите ви ?
                Милилитра, не грама.

                Не знам защо, но съм останал с впечатление, че задръстванията в Сф и Вн са по здрави отколкото в Германия и Австрия.
                Търговищкото задръстване е софт и ако ми се наложи да чакам повече от един светофар благославям.
                Хондето е лакомо над 100 км/ч. и когато е студето и го караш на къси разстояния както на мен ми се налага. Като карам Хеми-то и на втория км вече е стоплил, а Хондето едва на петия, но разхода на Хемито е х 4.
                Но да не се увличам и да не сравнявам несравними неща...

                Явор пише за 2/100 на мерца, а тойотата, която от толкова години е продала милиони приус и др. хибридни модели зобе 6/100.
                Тези 6/100 са достатъчни и на митсубишито да е истински СУВ.

                П.П нямам никакъв хибрид, просто размисли...
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Нещо не мога да разбера защо толкова малък автомобил е толкова лаком.
                  От 1 год. имам Хонда Джаз 2006
                  1453 кг. малък? Хондата - 980 кг. за 1.2 двигателя...?
                  Лакома? Е...на мен ми се вижда повече от приличен и поносим разход... Още се и разработва/ха/т...

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  задръстванията в Сф и Вн са по здрави отколкото в Германия и Австрия.
                  ...но разхода на Хемито е х 4.
                  Но да не се увличам и да не сравнявам несравними неща...
                  Точно в задръстванията/светофари/накъсани отсечки/ серпантини S образни в планината и т.н. h-те са с най-голямото предимство...
                  и... О, 2.5 л. мотора на Лексъс с 197 к.с. е доста... ама доста добър... Би изненадал мнозина...
                  Последно редактирано от ivied; 18-02-18, 21:11.

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Сложи още един тон на тоя тон и половина и си стискаме ръцете,до тогава верно си е малка кола.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                      Верно ли мерите до грама колко горят колите ви ?
                      Просто записвам км. на касовите бележки след зареждането и ги слагам периодично в таблица.

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Сложи още един тон на тоя тон и половина и си стискаме ръцете,до тогава верно си е малка кола.
                      съгласен за хАмериката - то там всичко под 6 цилиндъра си е малолитражка с 3 цилиндъра...

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                        1453 кг. малък? Хондата - 980 кг. за 1.2 двигателя...?
                        Лакома? Е...на мен ми се вижда повече от приличен и поносим разход... Още се и разработва/ха/т...


                        Точно в задръстванията/светофари/накъсани отсечки/ серпантини S образни в планината и т.н. h-те са с най-голямото предимство...
                        и... О, 2.5 л. мотора на Лексъс с 197 к.с. е доста... ама доста добър... Би изненадал мнозина...
                        Не знам колко тежи нито Хондето, нито Тойотата, но важното е, че и двете в повечето време возят 1 г*з около 100 кила.
                        А хондето е около 1300 и нещо см3-80 и няколко к.с.

                        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                        Просто записвам км. на касовите бележки след зареждането и ги слагам периодично в таблица.


                        съгласен за хАмериката - то там всичко под 6 цилиндъра си е малолитражка с 3 цилиндъра...
                        И аз така, но обикновено ги пиша в телефона на момента.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Явор пише за 2/100 на мерца, а тойотата, която от толкова години е продала милиони приус и др. хибридни модели зобе 6/100.
                          Тези 6/100 са достатъчни и на митсубишито да е истински СУВ.

                          П.П нямам никакъв хибрид, просто размисли...
                          Явор пише за хибрид, който се зарежда с ток от мрежата, всеки път когато имаш малко повече свободно време.
                          Т.е. нещо като Тесла, плюс ДВГ.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Явор пише за хибрид, който се зарежда с ток от мрежата, всеки път когато имаш малко повече свободно време.
                            Т.е. нещо като Тесла, плюс ДВГ.
                            Явор го пише това за изминати много километри без контакт с ел. мрежа.
                            А иначе четох, че и клипчета гледах.
                            А CH-R ми е фаворит като дизайн нищо, че местата за задния ред пътници са клаустрофобично неудобни, но като я гледам отвън изглежда и стилна и футуристична.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Плъгин хибрида можеш да му докараш такъв разход... Ама излезеш ли от чисто 'електрическия' му режим - нещата не изглеждат точно така
                              Току-що приятел докара от София свръх-съвременен хибрид лек автомобил... Да, тежи около 2200кг, и разходът му извънградско му бе над 10л/100км...
                              Така, че както писах по-горе продължавам да смятам, че Явор просто подава информацията леко изкривена - така както я предлагат Евростандартите
                              Т.е. загряваш двигателя, зареждаш догоре батерията и тръгваш на ток за теста. А тестът все още е 11км... Да, понякога за по-високите режими се налага да палне двигателя... И накрая завършваш единадесетте километра с изразходена батерия и към 200мл изгорен бензин... Апроксимираш и какво се получава - 2л/100км Ама реално същия този плъг ин хибрид ако не го зареждаш на всеки 10-20км, ти дава разход 6л/100км (в Спритмонитора май има два такива мерцедеса - единия със среден разход 5.93, а другия 7.23л/100км ) ...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                                Един пълен заряд от празна батерия дърпа около 4 kW/h. Ако караме само на ток със скорост до 140 км/ч тока може да стигне за около 30 км. но това е теоретично. При електромобилите пробега много зависи от стила на шофиране. Този разход който цитирам е при хибриден режим на шофиране, енергията от заредена батерия ми стига за над 300 км градско шофиране. А истината е че си я карам като електромобил и много рядко минавам в хибриден режим. По чести минавам на спортен режим при който и двата агрегата отдават пълната си мощност и работата става "летя със колата". С две думи колата е "супер играчка" и аз вече съм голям фен на Plug in Hybrid технологията. Можеш да си еко или състезател както ти е кеф.
                                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                                Ама наистина четете между редовете ако зареждам на ток през 20-30км въобще няма да паля ДВГ





