Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предложения за мисии към Войната 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предложения за мисии към Войната 3

    Вече веднъж писах, спасяване на заложник. Заложника, празен 200 литров метален варел, се намира на недостъпно за транспортни средства място. От там трябва да бъде изнесен на ръце жив, без попадения от вражески куршуми, и запазен такъв до края на Войната. Ако друг отбор избие защитниците на заложника и го вземе, добре. Ако не може да го вземе, да го убие. При жив заложник до края на Войната, отбора който го държи взима 100 точки. Ако друг отбор убие заложника, взима 50 точки.
    Обезвреждане на заложен взрив. На технично и добре огледно място, например в близост до самия път, е поставен и прикрит здраво овързан и запечатан сандък, чието отваряне изисква поне 10 минути бавене( облепен с тиксо, закован или завързан). В сандъка е сложен някакъв ярко боядисан предмет, чието притежание от отбора удостоверява " разминирането". Мястото на взрива се обявява непосредствено преди началото на Войната, а мястото му е избрано така, че бързо да може да се достигне от всички отбори. Боят е гарантирано зрелищен и ожесточен, а разминирането носи на победителя 50 точки
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    Предложения за мисии към Войната 3

    Моля в тази тема всички капитани да дават предложенията си за мисии.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Предложения за мисии към Войната 3

      Предложение за мисия спасяване на "заложник".

      Описание на мисията:

      В деня на мероприятието съдийски екип от двама човека избират произволно място в рамките на определения терен за игра. Там занасят кукла имитираща заложник и предават координатите на главния съдия по телефона. Предаването на координатите трябва да стане до максимум десет минути преди обявяването на мисията. От своя страна главния съдия обявява мисията по радиостанцията в определеното време. Отбора който успее да "спаси" заложника без да допусне нито един изстрел в него печели 50 точки. Ако заложника е "убит" този който го владее печели 25 точки. Под спасяване на заложника се разбира закарването му в пункта който е определен за край на войната. Закарването на заложника може да бъде в произволно време но в рамките на до крайния час на мероприятието.
      Заложника може да премине в други ръце ако противника успее да "убие" всичките му пазители Тогава те са длъжни да го предадат на този който е "жив" и е най-близо до него!
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: Предложения за мисии към Войната 3

        Предложение за мисия изграждане на мост.

        Същността на мисията се състои в създаването на мост на определено от съдиите място.

        Двама съдии отиват на място което избират случайно където има дере. Обявяват координатите на главния съдия до десет минути преди неговото съобщение за мисия. За спечелил мисията се счита този отбор който пръв успее да прекара 4х4 автомобил по мост изграден точно на посоченото място. Няма значение кой е построил моста. Печели този чийто автомобил пръв е преминал.

        При строежа не могат да се използват живи дървета. Всеки отбор който си позволи да отреже дори и храст който е жив се наказва с ДИСКВАЛИФИКАЦИЯ!

        Може да се използват сухи дървета, камъни и други подръчни материали.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Предложения за мисии към Войната 3

          Предлагам мисия 'взимане на "език"', т.е. пленяване на противник. За такъв се смята всеки противник, който е бил доближен на по-малко от 10м., без той да е реагирал и съпротивлявал и към него е била отправена репликата "ти си пленен" с насочено оръжие. Пленяването се документира с подпис върху картона и текст "бях пленен". Който ще пленява да си носи химикалка!
          Мисията носи 50т. при залавяне на обикновен боец и 100т. при залавяне на капитана на отбора.

          Коментар


          • #6
            До: Предложения за мисии към Войната 3

            Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
            Предлагам мисия 'взимане на "език"', т.е. пленяване на противник. За такъв се смята всеки противник, който е бил доближен на по-малко от 10м., без той да е реагирал и съпротивлявал и към него е била отправена репликата "ти си пленен" с насочено оръжие. Пленяването се документира с подпис върху картона и текст "бях пленен". Който ще пленява да си носи химикалка!
            Мисията носи 50т. при залавяне на обикновен боец и 100т. при залавяне на капитана на отбора.

            10м.... хммммм..... супер!
            Ами тогава аз ще си навлека гилито, колегите ще ме засипят още с клони и, като минеш на 10м от мене, аз ще се провикна от храсталака: "Пленен си!" По този начин ще мога да пленя и цялата ти група - нали никой няма да ме е видял преди да съм се провикнал?
            Малко абсурдно, нали?
            Лично на два пъти, скрит в храсталаците на рида, съм пропускал покрай себе си няколко противника и като са ме подминавали, им виках "Убит!" за да не стрелям от упор в гръб. Реакцията и в двата случая беше една - двамата подскачаха като ужилени и се опитваха да ме застрелят. Като резултат - получаваха картечен откос в гръб от 3-5м.
            Иначе идеята е супер, само реализацията трябва да се обмисли.

