Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    Не е виновен Ник. Така се потяга къща, по която има 330 забележки, а при него май са и повече.
    Започваш едно днес, но утре е по-благоприятно да се занимаваш с друго...
    Не става дума, дали е виновен за нещо, или не. Имам чувството, че е захванал да чете 15 книги едновременно. Да! Всички трябва да се прочетат, ама почваш първата, после втората, после... Особено, ако са поредица и развитието на сюжета в третата е свързано с първата и втората. И аз се боря като прасе с тиква на село. Къщата е на 140 години, кирпич, плетеница, турски керемиди... Горе- долу ми е ясно за какво иде реч, но всичко- наведнъж не става. Е, става, ама с три бригади майстори, непрестанен ангажимент, строителен надзор, професионално изготвен проект, пари... С индивидуално чоплене не се получава.
    Успех.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Къщата е на 140 години, кирпич, плетеница, турски керемиди...
      Така както е на 140 години, така ще изкара още толкова. Не знам какво ѝ чоплиш, но потягане на покрива, адекватни инсталации, приспособяване на санитарен възел и нова дограма, са предостатъчни за рестарт в следващото столетие.
      И на „турските“ керемиди нищо им няма.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Турските керемиди са станали като сюнгер. Загубили са "отвеждащите" си качества и са придобили "поемащи" водата свойства. Оттам и прокапват, а гредите отдолу гният. Заел съм се точно с тях в момента. Ел. инсталацията е на места 1,5 квадрата, на други 4... предстои подмяна, но тя не ми е приоритет. Точно за това говоря. Първо ще защитя обекта от външни въздействия, водещи до рушене, а после мога да си чопля ел- мел- плетеници, рабицови мрежи, летви и прочее, кооооолкото си искам.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Ако ти трябват турски кермиди имам няколко хиляди, правихме подобна къща и щяхме да ги използваме, но в последния момент решихме да купим нови .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
            Ако ти трябват турски кермиди имам няколко хиляди, правихме подобна къща и щяхме да ги използваме, но в последния момент решихме да купим нови .
            Хм... вкарваш ми идеи... И аз бях решил да купувам нови, но теглото на покрива става друго и не ми се смята как това ще се отрази на конструкцията като цяло. Ще помисля и може да се възползувам, а и ще запазя автентичния вид на къщата. Да не спамя повече темата на Ник, тия дни ще ти дрънна.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              ...Къщата е на 140 години, кирпич, плетеница, турски керемиди...
              При мен е подобно. Къщата е на 100 години, гредоред.
              Половината покрив е сменен от керемиди на ламарина + течна гума, другата половина не е протичала през последните 30 години, дори и след последната градушка нямам счупени керемиди. А нещо, което работи, не се пипа. Подмених частично електроинсталацията - на най-критичните места - колкото да закрепя положението преди зимата. Предстои да се довърши - но по-нататък, че има по-спешни неща.
              До следващата зима съм си поставил за цел да сменя дограмата и да сложа външна изолация.
              Разбира се, има много неща, които се вършат - цял двор за оправяне, но нищо от тях не е с краен срок - колкото-толкова.

              Аз тази зима оцелях в моята къща. Просто следващата зима трябва да ми е по-комфортна. Иначе съм запланувал задачи за поне още 3 години.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                За турските керемиди.
                Тук и понастоящем, те са популярни точно с това прозвище, но всъщност представляват типичните керемиди за цялото Средиземноморие от около 2000год. Това са най-универсалните керемиди, приложими са на всякакви покриви, със всякакви конфигурации, в широк диапазон климатични условия, най-рационални са и откъм полагане и нужни аксесоари. Периодите между обслужването на такива покриви могат да достигнат десетилетия, най-важното условие (и фактически единствено) е наклона на ската да не е повече от 1 към 3 - а поради широко застъпения принцип на Мечо Пух (колкото повече - толкова повече), точно това условие масово се неглижира (дори при реставрации).
                Има и друг еди съществен момент. Това са керемиди на по 100, 100 и кусур, та и повече години. Каквото е имало некачествено, отдавна е отпаднало - на Тропчо керемидите, надали са на сюнгер, мисля си че нещо друго има там.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  А, има и един самсар, ама съм му наточил въздухарката и ще му видя сметката тия дни.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Получава се и без професионално изготвени проекти и прочее.
                    И с индивидуално чоплене става.
                    Пари си иска (най вече за материали) и време.
                    Основното в такава заигравка е, човек да знае какво иска.
                    Но и да знае да подреди хронологично отделните работи.
                    Не само по спешност. И технологичните и логичните приоритети и последователности са важни.

                    Мен лично това ме бави на вилата.
                    Тааа, както казах.
                    Приоритети, време и пари.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Много мислите и планирате, та затова става бавно. Трябва да има приоритети, но само толкова. Хващате и правите на първо хрумване. Със сигурност, както и да сте мерили и смятали, за всичко се налага преработка. Печелите, защото "нещото" е готово за употреба, а доработките са във времето. Ник пък е взел "голяма диня" и естествено му идва нанагорно. Позволявам си повторението на един съвет от началото на темата: Ник, направи обитаем един етаж или поне част от къщата, където да можеш да се настаниш комфортно, пък другото ще върви по-лесно.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Получава се и без професионално изготвени проекти и прочее.
                        И с индивидуално чоплене става.
                        Пари си иска (най вече за материали) и време.
                        Основното в такава заигравка е, човек да знае какво иска.
                        Но и да знае да подреди хронологично отделните работи.
                        Не само по спешност. И технологичните и логичните приоритети и последователности са важни.

                        Мен лично това ме бави на вилата.
                        Тааа, както казах.
                        Приоритети, време и пари.
                        Забелязал съм, че при подхващането на такъв проект има два подхода.
                        1. Ще го нарека "кризисен". Спасяваш нещо от разруха, а времето и парите са малко. Обяснил съм го още в пост № 140.
                        2. Да го наречем "нормален". Тогава трябва да мислиш отзад- напред. Какво искаш да се получи, как да проведеш предишната операция, за да се получи следващата и така, от края- до началото. Това си иска проектиране. Е, можеш и сам, ако ти се отдава. Иска и повече време и/или повече пари.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Точно това имах предвид.
                          Аз се справям задоволително добре, що се отнася до мойте си работи.
                          В противен случай, наистина се търсят съвети.
                          Няма срамно в това.
                          Не можем да знаем всичко.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Ник, зимата наближава докъде стигна с къщата и най-вече с отоплението?

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Ма той се укри некъде. Маса време не е писал, та може и да работи съборетината.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Ник, вземи пиши докъде я докара с тази къща....че то си е мъка,мъка.
                                Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X