Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

    МТЛБ-то тежи 9300 кг по книга.Плува с 5 км/ч с веригите като се включва 5-та.Обаче има едни тапи дето трябва да се затапят на пода и люковете да са затворени,има и една ламарина отпред дето се обръща да отклонява вълната.Ходил съм 20-30 пъти на лов с тоя апарат/не питайте къде и кога/. Тия военни подходиха много непрофесионално при форсирането като цяло.Не видях буксирни осигурителни въжета,не видях никой да ръководи преминаването,най-вероятно не е проучен и брода.
    Реката никак не беше безобидна-МТЛБ-то в един етап си беше с положителна плавучест и си нямаше контакт с грунда и течението влачеше машината.
    Аз бих подходил с влизане на скорост при затворени люкове!
    Между впрочем първия направи най-правилен подход към брода-тоя дето го определят за страхлив!!!!
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #17
      От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

      По-тежка консерва ,разбира се,предвид дебелината на бронята!На общия фон на бронемашините 9300кг.или 10 тона не са и много,особенно за придошла и бърза река.Триоса машина мисля ,че ще мине без проблем през такава ситуаиция.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

        МТЛБ е плаваемо. В случая няма голямо значение колко тежи, ако нивото на реката мине над линията на плаваемост. Пък и да не я мине, колкото по я наближава, толкова повече олеква.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #19
          От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          МТЛБ е плаваемо. В случая няма голямо значение колко тежи, ако нивото на реката мине над линията на плаваемост. Пък и да не я мине, колкото по я наближава, толкова повече олеква.
          С тия отворени люкове много бързо ще обезсмислят плаваемостта...

          Коментар


          • #20
            От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

            Явно на клипчето се вижда , че водата е малко над веригите което изобщо не затруднява тази машина .Изглежда доста по сериозно заради скоростта с която атакуват машините . За да има проблем водата трябва да стигне до горния люк и да навлезе във въздушния филтър на двигателя а до там може да се стигне ако машината престой в реката поне 10-тина минути за да се напълни достатъчно с вода .Дори да не са намазани люковете с грес те имат гумени уплътнители който не пропускат толкова много , става въпрос за задните и долните. Горните дори при учения не сме ги затваряли , до тях стигне ли вода значи трябва бързо да се напуска потъващата ютия
            Uaz 469 2.4 D MB
            KTM 600 ROTAX
            Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
            Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

            Коментар


            • #21
              От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

              Интересно ми е как ще доплуваш до брега с бойно снаряжение,разминавайки се с водата,която иска да ви измести от уютните седалки в МТЛБ то...През дупки които ти е трудно да си прекараш телесата в мирно време...

              Коментар


              • #22
                От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

                При добър късмет,ако въобще преодолееш нахлуващата вода,ще е само с най-необходимото и то ако можеш да го мъкнеш,при тая скорост на реката,даже и само с дрехите на повечето ще им е трудно.Ако някой е плувал с дрехи и обувки повечко сигурно знае-приключение е и то голямо особено в студенка вода.Ега не им се случва,момчетата излезоха сухи всичките.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

                  Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                  МТЛБ-то тежи 9300 кг по книга.
                  МТ-ЛБ тежи 12 тона в стандартната компановка . БМП 23 15 тона .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    МТ-ЛБ тежи 12 тона в стандартната компановка . БМП 23 15 тона .
                    Я пак си помисли?!!
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #25
                      От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

                      Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                      Ся,ако се окаже че съм ти бил взводен...Коя година това...
                      Предполагам 1990 но не съм съвсем сигурен ...
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • #26
                        От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

                        Масата на МТЛБ с пълно бойно снаражение е 11900 кг. Празно без оръжия , боеприпаси и гориво е 9600 кг. Само горивото е в 2 резервоара по 500 л .
                        Uaz 469 2.4 D MB
                        KTM 600 ROTAX
                        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                        Коментар


                        • #27
                          От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          Я пак си помисли?!!
                          Толкова е мерено на кантар в Бета . Даже на времето имах разбивка до всеки болт кое колко тежи . По някога от нищо идваха разлики в една машина + - 200 килограма .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            По някога от нищо идваха разлики в една машина + - 200 килограма .
                            Същото се получаваше с Белазите, само че разликата беше в тонове. На единия коша му затворен от ламарина с 2-3мм по-дебела, на другия - н'ам к'во си..., баща ми карА къде осем години такъв дзвер на "Медет", та от него го знам.
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • #29
                              От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

                              Чак с милиметри не сме прескачали но ти стигат и десета две в плюс при 20 мм ламарина това си е в стандарта .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: БМП и МТЛБ преминават река Лева - Враца

                                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                                Предполагам 1990 но не съм съвсем сигурен ...
                                А,аз се спасих с бягство от хидро войските,които така и не се състояха.Тва беше на 26.12.1987г.Предполагам 1990 е бил м-р Бучов главен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X