Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikkor 18-70mm

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Nikkor 18-70mm

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    Ами незнам... Навил се бях на 18-70, пък ако до ден - два бе излезне нещо ще помисля за 18-105..
    Доста оптимистично...
    Аз се оглеждам от значително повече време за този модел - на мен не ми е притрябвал обаче за такива кратки срокове.
    Ако изобщо се намери нещо за ден-два ще е или щур късмет или ще бъде финансово неизгодно.
    Май наистина в този случай е по-разумно да вземеш 18-105.
    Поне според всеобщото мнение не е компромис с това, което търсиш.
    Освен компромиса с предубеждението и субективизма ти
    Враг усраине

    Коментар


    • #17
      От: Nikkor 18-70mm

      Има и друго нещо, почти нямам нужда от 60+ мм. Така, че 70mm е тамън. Пък за нещо по -близко имам 80-210 мм

      Поздрави!

      Коментар


      • #18
        От: Nikkor 18-70mm

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        Има и друго нещо, почти нямам нужда от 60+ мм. Така, че 70mm е тамън. Пък за нещо по -близко имам 80-210 мм

        Поздрави!
        Взимай тогава 35/1.8 и разчитай на "крачното" варио.., а ако си пейзажист докопай и една широка Токина /11-16/ и си ти..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #19
          От: Nikkor 18-70mm

          Това е следващото в безкрайния списък...
          За жалост винаги си трябва един обектив за ежедневно щракане на приятели и събирания. Там без варио, особено от маса си е трудно , та в тоя ред на мисли взех да се замислям за 18-105... Но нека изчакаме новата седмица, та дано с нея да дойде и новия късмет 18-70

          Коментар


          • #20
            От: Nikkor 18-70mm

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Здравейте, търся обектив Nikkor 18-70mm, "леко" ми е спешен и затова нямам алтернатива с поръчка от E@ey, а в страната се продава само един или поне само за него ми е известно, познавам човека, който го продава и знам как е стопанисван обектива, така че.. по-скоро не.
            Та ако има колеги дето им е омръзнало от подобо стъкло или имат излишно някъде по гардеробите, моля да се обадят тук или на лични

            Поздрави
            Я ми припомни до кога най-късно ти трябва, колко версии съществуват на този обектив и какъв ти е бюджета...
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              От: Nikkor 18-70mm

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Я ми припомни до кога най-късно ти трябва, колко версии съществуват на този обектив и какъв ти е бюджета...
              Свърших работа криво ляво с помощ от приятел, сега няма срок или по-точно писна ми да стоя без апарат (18-55 замина) та г/д до Коледа МАКСИМУМ ще взема нещо. Ако не ми мине котка пътя тея дни ще отида да видя един 18-70мм на почти половината пари от средната цена на 18-105мм, с разликата + още малко ще диря нещо твърдичко


              Поздрави !
              п.п. бюджета е колкото по-малко, толкова по добре , макар и да знам последствията

              Коментар


              • #22
                От: Nikkor 18-70mm

                След половин час ще отида да взема един 18-70. Вчера го огледах - имаше малки прашинки точно зад първата леща. Чета насам-натам и всеки твърди, че е нормално... Нося лаптопа с мен и сега ще направя редица тестове, ако прашинките не влиаят на качеството го взимам!

                - някой знае ли дали може да се премахнат тези прашинки някак?

                Весели празници!

                Коментар


                • #23
                  От: Nikkor 18-70mm

                  Момци... взех си обективче , много запазен, има някоя и друга прашинка вътре, но важното е че изобщо не влиаят на качеството на снимките. Взех го на много добра цена. Първоначалните впечатления са :
                  - изключително тих и бърз фокус;
                  - доволно остър по целия кадър;
                  - прилична изработка;
                  - невероятно цветопредаване;
                  - почти няма хроматични аберации, което се супер - не е нужно всяка снимка да се обработва против явлението...

                  Минуси:
                  - засега само леко изкривяване, ама то е характерно за всички зумове от този клас;


                  Определено си заслужаваше смянта му с 18-55, вече съм 1000% убеден.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0288.jpg
Прегледи:1
Размер:120.2 КБ
ID:5546946


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0289.jpg
Прегледи:1
Размер:92.5 КБ
ID:5546947



                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0290.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5546948

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0299.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:5546949

                  - не питайте къде го намерих
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0326.jpg
Прегледи:1
Размер:215.4 КБ
ID:5546950

                  Весели празници

                  Коментар


                  • #24
                    От: Nikkor 18-70mm

                    Честито, със здраве да си го ползваш.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #25
                      От: Nikkor 18-70mm

                      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                      Честито, със здраве да си го ползваш.
                      Мерси, да ти се връща

                      Коментар


                      • #26
                        От: Nikkor 18-70mm

                        Е-е, един със сигурност ще е радостен за Коледа. Хайде, честито и весело изкарване на празниците! И после още снимки от него!
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Nikkor 18-70mm

                          Все ми се струва,че трябваше да пробваш и 18-105мм.,май ми се струва също ,че щеше да по-рязък...
                          Това обаче на мен какво ми се струва,не е толкова важно...важното е ,че ти си накефен на 1000% и ти е гот!
                          Пожелавам на всички повече такива положителни емоции през новата година!
                          На всички весели празници от мен!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Nikkor 18-70mm

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Все ми се струва,че трябваше да пробваш и 18-105мм.,май ми се струва също ,че щеше да по-рязък...
                            Това обаче на мен какво ми се струва,не е толкова важно...важното е ,че ти си накефен на 1000% и ти е гот!
                            Пожелавам на всички повече такива положителни емоции през новата година!
                            На всички весели празници от мен!
                            Благодаря Любо, ако знаеш за коло пари съм го взел и ти щеше да си вземеш , разлката ще я вкарам в един 50мм на 1.4 ..

                            Весели празници !

                            п.п. реално НЕ намирам никаква разлика в качеството на изображението м/у 18-105 и моя, 35-те мм. в плюс са супер, но реално повече от 70 не ми трябва. Когато ми се доснимат разни патки, гъски и звезди имам 80-210 + телеконвертор x2 .
                            - автофокуса на 18-70 е истинско бижу - бърз и тих...
                            - поне на мен, при тестовете хроматичните аберации на 18-105 не ми допаднаха особено, но все пак това се премахва за 2 минутки.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Nikkor 18-70mm

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Все ми се струва,че трябваше да пробваш и 18-105мм.,май ми се струва също ,че щеше да по-рязък...
                              - точно така... ВСЕКИ който мисли, че 18-70 има някакви предимства пред 18-105мм се залъгва, точно както и аз го правех . ДНес пипнах читав 18-105мм, той направо си беше чисто нов, движи се изключително мазно и е голям кеф. Незнам какъв е бил оня дето пробвах, ма гаранция е бил поне на 500к км . Е не издържах на изкушението и го взех, 18-70мм е вече в историята и дори не ми се сеща

                              ПОздрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Nikkor 18-70mm

                                Радвам се,че стигна до една истина...макар и по-трудния начин
                                Дано тази година се видим и запознаем на живо...естествено с фотоапаратите,обективите,лаптопите и...бира
                                Само дано не ни изгонят после жените от къщи
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X