Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на джип.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на джип.

    Здравейте колеги,
    да обобщя накратко каква точно ми е дилемата и за какво точно ми трябва съвет.От 4 години карам BMW 5-та серия, но вече ми умаля и все повече се оглеждам в джипове.
    До сега съм нямал опит с джипове, но вече искам по-сигурна и по-голяма кола за това се насочвам към джипове.
    Трябва ми джип предимно за асфалт, ще го ползвам предимно в градски условия , изобщо не ми трябва джип за офроуд, точно за това го гледаме от към големина и комфорт и сигурност.
    Бюджета ми 10000-10500лв. това е границата.
    От всички предложения в ценовата ми граница, влиза единствено SangYoung - Rexton. Четох тук-там и видях ,че за предпочитане е 2.7 двигателя, които уж е по лиценз на МБ.
    Разглеждах по Мобиле, и се спрях на няколко модела, които ми допаднаха, но все пак трябва да се допитам до някой разбиращ, какво бихте ме посъветвали вие?
    На пръв поглед ,изобщо не изглеждат зле тези джипки.Сравнително нови са 2005г.+ са, големи са , не са много грозни. Като екстри имат това което което искам:
    - Кожа
    - Климатроник
    - ел.стъкла

    Какво може да ми кажете за автоматичните скорости?Бива ли ги, в смисъл здрави ли са? Или да се оглеждам в ръчни скорости?
    Общо взето всички други джипове които харесвам са над бюджета ми, а и дори да намеря някоя X5 или ML , те ще са страшна гробница , пък и като година ще са по-стари.
    Като поддръжка как са?
    Какво бихте ме посъветвали ако сте на мое място?
    Ако имате някое друго предложение за комфортен джип за тези пари , може да хвърлите някой линк.
    До сега не съм писал във вашия форум, но темата ми е сериозна и бих желал компетентно мнение с + или - за дадения модел за да ми помогнете да се спра на модел които би съвпаднал с изискванията и вкуса ми.
    Поздрави,
    Цецо.

  • #2
    От: Съвет за покупка на джип.

    Първоначално публикуван от Цецо Иванов Преглед на мнение
    ...
    Какво бихте ме посъветвали ако сте на мое място?
    Здравей и добре дошъл!
    Личния ми съвет е да си преосмислиш идеите относно тая марка и модел и евентуално да се насочиш към нещо друго...
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за покупка на джип.

      Защо не помислиш за ван, общо взето са по обемни от джиповете
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за покупка на джип.

        Ей такива теми и питанки са ми най-странни- хем искаме съвет и насоки, хем не даваме никаква информация дето да е от полза...



        Я си напиши критериите подробно- бюджета е достатъчно висок за да забравиш изобщо модели като Рекстън... Почвай по ред:

        1: Кой ще го кара- ти, жена ти, сина ти...
        2: Че ще е за града ясно ама колко ще се кара- 3-5км. до офиса и 3-5км. до дома или примерно по 40-50км. в града ?
        3: Бензин ли да е, дизел ли ? Против монтажа на газ имаш ли ?
        4: Деца имаш ли и на каква възраст- малките деца изискват повече място... Да не говорим ако още е нужна количка...
        5: От към екстри кое ти е важно и задължително- ако изпадне примерно читава бройка, но пък без кожа или автотик ще се откажеш ли ?
        6: Къде живееш- в София ли, в Пловдив ли, в Долно Нанагорнище ли ? Едно е нужно за почистени пътища зимата, съвсем друго е нужно за забравено от Бога село..
        7: Ако не са ти ясни предимствата и недостатъците на full-time и part-time задвижването разгледай, образовай се и кажи кое ти пасва повече.
        8: Купуването е лесно- после идват разход на гориво, поддръжка, данъци и застраховки. Кажи къде ти е границата на търпимост- мен примерно хич не ме кефи да плащам 4-500лв. данък на общината и това води до покупка модели с по-малка мощност.
        9: Смяташ ли за нужни 2 купчини електронни помощници за да си караш колата спокойно или можеш да караш и само с един АBS... Ако го има и него...
        10: Тоя бюджет от 10-15 бона какво включва- само пари за джипа като за другите разходи (регистрация, обслужване, някой дребен ремонт) са предвидени отделно пари или в тоя бюджет влиза всичко ?

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за покупка на джип.

          Приятел, гледай сега: незнам тоя рекстън що за стока е, но не ми става ясно тази сума само за закупуване ли е или всичко е на масата, защото честно казано ако вземеш някой нов внос, много вероятно е после сумата да е по две. И между другуто стара кола - дизел, абе може би ама зависи какво, но мерцедес в нкакъв случай. Тук има доста теми, можеш да влезнеш и по марки автомобили, но при всички положения ще трябва да почетеш малко и после сам да си съставиш мнение. И още нещо, колкото да е голям багажника пак не стига, този проблем съм го решил с един огромен автобокс отгоре, за сега!

