Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Мисля, че основната мисъл при хибридите трябва да е екология, а не колко струва 1 км.
    Това е основният идеЙ. Но-о-о-о за хамериканците, дето газ не са помирисвали освен при някаква кухненска повреда, разход от 9/100 бензин срещу 20/100 бензин също е сериозен аргумент.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Хибриди

      Няма по голямо удоволствие от шофиране на plug in hybrid. Развива 600 Nm и гори под 2 литра в градско движение. Не ме интересуват икономиите и споровете около тях, старта на такъв хибрид е като на V8 с разход на тико. Такава кола можеш да караш икономично или да се правиш на джигит по улиците. Става въпрос за Mercedes C 350 E.
      Жената кара C-HR пак хибрид но при него всичко е по спокойно и маломощно. При всички хибриди и електромобили най-големия “келепир” идва от възможността да се събира енергията при спиране и да се ползва пак за ускорение. Колкото и д не ви се вярва скоро всичките коли ще са по един или друг начин някакви хибриди.

      Коментар


      • От: Хибриди

        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
        Няма по голямо удоволствие от шофиране на plug in hybrid. Развива 600 Nm и гори под 2 литра в градско движение. Не ме интересуват икономиите и споровете около тях, старта на такъв хибрид е като на V8 с разход на тико. Такава кола можеш да караш икономично или да се правиш на джигит по улиците. Става въпрос за Mercedes C 350 E.
        Жената кара C-HR пак хибрид но при него всичко е по спокойно и маломощно. При всички хибриди и електромобили най-големия “келепир” идва от възможността да се събира енергията при спиране и да се ползва пак за ускорение. Колкото и д не ви се вярва скоро всичките коли ще са по един или друг начин някакви хибриди.
        ...и гори под 2 литра в градско движение... Това сериозно ли? Ако карам 100 км ще дозаредя само 2 литра?
        Ясно е, че ако няма развитие на 100% електричките и някакви водородни клетки бъдещето е в хибрид и плуг ин хибрид, но за да стане масово цените трябва да бъдат по-поносими за повече хора.
        Приус зелено такси в Сф гори над 7/00 бензин. А Mercedes C 350 E само 2/100?!?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Хибриди

          Е Явор малко се е изказал политически - т.е. с недомлъвки
          Сам знае, че 600Нм сами по себе си нищо не значат - за динамиката има значение въртящият момент на колелата, а при хибридите трансмисиите често се различават сериозно ... Да, при мерцедеса навярно нещата са доста близки до обикновените трансмисии - там много мисъл не влагат Общо взето около 600Нм е и Гранда, ама нито е бегачка, нито гори 2л/100км
          А политическото при 2л/100км - това е разход при редовно зареждане от контакта... Ако хибрида го оставиш без контакт - разходът му на такъв тип автомобил в града ще е навярно 6-8л/100...
          Ако го зареждаш редовно - навярно пак ще пали ДВГ само и само за да те топли зимата, и разхода ще подскочи
          П.С. Но дори и да работи, разходът знаете, че е около 1л/час.... Т.е. при средна скорост 20км/ч и редовно зареждане (т.е. ползване за придвижване и аксесоари само акумулаторите) трябва ДВГ да работи около 25 минути всеки час за докара общ разход около 2л/100км... Което е повече от достижимо...

          П.П.С все още токът не го смятаме за разход Ама като стане въпрос за екология - вижте на сайта в ЕСО-то какъв е баланса на нашата електроенергия в момента Ей сега гледам - 55% само от ТЕЦ И 37% АЕЦ... Останалото - да, екологично е
          Последно редактирано от slowtraveler; 20-12-17, 23:03.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Да, потвърждавам. Даже и под 2 литра го свалям. Цитирам от сайта на Мерцедес The new C 350 e thus delivers the performance of a sports car and yet offers certified consumption figures of just 2.1 litres of fuel per 100 kilometres both as a Saloon and as an Estate.


            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Е Явор малко се е изказал политически - т.е. с недомлъвки
              Ако го зареждаш редовно - навярно пак ще пали ДВГ само и само за да те топли зимата, и разхода ще подскочи
              Ами не е точно така ДВГто не пали за да ме топли зимата или за студено лятото. Колата е с термо помпа не АС покажа ли и ключа и веднага се климатизира дори лятото дърпа повече ток за студеното. Батериите и Ел мотора са с “водно” охлаждане при заряд или разряд яко греят.
              А.за ускорението какво да кажа
              The high overall system output and intelligent engine management give the car the dynamic performance of a nimble sports car. The Saloon can sprint from zero to 100 km/h in 5.9 seconds, while the Estate, at 6.2 seconds, is almost as quick off the mark. The Saloon can reach a top speed of 250 km/h and the Estate up to 246 km/h, both in conjunction with certified fuel consumption of 2.1 litres per 100 kilometres.

              кутията е standard 7-speed automatic transmission 7G-TRONIC PLUS

              И да не ти се вярва това което съм написал е факт. Приемам всякакви тестове и проби.

              Коментар


              • От: Хибриди

                Да, явно е подобна на системата, дето я предлагаха за ZF кутиите (електродвигател на входа на кутията)... Просто доста народ се е втренчил във въртящия момент, а не прави сметка, че май 100Нм при 10000об/мин ще представлява същата мощност както 1000Нм при 1000об/мин И да, преимуществото на електродвигателя е в по-равномерното предаване на въртящия момент (почти правилна линия на мощността спрямо оборотите).
                Но за разхода - предполагам не отричаш, че споменатия разход е възможен само при редовно зареждане на батериите в контакта... И че при неползване на контакта разходът е над 6л/100км...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Ако редовно зареждаш в контакта няма проблеми да постигнеш и нула литра на колкото там километри.

