Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    ...
    Ламбото за милиони и например GT-R за 150-200х. да не би да имат толкова различен въглероден отпечатък?
    Да.

    Коментар


    • От: Хибриди

      Що? Производственият им процес е аналогичен.... Разхода на гориво - също... Количеството материали - подобно...
      Същото е и например ако вземеш една бензинова малолитражка, чиито цени се простират от 15-на хиляди лева до около 40х.лв.... Което ще рече - 3 пъти разлика във 'въглеродния отпечатък' според теб...
      А това не е така.... Не, че новите технологии не струват пари (и съответно 'въглеродния отпечатък' се отразява в цената), но не може да се каже, че има чак толкова голямо значение/влияние върху цената... Доста други фактори (като бранд например) оказват в пъти по-голямо влияние... И затова смятам, че цената съвсем не е чак толкова определящ фактор за да се оцени 'въглеродния отпечатък' на дадена стока...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Хибриди

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Що? Производственият им процес е аналогичен.... Разхода на гориво - също... Количеството материали - подобно...
        Същото е и например ако вземеш една бензинова малолитражка, чиито цени се простират от 15-на хиляди лева до около 40х.лв.... Което ще рече - 3 пъти разлика във 'въглеродния отпечатък' според теб...
        А това не е така.... Не, че новите технологии не струват пари (и съответно 'въглеродния отпечатък' се отразява в цената), но не може да се каже, че има чак толкова голямо значение/влияние върху цената... Доста други фактори (като бранд например) оказват в пъти по-голямо влияние... И затова смятам, че цената съвсем не е чак толкова определящ фактор за да се оцени 'въглеродния отпечатък' на дадена стока...
        Елементарно. Каквито и пари да дадеш, за каквото и да ги дадеш, всички те някъде по веригата стават нечий доход. А доходът се харчи за каквото се харчи.

        Коментар


        • От: Хибриди

          Ако реша - ще ги харча за чист въглерод / диаманти Е и какъв ще ми е 'въглеродния отпечатък'? Не винаги разходът е точно за 'горива' и въглеродни отпадъци..
          Отнесохме се 'у ряката' - май е добре да почистиш - в тебе е метлата
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Не знам що реши, че съм се притеснил, а отделно кво като си плаща, става въпрос колко е отпечатъка...
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Наскоро в аутобилд бяха публикували тестове на някаква френска електро-история. Тестът е бил в немско. Освен проблеми със заявения и реалния пробег, бяха споменали че цялото семейство участвало в теста, измръзнали по време на пътуването. Не са използвали отопление, тъй като то скъсявало и без това скромния пробег.
              Децата на задната седалка били завити с одеалце. Това, двадесет и първи век, в съвременен автомобил...
              Цялата разходка минала с едно междинно зареждане, че не се знаело дали ще стигне електриката до крайната дестинация...

              Е как човек да не си купи електричка...
              С такъв рейндж са елекричките към днешна дата. Напълно адекватен за нормален човек, живеещ в София.





              Коментар


              • От: Хибриди

                Предполагам че това на снимката не е реалния пробег, а е прогнозния.
                Няма да питам как е сега, по жегите, и дали след половин час пътуване в града, при средно натоварен трафик, показва оставащи 100 - 150 км?
                А за ауто билд, приемаме че са се объркАли...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Челен_товарач.jpg
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5758862
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Темата е за хибриди. за електричките си има друга...
                  Между другото тази сутрин попрегледах, какви модели ще се представят на автомобилното изложение във Франкфурт тази година... Рено-Нисан сега и с Мицубиши показват амбиции да станат поне 2-ри в света, ама са с възможно най-замърсяващите дизели от всички на европейския пазар... Оптически козметики при повечето, все повече и по-скъпи като екстри асистиращи системи, навлизане на автономните засега уж само помощни, вкл. поемане управлението и спиране на автомобила, при сърдечен удар при Порше и т.н.
                  Повечето "новости" и нововъведения са изтеглени напред от периода след 2025 за 2022... Т.е. сега сме в нещо като "предреволюционен" период... А и чувам, че сериозно се бистри как в БГ катализаторите да станели задължителни... Щото досега с 20-50 лв. на Еко теста можело и без... Та освен "предреволюционен", периода явно още е гратисен...
                  Последно редактирано от ivied; 02-07-17, 12:27.

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    Темата е за хибриди. за електричките си има друга...
                    Технологиите по необходимост ще конвергират.