            Коментар


            • #7
              До: Предложения за мисии към Войната 3

              Идеята за пленяването е супер но трябва добре да се прецизира самото залавяне че иначе ще стане голяма дискусия дали се е съпротивлявал или не. Предлагам за пленяване да се счита опиране на пушката в тялото на капитана от "жив" противник без значение в бой или не. От този момент нататък капитана изпълнява безусловно нарежданията на пленяващия го. И пленяването да е успешно при условие че капитана е заведен от жив боец при най-близкия съдия който и да е той! Ако капитана е междувременно "прострелян" точките които получава заловилия го да бъдат 20.
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                До: Предложения за мисии към Войната 3

                Идеята ми е тази мисия да бъде перманентна за всеки отбор.
                Просто, ако се случи това събитие по време на бойни действия, да носи точки в повече от обикновеното "разстрелване". Такива действия от страна на играч са високорискови и се полага да носят голям брой точки. В реална обстановка взимането на пленник е равнозначно на разшифроване тактическите ходове на противника, а при пленяване на командира на стратегически пробив в замисъла му. За това съм предложил успешното провеждане на такава мисия да носи толкова много точки(50;100).
                Съгласен съм, че предложената 10м. дистанция,
                за пейнтбол са множко.
                Нека бъдат 2м., колкото са две бързи крачки,за секунда, достатъчни за слагане нож на гърлото, или опиране на дуло в гърба. Нека да уточним и че това не може да става по фронт, а само в гръб, или странично.
                И пак нека, не усложняваме процедурата с водене при съдия и т.н.! Достатъчно е да приканиш пленения, да седне, или легне, да извадиш химикалката и той да напише и се подпише на картона си, че е пленен в еди-колко си часа.
                А, ако пленения с действия, говор, натискане комутатор на радиостанция, или произвеждане на "неволен" изстрел демаскира похитителя си, то той може да поиска от съдия дисквалификацията на играча.
                И предлагам още, за всеки (независимо по какви причини)
                дисквалифициран играч, на отбора му да се присъждат -50т.,
                като бива изваждан от игра веднага!
                Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 28-08-07, 00:18.

                Коментар


                • #9
                  Мисия за снайперисти?

                  Идея за мисия или мисии за снайперисти... Сигурен съм, че не малко желаещи ще има за такава в това число и аз.
                  Примерно да се неутрализира точно определен играч на определена позиция, като целта е снайпериста да неутрализира само него, но никой друг. След което да се изтегли незабелязано от противника до предварително обявена точка и да докладва.
                  Общо взето това може да са малки мисии и те може да се изпъляват от поне двама играча.
                  Интересно ще е ако някой от отборите реши, че трябва да се елиминира командващ на друг отбор и дали ще може да го реализира, ако знае къде точно е той в даден момент. Според мене изпълняването на тази мисия с успех отделно ще донесе и доста приятни емоции на отбора.
                  За мишена може да се ползва кукла или нещо друго подходящо за целта. Е нужно ще е да има и охрана която да се навърта в района.
                  Ако успешно се неутрализира мишената, но снайпериста бъде демаскиран и му се наложи да стреля по други то на него ще му се намаляват точките за всеки убит гард. Идей може още да се дават, но на вас оставям да решавате какви точно да са точките които да се спечалват и губят...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мисия за снайперисти?

                    Първоначално публикуван от SEAL Преглед на мнение
                    Идея за мисия или мисии за снайперисти... Сигурен съм, че не малко желаещи ще има за такава в това число и аз.
                    Примерно да се неутрализира точно определен играч на определена позиция, като целта е снайпериста да неутрализира само него, но никой друг. След което да се изтегли незабелязано от противника до предварително обявена точка и да докладва.
                    Общо взето това може да са малки мисии и те може да се изпъляват от поне двама играча.
                    Интересно ще е ако някой от отборите реши, че трябва да се елиминира командващ на друг отбор и дали ще може да го реализира, ако знае къде точно е той в даден момент. Според мене изпълняването на тази мисия с успех отделно ще донесе и доста приятни емоции на отбора.
                    За мишена може да се ползва кукла или нещо друго подходящо за целта. Е нужно ще е да има и охрана която да се навърта в района.
                    Ако успешно се неутрализира мишената, но снайпериста бъде демаскиран и му се наложи да стреля по други то на него ще му се намаляват точките за всеки убит гард. Идей може още да се дават, но на вас оставям да решавате какви точно да са точките които да се спечалват и губят...
                    Ако някой пази "куклата",
                    просто не виждам как няма да се демаскираш.
                    И аз съм за " снайперизма",
                    ама с тая далекобойност на маркерите не съм оптимист,
                    че може да се получи. ЗА СЪЖАЛЕНИЕ!!!
                    По-скоро "гепи капитана", като отделна мисия!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мисия за снайперисти?

