Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    На дълъг път няма логика по която хибридът да е по-икономичен. И не е.
    Ясене, първоначално мислех като теб... Впоследствие обаче се оказа, че не е съвсем така - има логика и на практика също има известна разлика...
    Замисли се - в единия случай бензинката върти чисто аткинсънов цикъл, докато съвременните бензинки влизат в такъв режим доста рядко, при определени условия, и то ако въобще предлагат този по-икономичен режим (например Skyactive на Мазда)...
    Т.е. самият двигател е по-икономичен (то и затова е дирейтнат - от 1.8 вадят само около 100к.с. при хибрида)...
    Когато към това добавиш и (доста по-рядката извън града) регенерация, и аеродинамика (все пак хибрида умишлено е правен за икономия, жертвайки други параметри), и ще се убедиш, че хибрида и извън града е по-икономичен...
    Разбира се - разликата в такъв режим съвсем не е толкова очебийна колкото в града...
    Относно 4х4 - в Тойота форума обсъждаме качествата, и моето мнение е, че сегашното хибридно 4х4 е умряла работа - излишно хвърлени пари... Видях го (че и сигурно още стои в камерата) как се окопава 'умишлено' в не чак толкова дълбок сняг... Логиката на сработване наистина е все едно се старае да се окопае

    Относно батериите - нещата съвсем не са толкова страшни... Умряла батерия не съм виждал (около мен има 5 хибрида - NX, LS, и два RX-a, и Ярис, ама той айде е нов)...
    А дори и да умре - работеща клетка струва около 30-40$ - диагностиката може много да ти помогне.. Хибридната система е доста щадяща батериите...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Toyota Auris Touring Sport Hybrid - жената я търкаля вече над 2 месеца, 100 % градско каране (София) - грубо 5.5 литра/100 км.
      Излъгал съм. Днес си направих труда да направя точна калкулация - 6.4 л/100 км ако правилно смятам (2650 км, 170 литра). Както казах - 100% градско. Още един детайл - жената я кара на EVO вместо на ECO режим (мисля че така се казваха). Разбрахме се да почне да я търкаля на ЕКО режим, да видим дали ще даде съществена разлика. При всички положения ако я карам аз - ще я сваля под 6/100 без напъване.

      За батерията - в момента в БГ гаранцията на батерията е 10 години, на колата е 6 години (без ограничение в километрите, щото нарочно я взехме с ниска остатъчна стойност). От любопитство попитах колко е след-гаранционна подмяна на батерия (в техен сервиз), по спомен беше нещо около 6000 лв.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Хибриди

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        ...по тв-то гърмяха реклами, че батериите на Хюндай били с доживотна гаранция.
        Акумулаторен пакет:

        Първи собственик - доживотна гаранция, ако акумулаторния пакет откаже, фирмата ще го смени и ще покрие разходите по рециклиране на стария, на първия собственик. Следващи собственици: 10 години / 160000км. Не покрива търговска експлоатация (таксита, доставки, ренталки).


        Хибриден стартер/генератор: 10 години / 160000км, първи собственик или следващи.

        Хибриден PCU (Power Control Unit): 10 години / 160000км, първи собственик или следващи.

        Автоматична трансмисия (включително и електромотора - traction motor не знам дали е електромотора или електромотора плюс още нещо): 10 години / 160000км, първи собственик или следващи.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Хибриди

          RXа вече е наличен и с него са изминати 1200км. Разход да сега 10,00 литра при пестелив режим на движение, към който те подтиква самия автомобил. Способен е да се предвижва доста динамично, но сърце не дава да си хабиш батерията...
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Хибриди

            Честито, със здраве да му превъртиш гаранцията на акумулаторите

            Интересува ме поведението на "електрическата спирачка" - като го пуснеш по дълъг баир надолу "на скорост".

            Бях чел преди години за някакъв форд че по приятен начин си спирал по нанадолнища ползвайки електромотора за задържане, но по неприятен начин в момента в който акумулаторите решели че са пребозали и заредили достатъчно - пускал на "свободен ход" без да предупреди, оставяйки цялата работа на спирачките. Това - при имитация на офроуд.

            Интересува ме в общи линии прехода "спирачен ефект на електромотора - спирачен ефект от спирачките". Има ли момент в който електромотора предава щафетата само на спирачките, или винаги помага при спирането. И ако има такъв момент - усеща ли се.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Генади къде ги видя тия умрели батерии?
              Зададох преди време същия въпрос в Тойота... Абе кво правите с умрелите батерии? Двамата братя - собственици на местното представителство (вече 4-та Тойота взимаме от тях, та си имаме приказката) така се спогледаха...
              После мен... "Ами нямаме такива..."
              Идеше ми да се скрия някъде. А са от 25 години официалните дилъри в района...