                                Генчев изгледай това видео

                                300 км изминава при движение в хибриден вариант с разход на бензин около 2 л. а 100 км.





                                Ами не не точно така, разпределението на енергията е много прецизно в мерцедеса. Двигателя много рядко зарежда директно батерията (освен ако ти не пожелаеш) Всичко зависи от пътните условия и стила на шофиране и моментното състояние на батерията. Цялата система се адаптира от това колко и как натискаш, как спираш и много други ситуации, дори когато зададеш маршрут на навигацията колата отчита наклоните по маршрута и така разпределя приоритетите на енергията че при спускане повишава зареждането на батерията. През цялото шофиране без степенно се променят тези приоритети, примерно при плавно ускорение може да "дърпа" 100% ток без двг, при по сериозно натискане това съотношение може да се промени на 80% ток 50% двг. същото зависи и при спиране ако батерията е с повече от 25% заряд тя се зарежда главно от спирачното усилие създадено от ел мотора, колкото повече натискам спирачката то толкова повече се усилва. Естествено ако това не е достатъчно задействат се и дисковите спирачки. Аз така привикнах към тази кола че много рядко ми се налага да стигам до нормалните спирачки. При спортно каране което е характерно с резки потегляния и резки спирания системата реагира по съвсем друг начин, ако караш спокойно двг винаги работи на обороти не се "приспива" ако натиснеш и двата агрегата отдават въртящ момент на пълна мощност, съответно върнеш ли газта за да спреш рязко рекоперацията на ток е толкова силна че само с нея успявам да намаля или спра. Това неразумно каране също има ненормален малък разход на бензин. Трудно мога да го засека защото иска продължително време на каране, но е около 10 литра на 100км. говоря за скорости около 120 - 180км. пик.
                                Иначе над 160 км по магистралата се движи като нормална бензинова кола с разход около 7-9л.

                                Не те приемам като хейтър ти задаваш въпросите които ми се въртяха в главата преди да купя двата хибрида. Иначе не съм съгласен че хибридите са преход към ел. колите. Всички автомобили ще станат някакви хибриди в близко бъдеще, но няма да ги сменят ел колите. Ще е нещо друго.... горивни клетки, водород..... проблема със зареждането на батериите или супер кондензаторите е нерешим, поне за сега.
                                Ето кратко резюме от многото постове на Явор за Мерца.

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Плъгин хибрида можеш да му докараш такъв разход... Ама излезеш ли от чисто 'електрическия' му режим - нещата не изглеждат точно така
                                Току-що приятел докара от София свръх-съвременен хибрид лек автомобил... Да, тежи около 2200кг, и разходът му извънградско му бе над 10л/100км...
                                Така, че както писах по-горе продължавам да смятам, че Явор просто подава информацията леко изкривена - така както я предлагат Евростандартите
                                Т.е. загряваш двигателя, зареждаш догоре батерията и тръгваш на ток за теста. А тестът все още е 11км... Да, понякога за по-високите режими се налага да палне двигателя... И накрая завършваш единадесетте километра с изразходена батерия и към 200мл изгорен бензин... Апроксимираш и какво се получава - 2л/100км Ама реално същия този плъг ин хибрид ако не го зареждаш на всеки 10-20км, ти дава разход 6л/100км (в Спритмонитора май има два такива мерцедеса - единия със среден разход 5.93, а другия 7.23л/100км ) ...
                                Да, погледнах в спринтмонитора средния разход е 5.75, като обаче първия в списъка е с разход 3/100, а последния в списъка е с 9/100.

                                Ето линк: https://www.spritmonitor.de/en/overv...=6&powerunit=2

                                Все още са малко екземпляри, за да е коректна статистиката.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X