Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Съвременните супер-кондензатори са доволно корави. Дори при онлайн търговците се намират такива по 3 - 4kF/2.7V, отнасящи по 1kA ток на заряд и разряд...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Хибриди

      Точно този килоампер е проблемът, но не на кондензаторите и акумулаторите, а на "зарядните". Кабел, който да може да послужи за бърз заряд е невъзможен за включване с маникюр, както по рекламите. Безжично пък е абсурд. Говоря за време на заряд от едно кафе.
      За цяла нощ става и с маникюр.

      Коментар


      • От: Хибриди

        Вие се заядохте за килоампера... Мощността е важна - вдигаш напрежението и получаваш тънък кабел с малко по-голяма изолация и защита от неправилна работа..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Хибриди

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Вие се заядохте за килоампера... Мощността е важна - вдигаш напрежението и получаваш тънък кабел с малко по-голяма изолация и защита от неправилна работа..
          За битови нужди в населени места напрежението е ограничено. Сигурно има защо.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Общо взето за битово ползване диаметъра на кабела си остава еднакъв - дали ще е дебел проводник и тънка изолация или тънък проводник с дебела изолация все е неизгодно и неефикасно за бита
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              За битови нужди в населени места напрежението е ограничено. Сигурно има защо.
              Всичко е въпрос на организация... Може ли - може... Можеш ли да зареждаш суперкондензатор вкъщи/в гаража 10 часа и в момента, в който ти потрябва - да включиш колата към него и самата кола да е заредена за минутки - ами можеш...
              Можеш ли да направиш зарядна станция с монтирано до нея 20кВ трансформаторче - ами можеш - тогава можеш да дадеш мегават мощност дори и да не балансираш натоварването с междинни буфери.....
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Хибриди

                Технически ми е ясно, но има нормативни изисквания и за да работиш с токове и напрежения над битовите трябва обучение, група и е дълга и широка.
                Тя темата беше за хибриди, но като се намесиха и Теслите и стана така..

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Те нормативните изисквания се менят... И при тях е въпрос на гледна точка (т.е. на организация)... Правиш правилната организация и можеш да си работиш с каквото си искаш (12+кВ в старите телевизори не те плашат нали и нямаш спец обучение за работа с телевизора )
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Имат бързорарядни станции , в които се зарежда за няколко минути ( не казаха колкто точно )
                    А цената на пътуване от Осло до Лондон е ....... 5 Юрота
                    Харесва ми идеята ама още не е стигнало до насам...
                    иначе тази седмица:
                    658 км - 41 л - 6,23 л/100 км
                    (300 км. магистрали - 300 км. градско - извънградско)
                    за мен се ядва и още как...
                    + тия дни приеха и още 3 бона в Евро за хибридите и 4 бона за електричките бонус при закупуването (у Немачко де...)
                    + 4-те дето ги даваха от Тойота...
                    ами... става...

                    P.S. в момента 1,24 E ( в Австрия, която не е далече е 1,10 Е)- е литър Super 95 или 100 км ги минавам за 7,72 Е = 15 лв...не знам за вас, но мен ме устройва - и няма годишен дизел-мизел-еко-меко такса от 250-350 Е...
                    Дизела е 1,00 Е в момента (и в Австрия е 1,00 Е)
                    Последно редактирано от ivied; 30-04-16, 14:18. Причина: PS

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                      Харесва ми идеята ама още не е стигнало до насам...
                      иначе тази седмица:
                      658 км - 41 л - 6,23 л/100 км
                      (300 км. магистрали - 300 км. градско - извънградско)
                      за мен се ядва и още как...
                      + тия дни приеха и още 3 бона в Евро за хибридите и 4 бона за електричките бонус при закупуването (у Немачко де...)
                      + 4-те дето ги даваха от Тойота...
                      ами... става...
                      Е щом пътуваш 658 на седмица , вземай една Тесла' ще си я зареждашвечер у васа
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                        Е щом пътуваш 658 на седмица , вземай една Тесла' ще си я зареждашвечер у васа
                        В момента за поръчка на RAV 4 hybrid се чака 2-3 месеца
                        за Тесла-та над 6 месеца и то от скъпите S... дето са на 100 бона в Е...
                        мерси, ама не... това са 3-ри RAV 4h-да...
                        (model 3) и догодина няма да го има... и докато изпълнят вече направените заявки още 1 год...

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          От тази седмица:
                          688 км - 36,40 л. - 5,29 л./100 км
                          Дано не ви оттегчавам с тия статистики всяка седмица...
                          Но нямам търпение да зареждам за да видя как се движи константно разхода...

                          P.S. от една и съща бензиностанция зареждам - JET, една от най-изгодните вериги по принцип и в региона вкл.
                          50%-50% градско - извънградско приблизително
                          Досега повече от 6,5 л. (май само 1-я път) не е качвал хибрида... но тогава беше яко шпорене...
                          Последно редактирано от ivied; 07-05-16, 12:59. Причина: PS

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Информация от днес (във връзка и с VW дизел скандала), та днес по немска ТВ, показаха- признаха - измериха, в реални условия:
                            Как TDI двигател на Ауди замърсява - CO2 и по други показатели - повече от 20-тонен TIR...
                            Дизела определено няма бъдеще. Данъците и еко-нормите ще бъдат завишени. Догодина изтича и 2-годишния гратисен период за задържане на показателите на високите вредни емисии наложени на Брюксел от картела на европейските автопроизводители... Това рано или късно ще се "рамкира" и обложи с все по-големи данъци и в БГ.
                            Та така...
                            Последно редактирано от ivied; 10-05-16, 22:55.

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Хм... Това не го вярвам.... Да замърсява с повече СО2 отколкото ТИР означава да гори повече отколкото тира, което просто няма как да стане...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Хм... Това не го вярвам.... Да замърсява с повече СО2 отколкото ТИР означава да гори повече отколкото тира, което просто няма как да стане...
                                Дали го вярваш или не, ама го видях на 90 мин. филм...
                                "Die Macht und ihr Preis - Die Akte VW"
                                Немски, и то по немско-френската Арте, които са доста обективни и независими... Надълго и широко разчесаха темата за VW...
                                Филма не е само за дизел скандала, проследява цялата история на VW, мениджърската роля, игрите с власта и политиката, спецификата на концерна, имаше интервюта с много експерти, анализатори, изследователи...
                                Препоръчвам го!
                                Ще го повтарят в:
                                Четвъртък, 26. Mai um 8:55 Uhr
                                Вторник, 31.05. um 8:55 Uhr
                                http://www.arte.tv/guide/de/064729-0...is-die-akte-vw
                                Последно редактирано от ivied; 10-05-16, 22:50. Причина: Die Macht und ihr Preis

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X