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Интересува ме поведението на "електрическата спирачка" - като го пуснеш по дълъг баир надолу "на скорост".
              пускал на "свободен ход" без да предупреди, оставяйки цялата работа на спирачките. Това - при имитация на офроуд.
              Интересува ме в общи линии прехода "спирачен ефект на електромотора - спирачен ефект от спирачките". Има ли момент в който електромотора предава щафетата само на спирачките, или винаги помага при спирането. И ако има такъв момент - усеща ли се.
              Чак се замислих... С моя RAV 4 не сме виждали още off-road, само шосе, и не знам, къде, какво и кога, и защо се включва... Дори и в Алпите по баирите, безстепенния автоматик и радар-круиз-контрола си поддържат и в кишата, примерно 20-30 - без проблем, с минимална намеса от моя страна...
              И Русев, честито! Със здраве да си я караш - може и до живот да е, ще ти хареса!
              Последно редактирано от ivied; 28-02-17, 11:06.

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                .....Интересува ме в общи линии прехода "спирачен ефект на електромотора - спирачен ефект от спирачките". Има ли момент в който електромотора предава щафетата само на спирачките, или винаги помага при спирането. И ако има такъв момент - усеща ли се.
                Ами то няма как винаги да помага на спирането - заредиш ли акумулатора, няма къде повече да пълни...
                Обаче нали на лоста има режим B, при който 'връзва' ДВГ към трансмисията и работи на принудителен празен ход...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Питам щото в маздите тук в по-горните модели рекламираха някакви кондензатори ли ненам какво си, които поемат някакъв ток и позволяват употребата на по-малък акумулатор (май). Те не са хибриди де.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Интересува ме поведението на "електрическата спирачка" - като го пуснеш по дълъг баир надолу "на скорост".
                    При спускане по инерция, показва, че зарежда батерията с около 20-25% от възможното. Зареждането не се отразява осезаемо като спирачен ефект, дори бих казал, че няма такъв. При спускане двигателя си играе спирачка като на всеки друг автомобил. За да се използва моторна спирачка трябва да се премине на по-ниска предавка(бутафорна но се усеща като истинска). Това става или от перата на волана или от лоста за скоростите.

                    За сега съм с впечатление, че нивото на зареждане при спиране се определя от положението на спирачния педал. Има скала по която се вижда нивото на зареждане и при леко натискане на спирачката се активира зареждането преди да са сработили спирачките. Хибрида обича плавни и дълги спирания (вместо късни и резки каквито обичам аз) за да има време да попълни батерията.

                    В града Лексуса се движи много елегантно, бих казал брилянтно и изразходва около 8 литра бензин. Настройките на включване и гасене на двигателя са толкова шлифовани, че си личи как японците развиват тази техология от мноооого години. Тези фирми, които искат да ги догонят имат почти невъзможна задача.

                    Скоро ще тествам хибрид на Инфинити 3,5 V6, за който собственика ми разправя легенди и ще докладвам.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Пробвал съм го Инфинитито... По-ми хареса Лексъса като хибридно поведение...
                      От друга страна Инфинитито е някакси по-стандартно/спортно като поведение...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        1. Новата Toyota Prius Plug-in-Hybrid вече е с 8,8 kWh батерия. Батерията ще може да се зарежда от нормалната мрежа за 3 ч. и 10 мин. Като опция при модела ще се предлага и соларен покрив.
                        Еко премията за хибриди от 3,000 Е остава до 2019 г.
                        2. Японския вестник Nikkei съобщава, че Тойота планира да се включи от 2020 г. в световната надпревара и при електроавтомобилите. Батериите ще са собствено производство и моделите ще са на базата на TNGA платформата - съобщава вестника.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Аз чакам да навлязат графеновите батерии и кондензатори - тогава се мятам да 'ток'
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Аз чакам да навлязат графеновите батерии и кондензатори - тогава се мятам да 'ток'
                            Всички чакаме някаква смислена промяна ама бавничко вървят нещата при батериите. Натрий-йонни или калий-йонни никой не ще да направи като хората, нанотехнологиите (графен включително) са способни да подобрят вече работеща химия ама и там нещата са на етап дай парите пък ще видим.

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Те затова и чакаме де
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Наскоро в аутобилд бяха публикували тестове на някаква френска електро-история. Тестът е бил в немско. Освен проблеми със заявения и реалния пробег, бяха споменали че цялото семейство участвало в теста, измръзнали по време на пътуването. Не са използвали отопление, тъй като то скъсявало и без това скромния пробег.
                                Децата на задната седалка били завити с одеалце. Това, двадесет и първи век, в съвременен автомобил...
                                Цялата разходка минала с едно междинно зареждане, че не се знаело дали ще стигне електриката до крайната дестинация...

                                Е как човек да не си купи електричка...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X