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за покупка на джип.

            Те BMW си купиха една марка, че да се научат жипове да правят (едни други де )...
            Иначе ще се срещнеш челно с действителноста корейски автомобил
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за покупка на джип.

              Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
              ....... дизел, абе може би ама зависи какво, но мерцедес в нкакъв случай. ..............
              И това доживяхме да прочетем.............може би съобразени с изискванията на автора на темата, относно бюджета, щото една G 300 ТД например в никакъв случая не става
              Четейки темите, ама наистина четене, ако идеята е да е нещо комфортно и предимно за асфалт и същевременно да не дава много проблеми, та колата да я платиш още един път (всеки джиБ касае повече разходи и тук няколко хиляди лева за някой друг ремонт и поддръжка ги нямат за нищо), последното което следва да направиш е да изключиш МЛ. Мое лично мнение. По-добре някоя друга дюза, ако приемем, че вземеш кола с подобни проблеми, от колкото автомобил 95-97 г. например, с 5 000 лв. ремонти и пак да караш кенеф. Терано 2 е добра машина, ТЛК за около такива пари може да се намери доста добра, макар преди 2000 г. и с две врати, но широчка, но както казаха и по-горе, има неща които не си упоменал като изискване.
              Аз се бях спрял на една друга марка, доста луксозна, имаща вид, ама.........зле са нещата от към дизеловите им мотори. Карам в града, само бензинови коли (при което няма как да взема кола 4000 или 5000 кубика, не си заслужава разхода), газ не ползвам (вкъщи тази дума е ерес) и при пробег от 10 км. на ден до работа и обратно, въобще няма да се колебая да взема един МЛ 320 бензин, например, от произведените в Грац или Германия.
              SUV

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за покупка на джип.

                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                ... Иначе ще се срещнеш челно с действителноста корейски автомобил
                В същност, някои корейски автомобили доста отдавна задминаха по надеждност редица далеч по-претенциозни и поддържат челните си позиции от години. Така че, генерализации на тема "корейски автомобили" са си слаба ракия.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за покупка на джип.

                  Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                  И между другуто стара кола - дизел, абе може би ама зависи какво, но мерцедес в нкакъв случай.
                  Що бе коУега, аз си взех 30 год. мерцедес дизел, па пали и зимата пущината.

                  А сега по темата: Диско 2 или Патрол Y61 дЛъг, мисля че не е зле, па и влиза в бюджета.
                  Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                  0879076007 Жельо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за покупка на джип.

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    В същност, някои корейски автомобили доста отдавна задминаха по надеждност редица далеч по-претенциозни и поддържат челните си позиции от години. Така че, генерализации на тема "корейски автомобили" са си слаба ракия.
                    Аз надежност ( в смисъла, който влагат в класациите ) хич не съм имал впредвид. Ако си притежавал и си се грижил за BMW (или мерджан де) Х години - срещата с корейското ще е сблъсък за теб. Челен
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за покупка на джип.

                      Пишете компетентни мнения, явно без да имате личен опит с обсъжданата марка.
                      Имаме в семейството Rexton 270Xdi изкаран чисто нов от магазина през далечната 2005г, на 8г и половина е в момента и на 105'000км изминати по българските пътища, кара се и по черно, ходи се на лов с него, ходи се по планините на ски и т.н. не се ползва само за асфалтов джип. Паралелно с няколко МЛ-а и Х5-ци върху които имам наблюдения, но купувани нов внос, Рекстъна е определено най-безпроблемната машина.
                      Не знам с каква действителност ще се сблъска челно новия собственик, знам че днеска в Ратола (официалния сервиз) ми смениха 6 изгорели крушки за 12'70лв с ДДС, знам че пълната диагностика на Рекстъна струва 36лв с ДДС пак в официалния сервиз, подгряваща свещ е 30лв оригинална пак от там, абе цените са повече от народни. Като разход и вървене е идентичен с МL 270 CDI, но обслужването и поддръжката са в пъти по-евтини. Скоростите, двигателя, раздатката, диференциалите досега не са създавали никакви проблеми, всичко се обслужва и сменява навреме.
                      Няма го онова премиум излъчване като при Хъ5 и Мл, особено в интериора, обаче ги няма и баснословните суми за абсурдни ремонти.
                      Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                      Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за покупка на джип.

                        Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                        Ей такива теми и питанки са ми най-странни- хем искаме съвет и насоки, хем не даваме никаква информация дето да е от полза...



