Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    Първоначално публикуван от alexdevil Преглед на мнение
    Жестоко, кефи ме яко. Тук вече почва и да си натрупва. Бай дъ уей, обърнах всичко да си намеря твърд калъф за резервната и намирам разни останки за по 100 лв. Дайте идея.
    .
    Имам и ламаринен и пластмасов. Звънни
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

    Коментар


    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Весели празници на всички!
      И аз имам един въпрос. Карам ГВ 2,5 V6 от около половин година. Когато я взех (нов внос) се оказа, че вместо 5л масло в двигателя има 7,5л. Предположих, че това е причината да е избила семерина на коляновия вал отпред (динамото беше омаслено чак, а маслото се стичаше и назад, чак до колекторите...) Смених семерината и тече отпред спря, но по колекторите продължи да тече от другаде. Да не ви разказвам каква пушилка беше лятото като спра. Смениха и семерината на коляновия вал към скоростната кутия (голям зор видял майстора и вероятно си е гърч). Но...след едва 1000-2000км отново имам теч по колекторите.
      Та въпросът ми е чувал ли е някой за подобен проблем да се дължи на износване на вала? И според вас дали е от "майсторлъка" или има друга причина за повторния теч?

      Коментар


      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        По колекторите стича и от гарнитурите на капака. Ако си сигурен, че е задния на коляновия пак сменяй, но само оригинален от Миркат. Цената му е малко солена към 80 пари, но само той държи, всички други като при теб.
        0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

        Коментар


        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          Като идея- провери да не са се запушили уловителя на маслените пари и вентилацията на картера. Би трябвало да има такива гяволии. Весело посрещане на Новата година!
          Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
          Opel Corsa 1.7д 98г

          Коментар


          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            Здравей, видях, че си писал за Хл-а относно повдигачите, стават от още някаква кола но и аз не мога да разнищя от каква..
            Аз също притежавам хл имах 6 разтракани и закупих някакви полски повдигачи за по 25 лв с отстъпката ..

            Коментар


            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              За много години!
              Благодаря за отговорите. Вероятно ще се сменя с оригинална като се постопли.

              Имам и още един въпрос. Може и глупаво да звучи, ама как по дяволите се сменят габаритите на фаровете? Под капака достъп няма. И от подкалника няма... Фара за да се свали трябва да падне една лайсна на която захващането и е невидимо... а и двата не светят.

              Коментар


              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Трябва да свалиш лайстната с решетката, гадното е че в двата края е на по 2 щипки захванати в калниците и се вади само с дърпане и щипките особено сега в студа заминават, после сваляш фара и си сменяш габарита, желателно е да си сложиш някакъв качествен LED за да не ги сваляш всяка година за нещо толкова елементарно.
                Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                Коментар


                • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Здравейте! От 1 година съм с Гранд Витара 2.5 в6 2001. Много съм доволен от нея ,но тия дни в студовете забелязвам 1недостатък и искам да попитам при вас дали го има. При температури под 0 градуса парното е много слабо това нормално ли е?
                  Поздрави и честита нова година!

                  Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    Ми не е, загрява по-бавно, но направо ми изгаря ретината на окото от жега.
                    Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                    Коментар


                    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      Имаш задръстено радиаторче на парното, или недобре затвярящи клапи под таблото.
                      Ако е радиаторчето-пипаш с ръка двете тръбички(или маркучета), и ако всичко е наред-почти не трябва да усещаш разлика в температурите им. Това при пуснат вентилатор на най-голямата степен. Ако се усеща разлика-задръстено радиаторче. Да не те отчайвам, ама само смяна с ново решава проблема веднъж за винаги. Или отваряне на старото, и механично почистване, ама си е цифра.

                      Ако температурите са почти еднакви(на пипане)-значи имаш нещо под таблото. Вади отвертките и сваляй таблото. Много труд е, ама няма друг начин.
                      и на вече отворения пред очите ти блок на парното-гледаш коя клапа не затваря напълно, и защо.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        Мерси много за бързите отговори. Тия дни като остане време ще го проверя и ще напиша какъв е резултатът.

                        Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Провери си и термостата. Таблото не бързай да го пипаш. Клапата за топло и студено е на жило и се чува и усеща много добре дали работи като местиш плъзгача. И не на последно място парното като дебит и топло при Гранд имат разлика. Тези с новото табло имат по голям вентилатор и по силно парно.
                          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                          Коментар


                          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            Как ви стоят стрелките на таблото при загрял до работна температура двигател, моята не може да достигне средата и да застане във вертикално положение, стои няколко милиметра по-надолу.Това и зиме и лете, на колко градуса трябва да отваря термостата?
                            SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                            Коментар


                            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              Правилно е, това не е немски кошник, принципа на охлаждане е коренно различен, стои на 11 часа.

                              Коментар


                              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                                ама не си сложил преходни фланци за горния край. само това са правилните пружини . нито самара , нито от ауди .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160320_180921.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5740228Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160219_194004.jpg
Прегледи:2
Размер:51.0 КБ
ID:5740229
                                Последно редактирано от aroren; 15-01-17, 15:59. Причина: снимка
                                899180483

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X