Обява

Свий
Няма добавени обяви.

смяна свещи галопер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • смяна свещи галопер

    Здравейте,

    времето застудя и галопера спря да пали.Та предстои ми смяна на подгревни свещи понеже никога не са сменяни.Мога ли да помоля за вашите съвети какви свещи да избера и схема или упътване как се сменят. Галопера е 99г 2,5 90 кс,



    Благодаря.

  • #2
    От: смяна свещи галопер

    Първоначално публикуван от moondevil Преглед на мнение
    Здравейте,

    времето застудя и галопера спря да пали.Та предстои ми смяна на подгревни свещи понеже никога не са сменяни.Мога ли да помоля за вашите съвети какви свещи да избера и схема или упътване как се сменят. Галопера е 99г 2,5 90 кс,



    Благодаря.

    Нищо сложно няма. Откачаш акумулатора, сваляш шината, която свързва подгряващите свещи (гледаш да не загубиш малките гайки), после внимателно отвиваш свещите и слагаш новите на тяхно място. Избягвай насилието и при двете процедури, че да не се вкараш в беля.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-12-13, 21:10.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: смяна свещи галопер

      Благодаря ти за отговора имаш ли възможност да приложиш снимков материал.

      Коментар


      • #4
        От: смяна свещи галопер

        Колега, това може да не е много възможно, най малкото поради факта, че рядко някой снима в момента на смяна. Това обаче не пречи ти да го сториш и да помогнеш за общото благо. Успех.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: смяна свещи галопер

          Първоначално публикуван от moondevil Преглед на мнение
          Благодаря ти за отговора имаш ли възможност да приложиш снимков материал.
          Когато я правих тази операция преди някоя година не ми беше до снимки, защото ми беше студено и бързах.

          Ето едно видео по темата, което не е точно за Галопер, но двигателят е същият. Гледай някъде от 4-та минута

          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: смяна свещи галопер

            Не е лошо клипчето. Но ние не само към вицовете имаме навик да добавяме.Та пробната лампа трябваше да я употреби за проверка , дали въобще ходи пауър на свещите и после да си продължи. Защото беше възможно и да няма нищо на шината. Второто : Ми пробната лампа е възможно да светне и при неизправна свещ(случвало се е многократно сещта да грее не във върха си). Затова свещите се проверяват с добър омметър ( като се има предвид съпротивлението на изправна подгревна свещ за модела).Успех!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: смяна свещи галопер

              А па най-убаво да си ги отвинтиш и да си ги качнеш с една жица на акумулатора да види око как работят, че аз съм попадал на такава със съпротивление като по книга, ама грееше повече вътре в корпуса, отколкото на човката. Само да се внимава да не са 6 волтови и да се спомине някоя скоропостижно.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: смяна свещи галопер

                Хихи! Гледали сме го и този филм. На един МБ, последователно свързани. И като и подаде пауър на свещичката , и пфф-баф мааму, кво тана
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: смяна свещи галопер

                  Препоръчвам Denso DG-198.На приятна цена са около 17лв.Сменяй 4-те.

                  Коментар


                  • #10
                    От: смяна свещи галопер

                    Здравейте изгледах клипчета много е добро затова не съм правил снимки когато съм ги сменял. Та ПОчти всичките свещи бяха издумкали, след смяната им сутрин пали от половин оборот Благодаря на всички отзовали се.

                    Коментар


                    • #11
                      От: смяна свещи галопер

                      Колега, не си сериозен!
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #12
                        От: смяна свещи галопер

                        А защо мотора е 90 кс.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: смяна свещи галопер

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          А защо мотора е 90 кс.
                          E за 14 години няма начин поне 9 кончета да не са избягали нанякъде.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: смяна свещи галопер

                            Виждал съм 85 без кулер,99 к.с 105 к.с моя май беше 104 к.с
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: смяна свещи галопер

                              105 к.с са мотор ТЦИ.Като ги внасяха ИНД ги пишеха 99к.с

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X