Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    Първоначално публикуван от kivv1973 Преглед на мнение
    Правилните пружини за дългата база са самарови задни
    Правилните са ауди б4 комби.Стават идеално и са доста упорити за дб.
    SUZUKI VITARA V6
    HONDA CBR 919RR
    MERCEDES ML
    MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

    Коментар


    • #17
      От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Изпарителя на ГИ е раи уно ако не бъркам,отгоре има една капачка и под нея има О пръстен 24 мм.и един специфичен филтър,дали си го сменял до сега и ако да откъде си го купил ?
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        Не е сменян, но скоро след монтажа уредбата се шашна и я закарах при Емо. Оказа се, че съм налетял на изключително мръсна газ. В крайна сметка го почистихме.
        В тази връзка - той не може ли да те снабди с такъв, щом е рядък?

        П.С: Ако не се лъжа съм чел из форума, че имаш кабел и софт?
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #19
          От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          Имам,мога да ти направя, 10-20 лв. излиза максимум или ползвай моя като ти се наложи
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            Машинката е супер, поздравления и от мен! Относно вареловите пружини и аз съм с такива, преди да ги сложа ги мерих 41,5 см., а доколкото съм чел трябва да са 43 см., най-вероятно са били "уморени" и сега като седнат двама човека отзад визуално става като "скутер". Замислям се и аз да пробвам със самарови задни, но наистина ако не лягат добре - поредния проблем!

            Коментар


            • #21
              От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              Аз съм с самарови задни монтирани с горния им стандартен тампон нямам проблеми идват ми леко дълги но аз съм с къса база на дългата мисля че ще заспът

              Коментар


              • #22
                От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Значи компенсираш неравността с гумена подложка
                Да разбирам ли, че на дълга база не си ги карал и само предполагаш, че ще са добре?
                Ще отскоча до някой магазин за руски части да видя какви пари им търсят. Ако не са много сигурно ще експериментирам....
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #23
                  От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Аз мисля на моята 2.0 да и слагам от варц понеже такива имам виж за цена на самаровите и ми прати ЛС и аз ще питам колко пари струват.
                  Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                  КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    Самаровите са около 60лб.комплекта,тоест и двете.
                    SUZUKI VITARA V6
                    HONDA CBR 919RR
                    MERCEDES ML
                    MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                    Коментар


                    • #25
                      От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                      Значи компенсираш неравността с гумена подложка
                      Да разбирам ли, че на дълга база не си ги карал и само предполагаш, че ще са добре?
                      Ще отскоча до някой магазин за руски части да видя какви пари им търсят. Ако не са много сигурно ще експериментирам....
                      На дълга не съм ги слагал но на мен ми идват малко дълги на късата база и аз съм с чисто нови по спомен бяха около 25лв. броиката от там съдя че на дългата ще заспът то оргиналните на височина на къса и дълга са еднакви разликата е една идея по дебели на дългата

                      Коментар


                      • #26
                        От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        Преди да вдигна моята дясната страна беше малко по ниска от лявата и компенсирах разликата с подлагане на гумен тампон от ладана под пружината, но може би сгреших защото го сложих от долната страна на пружината където стъпва на дифа и след около месец тампона се скъса, не знам колегата kivv1973 от колко време е с гумените тампони, и дали когато са от горната страна колко време ще издържат.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Колега ,правилното място на тампона е горе/има гладки тампони има и такива ,които пасват по формата и извиката на пружината/,долу имаш легло ,на което пружината си пасва много добре.

                          Стояне ,първо ,че пружините от Самара си мисля ,че са по -меки и второ ,ако са ти дойдат по-дълги нали ще ти се вирне задницата.Проблема си го реши с по-яки амортисьори,те няма да позволяват толкова лесно да ти се сгъват пружините .

                          Не е логично малката Витара 1 тон ,дългата 1200 кг,гранда 1400 кг и ХЛ-а 1660 кг да се тунинговат с едни и същи пружини и амове !
                          0887/400121 Антон Донев

                          Коментар


                          • #28
                            От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            Проблема си го реши с по-яки амортисьори,те няма да позволяват толкова лесно да ти се сгъват пружините
                            .Точно това направих с амовете от МВ С220.Много по твърди са.Пружините останаха оригиналните повдигнати с гумени тампони.На амовете се разпробиват втулките.
                            Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                            Коментар


                            • #29
                              От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              Колега ,колко см са сгънати и разгънати амортисьорите?По спомен май бяха с малък ход.

                              В момента съм сложил едни Билщайни на ХЛ-а,ама са доста мекички ,както и предполагах.За по малките Витари ще са добре,но тук ще трябват по-корави.Ако на някой му трябват ,да свирка !
                              Иначе като размер са 35см/60 см и добре пасват при мен ,защото сложих вартбургови пружини +подложки и
                              даже при разгъване има мегдан за още ход.На червената имам транзитови ,които са корави и имат доста ход,но сгънати са 43 см и не стават.

                              Така или иначе търся амове около 35-36 см сгънати и 60 и нагоре разгънати по-якички,може и от бус !
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • #30
                                От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                                Тони, и аз съм с Билщайн амортисьори отзад - 60см са разгънати, ама сгънати не помня. На мен също са ми меки и търся нещо по-твърдо! Твоите какъв модел са, за каква кола?
                                Един колега от форума имаше желание да ми подари от мерцедес - разгънати са 59см, но не можахме да ги сгънем повече от 5см на ръка :O Или толкова им е хода, или са няк'ви супер яки, или има нещо сбъркано....

                                btw, качвай по някоя снимка и на твоя ХЛ като има развитие
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X