                      Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                      Ако някой пази "куклата",
                      просто не виждам как няма да се демаскираш.
                      И аз съм за " снайперизма",
                      ама с тая далекобойност на маркерите не съм оптимист,
                      че може да се получи. ЗА СЪЖАЛЕНИЕ!!!
                      По-скоро "гепи капитана", като отделна мисия!

                      Не си прав, Тони. При подходяща екипировка и тренировка снайперистите са доста актуални. Има достатъчно ъпгрейди, които могат да повишат далекобойността на пушката - въпроса е да знаеш къде да заемеш позиция и кога да стреляш. Дългите цеви доста намаляват звука от изстрела - така че като нищо може да те тупне топче без да разбереш къде е стрелеца.
                      Другото е, че снайпериста трябва да се разглежда като комплексна част от тактическо поделение - сам той ще може да убие няколко противника, да забави предвижването на вражеския отряд, но винаги трябва да се има предвид, че той е част от отряд.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мисия за снайперисти?

                        Първоначално публикуван от Major_Gamota Преглед на мнение
                        Не си прав, Тони. При подходяща екипировка и тренировка снайперистите са доста актуални. Има достатъчно ъпгрейди, които могат да повишат далекобойността на пушката - въпроса е да знаеш къде да заемеш позиция и кога да стреляш. Дългите цеви доста намаляват звука от изстрела - така че като нищо може да те тупне топче без да разбереш къде е стрелеца.
                        Другото е, че снайпериста трябва да се разглежда като комплексна част от тактическо поделение - сам той ще може да убие няколко противника, да забави предвижването на вражеския отряд, но винаги трябва да се има предвид, че той е част от отряд.
                        Aбсолютно съм съгласен с теб, ОБАЧЕ...?!
                        Има ли маркер, който да стреля поне на 100м.,
                        прецизно и без парабола...???!!!
                        "Снайперизма" в пентбола май най-добре се упражнява в условията на битка, когато тракат маркери от всякъде и ти издебнеш противника по фланг, или "изотзадзе".
                        Постановката един изстрел-един убит, просто тук не работи, няма тактически средства(оръжия), които да я направят изпълнима, няма заглушители и дозвуков куршум, за намаляване на гърмежа. Няма и стрелба от пределна дистанция с далекобойно оръжие, при която докато достигне звука от изстрела са вече елиминирани няколко противника.
                        Ще се повторя, но "снайперизма" ми е любимо дело,
                        а за съжаление пейнтбола, по обективни причини, не дава възможност за такъв!!!
                        Иначе удоволствието да треснеш нещо в десятката от "на майната си", прицелвайки се в пролуката между клони и шумки е ОГРОМНО!!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Предложения за мисии към Войната 3

                          Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                          ..............
                          А, ако пленения с действия, говор, натискане комутатор на радиостанция, или произвеждане на "неволен" изстрел демаскира похитителя си, то той може да поиска от съдия дисквалификацията на играча.
                          И предлагам още, за всеки (независимо по какви причини)
                          дисквалифициран играч, на отбора му да се присъждат -50т.,
                          като бива изваждан от игра веднага!
                          Виж с това не съм съвсем съгласен - всеки пленник може да се "жертва" в реална битка за да предупреди своите за наличие на противник.
                          Предлагам да се забрани на пленниците да използват маркера и радиостанцията си - в реална битка пленника бива обезоръжен, но да може да вика еднократно и след това да се счита за убит... за другото съм съгласен с предложението
                          May the Force be with You

                          Коментар


                          • #14
                            До: Предложения за мисии към Войната 3

                            Ловците вече предложихме 2 мисии - освобождаване на заложник( още преди да се създаде тази тема, в Организационната тема на Войната, по горе Венци ситематизира моето предложение) и разминиране. Техничарите предложиха "мост". Нека всеки отбор да предложи поне по 2 мисии, да приемем, че официално ще одобрим по две от отбор, засега 8 мисии, да се срешнат капитаните и да уточнят окончателно точкуването и това е. Единствено нашия отбор официално настоява, както съм писал и преди, не повече от 1/3 от мисиите да са със зададени ГПС координати, нека да е малко по-истинско ориентирането.
                            Мисии като снайперист са малко сложни за дефиниране. Снайпериста търси вражеския командир и го убива. Това носи не 1, а 10 точки на отбора му и готово. Не виждам нужда от специална мисия. Това прави боя още по- интересен, защото всеки отбор трябва да пази командира си.
                            И моля, нека да пишем кой от кой отбор е. Не знам Seal и Maior Gamotа от чие име пишат.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              До: Предложения за мисии към Войната 3

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              Ловците вече предложихме 2 мисии - освобождаване на заложник( още преди да се създаде тази тема, в Организационната тема на Войната, по горе Венци ситематизира моето предложение) и разминиране. Техничарите предложиха "мост".
                              T.е. една от мисиите на „Техничарите” всъщност е ваша мисия?! Другата мисия за разминирането не я намирам. Моля да я копираш тук или модератора да я премести за да се ориентираме по-лесно и да не дублираме мисии.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X