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Технологиите по необходимост ще конвергират.
                      Много си прав всъщност, ще е все по-трудно да се разграничават, ако изобщо и трябва де...
                      Просто практичноста им е още (на батарейките) на смешно-критично ниво, но и това ще се промени сигурно...
                      Виж цените им са сериозни... Полезните идеи - също... Примерно откъде тръгна идеята за рекурперация (б@си и думата) на енергията, от хибридите или от Формула 1? (KERS, която събира кинетичната енергия (от спирането), а след това и ERS, която рекуперира и топлинната енергия (от изхвърлените газове), като втората система инкорпорира в работата си действието на първата.)

                      Да не говорим кво чудо ще е, да се използват "спецификите на пътищата" в БГ, демек дупките, примерно в разработката на ZF и американската компания Levant Power - система за регенеретаивно окачване на автомобилите:
                      "Системата е снабдена със собствен блок за електронно управление, малък електромотор и четири електрохидравлични помпи, поставени на всяко от колелата.
                      Задачата на помпите е да поддържат необходимото подаване на масло във всеки амортисьор, като адаптират неговата работа към конкретните пътни условия. Енергията ще се произвежда благодарение на възвратно-постъпателните движения на буталата на амортисьорите. Тя ще се съхранява в специални блокове, монтирани във външната част на самия амортисьор."
                      Иначе за да си припомним "историята", клип на руски, пък и автопарка им, е по-автентичен на нашия :

                      Последно редактирано от ivied; 02-07-17, 12:32.

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        В момента масовият хибрид (доколкото има такова нещо) е или с малка батерия и малък двигател, или с малка батерия и голям двигател. Комбинацията голяма батерия и малък двигател вероятно ще е финалното им развитие - доколкото изобщо имат още ниша.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Е, ти сега... петролните концерни да се сопрат ли?! Имат, имат... Поне в близкото бъдеще... Пък и цена 50$ на барел...
                          Абе народа още се набълбуква с дизели, макар, че няколко доклада вече споменават за сериозни промени в новите регистрации... Хибридите, познай - имат най-висок ръст... При дизелите - най-сериозен спад. Като трябва да се спомене естествено, че в някои страни, няма голяма разлика (все още) в цените на новите автомобили (дали бензин, дизел, хибрид или електро)...
                          Ама в данъците, таксите, паркирането в градовете и т.н. има... (вече)
                          Последно редактирано от ivied; 02-07-17, 15:02.

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            доколкото изобщо имат още ниша.
                            + Най-надеждните коли на повече от 10 години

                            Изданието iSeeCars публикува своя класация за най-надеждните автомибили, които са били използвани от техните собственици повече от 10 години. За съставянето на рейтинга е направен анализ на 2,5 милиона леки коли, всъдеходи, миниванове и хибриди. Всички те са произведени през периода 1981-2006 г.

                            В първата десетка влизат само японски автомобили – 5 модела на Toyota, 3 на Honda и по 1 на Lexus и Subaru. Любопитното е, че броят на хората, които са ги използвали в продължение на 10 и повече години, варира между 4 и 32,1%.

                            Начело в класацията е Toyota Highlander Hybrid, който все още се кара от 32,1% от собствениците си След него идва Toyota Prius с 32%, а на трета позиция е нехибридният вариант на Toyota Highlander (29%). Четвъртото място е за Toyota Siena с 28,7%, а на пето е Hоnda Pilot (27,2%).

                            В първата десетка място са намерили още Honda CR-V (25,2%), Toyota RAV4 (24,9%), Subaru Forester (24,2%), Lexus RX Hybrid (24,1%) и Honda HR-V (24%).

                            ...ако и това не те убеди в + те на хибридите... макар, че са поамериканчени варианти, то и европейските не им отстъпват по качество... тогава покарай или си купи, вече има доста примери на скептици в началото... и аз бях един от тях...

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                              ...Примерно откъде тръгна идеята за рекурперация (б@си и думата) на енергията, от хибридите или от Формула 1?...
                              Нито едно от двете. Има я от... трудно е да се каже от кога, но поне от няколко десетилетия. Например, сините тролейбуси на Икар си я имат откакто ги помня.
                              Да не говорим в индустрията откога се използва...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                                ...
                                ...ако и това не те убеди в + те на хибридите... макар, че са поамериканчени варианти, то и европейските не им отстъпват по качество... тогава покарай или си купи, вече има доста примери на скептици в началото... и аз бях един от тях...
                                На мен жокер ми не требе. Аз не съм скептик - в сегашната ситуация хибридите имат място. Дали ще са смислени след 15 години - предстои да разберем. Според мен - не.
                                Освен това имам всички основания да си мисля че когато чисто електрическите натрупат такава статистика, някои от тях ще са по-добре и от хибридите.

                                Ноооо всяко нещо с времето и мястото си. Ще си купя хибрид ако ми потрябва. Електрическа също.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X