                        Я си напиши критериите подробно- бюджета е достатъчно висок за да забравиш изобщо модели като Рекстън... Почвай по ред:

                        1: Кой ще го кара- ти, жена ти, сина ти...
                        2: Че ще е за града ясно ама колко ще се кара- 3-5км. до офиса и 3-5км. до дома или примерно по 40-50км. в града ?
                        3: Бензин ли да е, дизел ли ? Против монтажа на газ имаш ли ?
                        4: Деца имаш ли и на каква възраст- малките деца изискват повече място... Да не говорим ако още е нужна количка...
                        5: От към екстри кое ти е важно и задължително- ако изпадне примерно читава бройка, но пък без кожа или автотик ще се откажеш ли ?
                        6: Къде живееш- в София ли, в Пловдив ли, в Долно Нанагорнище ли ? Едно е нужно за почистени пътища зимата, съвсем друго е нужно за забравено от Бога село..
                        7: Ако не са ти ясни предимствата и недостатъците на full-time и part-time задвижването разгледай, образовай се и кажи кое ти пасва повече.
                        8: Купуването е лесно- после идват разход на гориво, поддръжка, данъци и застраховки. Кажи къде ти е границата на търпимост- мен примерно хич не ме кефи да плащам 4-500лв. данък на общината и това води до покупка модели с по-малка мощност.
                        9: Смяташ ли за нужни 2 купчини електронни помощници за да си караш колата спокойно или можеш да караш и само с един АBS... Ако го има и него...
                        10: Тоя бюджет от 10-15 бона какво включва- само пари за джипа като за другите разходи (регистрация, обслужване, някой дребен ремонт) са предвидени отделно пари или в тоя бюджет влиза всичко ?

                        Колеги здравейте отново,
                        доста активност е имало в темата миналата вечер, за което благодаря!
                        Сега да отговоря на колега с изискванията:

                        1.Джипа ще се кара предимно от мен(аз пазя) и от жена ми от време на време( и тя пази.. до колкото може)
                        2.Като пробег, минимум 20 километра.
                        3.Може и бензин , може и дизел.Твърдо против съм за монтажа на газ.Бензина не е толкова проблем , като се има в предвид ,че в момента колата с която се движа разхода и е 15/100...
                        4.Деца нямам, само аз и жена ми.
                        5.Като екстри искам да има задължително кожа, и климатроник, ще се радвам да е автоматик , но може и ръчка..
                        6.Живея в София, на сравнително централно място, дори и в големите снегове е изчистено.Бизнеса ми е в центъра , така , че по преспи няма да карам.
                        7.Нямам представа както каза в тази точка, ще трябва да прочета подробно.
                        8.Като разходи нямам много преки наблюдения, но съдя по моята кола в момента.Разход 15/100 , годишен данък от 200+лв.
                        9.По принцип колкото повече екстри , толкова по комфортно на шофьора и на пътниците... Търся си малко по-комфортен джип, защото сега карам сравнително комфортна кола , а търся нещо по-комфортно(нали трябва да се развиваме..) не искам да си купя Г- класа от 88г. която и АБС няма, както каза..
                        10.Бюджета ми е 10к. 15к. е много и не мога да ги отделя за момента, точно за това написах 10000- 10500 , като за тези +/- 500-600лв. ще влезнат регистрация и някой дребен ремонт, например смяна масло или нещо от този сорт.

                        Благодаря за въпросите, и на отзовалите се в темата, ще я следя по-често и ако имате някакви предложения , може и някой линк да хвърлите.

                        Поздрави,
                        Цецо.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за покупка на джип.

                          До: king_bg и jpetrov, колегата говори за ML не за G, а както знаем само емблемата им е еднаква, защо тогава изобщо да го коментираме. Сега ми кажете за какви пари може да се вземе добро G и за какво по дяволите му е на колегата, като въобще не търси нещо подобно.
                          Сега кажете, че и 2.7 двигателя на мерцедес е добър и ще падна, то само дюзи да бяха. Там където си правя колата редовно има от тях, както и грандове със същия. Ако му харесва ML, бензиновия със сигурност би бил по удачен.
                          X5 за тези пари не бих също му препоръчал, иначе вече има, а и като цяло след фейслифта е по-добър (технически).

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за покупка на джип.

                            Между другото като сменях подгряващи свещи(беру) цената на една беше 25лв или там някъде. Та 30 лв. май по-скоро е нормално!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за покупка на джип.

                              Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                              Между другото като сменях подгряващи свещи(беру) цената на една беше 25лв или там някъде. Та 30 лв. май по-скоро е нормално!
                              Остава да кажеш и за каква кола става въпрос, че иначе е безпредметно да коментираме.
                              За черокито ми има свещи и по 10лв/бр, но не за това става въпрос, говоря за цена в официалния сервиз на оригинални части
                              Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                              Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X