Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно Хюндай Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно Хюндай Теракан

    Здравейте колеги,
    след дълги години управление на спортни автомобили, реших да се преквалифицирам в управлението на 4Х4.
    Избрах си, мисля подходящата машина, Хюндай Теракан 2,9 2006 година, 163 к.с. Прочетох почти всичко написано за модела в форума, но все пак, нали „прохождам" в тази материя 4Х4, имам едно въпросче (без да се сърдите..........новак съм).
    Та, колата ми е парт тайм явно, имам положение 2Н, 4Н и 4Л. Разбрах,, че не трябва да се кара по сух път на положение 4Н. Въпроса ми е????/
    На заснежен път примерно, или мокър път при положение 4Н до каква скорост може да се кара, без да създам някакви проблеми на колата.
    Не ми се смейте, както казах, току що прохождам в материята.
    Благодаря Ви предварително!

  • #2
    От: Въпрос относно Хюндай Теракан

    Здраей колега, върху сняг, кал, хлъзгаи настилки можеш да го караш с колкото километра искаш като прецениш че, в неободмия момент ще можеш да спреш защото прасето е доста тежко.
    Много безпроблемни километри.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно Хюндай Теракан

      Благодааря колега, това ми беше необходимо за сега, ако имам други въпроси, ще питам пак

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно Хюндай Теракан

        Здравейте, за да не започвам нова тема ще попитам в темата на колегата ( и аз като него съм на начинаещ на тема 4wd)

        Става въпрос за същият модел Теракан 2.9 crdi 163 к.с.

        Въпросът ми е относно карането на 4Н ( знам че мога да превключа от 2Н на 4Н и в движение до 80 км/ч ). Сега зимата карам постоянно на 4Н, като спирам вечер, например, да го изключвам ли или мога да го оставя така на 4Н и сутрин да паля и да потеглям отново на 4Н ( и така няколко седмици, докато има сняг поне).

        Благодаря ви!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно Хюндай Теракан

          Принципно на 4х4 се кара при определени условия. Написани по-горе. Според мен не е добре да караш постоянно на 4х4. Улиците все пак са сравнително чисти и освен по-висок разход може да разтегнеш веригата в раздатката.
          Лично аз си карам на заден мост. Ако види зор някъде тогава

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X