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Колко км изминава с след пълно зареждане? И колко кв/ч. дърпа за това зареждане?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Точно това имах предвид - че при нормална и обичайна работа на хибрида, 2л е практически недостижима...
                      А ако е достижима - не ти трябва хибрид а електричка - явно постоянно си близо до контакт...

                      Относно нулевия разход - не на всички хибриди е така... При Тойота/Лексъс (поне доскоро) климатика е ел-термопомпа, обаче парното/топлото е от ДВГ...
                      Затова студено ли е навън - винаги пали ДВГ докато загрее и поддържа топлото не с ток, а с гориво... Да, топленето в студените райони на света става още по-икономично - има допълнителен топлообменник, който отнема топлина от изгорелите газове за топлене на антифриза...
                      Но това не отменя факта, че колкото и да зареждаш акумулаторите, пак ще имаш изгоряло гориво
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Един пълен заряд от празна батерия дърпа около 4 kW/h. Ако караме само на ток със скорост до 140 км/ч тока може да стигне за около 30 км. но това е теоретично. При електромобилите пробега много зависи от стила на шофиране. Този разход който цитирам е при хибриден режим на шофиране, енергията от заредена батерия ми стига за над 300 км градско шофиране. А истината е че си я карам като електромобил и много рядко минавам в хибриден режим. По чести минавам на спортен режим при който и двата агрегата отдават пълната си мощност и работата става "летя със колата". С две думи колата е "супер играчка" и аз вече съм голям фен на Plug in Hybrid технологията. Можеш да си еко или състезател както ти е кеф.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Приуса с 4.4кВтч литиева батерия има теоретичен ел-хибриден пробег около 18км... И около 10км само на ток..
                          Реалния - често е доста по-нисък...
                          Чисто електрическия пробег е химера за този тип автомобили... Да я преместиш на паркинг - става
                          Иначе хибрида - карал съм Инфинити, дето доста време се водеше 'най-бързият хибрид', и е с подобна на твоята компановка - 7ск автоматик + електриката... Да, бягаше доста...
                          Реален разход при мен градско/извънградско ми даде около 6.8-7л/100км... Което по принцип си е добър разход за такъв автомобил, но е МНООООГО далеч от посочените от теб стойности...
                          Така, че оставам със съмнението за постигнат разход 2л/100км освен ако го зареждаш през 20-30км
                          Последно редактирано от slowtraveler; 21-12-17, 09:20.
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                            Един пълен заряд от празна батерия дърпа около 4 kW/h. Ако караме само на ток със скорост до 140 км/ч тока може да стигне за около 30 км. но това е теоретично. При електромобилите пробега много зависи от стила на шофиране. Този разход който цитирам е при хибриден режим на шофиране, енергията от заредена батерия ми стига за над 300 км градско шофиране. А истината е че си я карам като електромобил и много рядко минавам в хибриден режим. По чести минавам на спортен режим при който и двата агрегата отдават пълната си мощност и работата става "летя със колата". С две думи колата е "супер играчка" и аз вече съм голям фен на Plug in Hybrid технологията. Можеш да си еко или състезател както ти е кеф.
                            Това означава, че батерията е около 3 и нещо kW/h. Как може да се измине 300 км без помощта на двг?

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Приуса с 4.4кВтч литиева батерия има теоретичен ел-хибриден пробег около 18км... И около 10км само на ток..
                            Реалния - често е доста по-нисък...
                            Чисто електрическия пробег е химера за този тип автомобили... Да я преместиш на паркинг - става
                            ....
                            Така, че оставам със съмнението за постигнат разход 2л/100км освен ако го зареждаш през 20-30км
                            Приус зелено такси шофьора ми каза, че теоретично може до 50 км. да измине само на акумулатор при скорост на движение до 50 км/ч, но на практика е до старта на първия светнал зелено светофар.

                            И според цитираното излиза, че мерца е с по-малка батерия от приуса, а изминава по-голямо разстояние само на ток.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Е аз затова и се писах, че Явор се изказва малко политически
                              Ако се вгледаш по-добре в написаното - не пише, че може да измине 300км без помощта на двг, а че ще измине километрите без да се изтощи батерията... Което си е така - двигателя ще я зарежда За сметка на разход на гориво разбира се ...

                              П.С. Отново за да не звуча хейтърски - Хибридите са много добро решение в текущият момент..
                              Просто за мен са преходен модел между ДВГ и чистата електрика... Нещата рано или късно ще направят хибридите ненужна система... Важното да се промени инфраструктурата... Стане ли тя подходяща и удобна за употреба на електриките - нещата бързо ще се променят...
                              Последно редактирано от slowtraveler; 21-12-17, 10:46.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Да, тя пак темата залита към електричките. Но има няколко проблема:
                                1. батериите нямат необходимия капацитет за да измине при всякакви условия поне 400-500 км. с едно зареждане.
                                2. зареждат се бавно и няма как да се изгради структура да се зареждат всички автомобили.
                                3. текущата мрежа не може да понесе натоварването.
                                4. бавното зареждане не устройва много от нуждаещите се от превоз.
                                5. няма достатъчно производство на ел. енергия.

                                Сигурно има и още, но докато не се разрешат ще са проектират, произвеждат и продават превозни средства с хибридно задвижване.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X