Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зиг 553 R или по- добрият АК.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
    Гледайки конструктивната схема на обсъжданото оръжие, коментарите и клипове в нета си мисля, че ахилесовата пета на зига ще си остане онази пружина коментирана в първия пост.
    Мен по ме притеснява факта, че възвратната пружина е около газовото бутало и не малка част от изгорелите газове минават през нея.
    Не само поради зацапването й, но и поради температурата в тръбата, която няма как да не влияе върху материала на пружината.
    Наистина, повечето газове излизат през дюзите отпред, но все пак...

    Но пък стрелбата на редове никога не е била приоритет в швейцарската доктрина.

    552 си беше извращение за спец. части и там новата възвратна пружина в цевната кутия май създаваше повече проблеми отколкото решаваше.

    Коментар


    • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

      Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
      Мен по ме притеснява факта, че възвратната пружина е около газовото бутало и не малка част от изгорелите газове минават през нея.
      Не само поради зацапването й, но и поради температурата в тръбата, която няма как да не влияе върху материала на пружината.
      Наистина, повечето газове излизат през дюзите отпред, но все пак...

      Но пък стрелбата на редове никога не е била приоритет в швейцарската доктрина.

      552 си беше извращение за спец. части и там новата възвратна пружина в цевната кутия май създаваше повече проблеми отколкото решаваше.
      Бе ще видим.... като го натоварим до 10 000 патрона или ще каже мяу или няма да каже мяу- средно положение няма.... Тия дни пак то изтествах- тоя път по- нежно само 200 патрона за около 35 минути. Първо му направих един истински тест за групираност с Хорнадита - от пет групи направи три последователни под МОА на 100 м. Сега чакам нов палец на пълнителя- някакъв къстъм, нов дулен спирач компенсатор, нов приклад, четири степенен газов регулатор и допълнителни механични мерници от типа на тези на 551 цата. После ще чакам да постопли малко (че ми писна да ми мръзне гъзягата по полигоните) и ще хода при бат Пламен да го по натоварим пак- тоя път ще взема и един АК за чупене - имам един два първа категория - и ще видим как се държат като точност и групираност в загряло състояние.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

        Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
        Мен по ме притеснява факта, че възвратната пружина е около газовото бутало и не малка част от изгорелите газове минават през нея.
        Не само поради зацапването й, но и поради температурата в тръбата, която няма как да не влияе върху материала на пружината.
        Наистина, повечето газове излизат през дюзите отпред, но все пак...

        Но пък стрелбата на редове никога не е била приоритет в швейцарската доктрина.

        552 си беше извращение за спец. части и там новата възвратна пружина в цевната кутия май създаваше повече проблеми отколкото решаваше.
        Много си прав всъщност! Като прибавим и степенния газов регулатор май се получава една комбинация от потенциално проблемни възли. Само времето и застоялите боеприпаси ще покажат кой е "прав"и кой "крив".
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]661133[/ATTACH]
          Бе от тая гледна точка не мога да не се поправя, че, айде не упрека ми, но отбелязването ми, че заглавието на темата е подадено некоректно от автора, та това ми отбелязване е все пак несъстоятелно.Ако затворната група с газовото бутало на снимката е на 553, а не някой от другите модели, то заглавието си е на място.Разбира се отчитам, че ще има разлики в усм и други детайли, но явно оръжията са съвсем близки.Естествено, и двете ще имат предимства и недостатъци, обусловени не на последно място и от разликите в изработката, качествата на материалите, начина на мислене на едните и другите инженери и разликата в годините лежащи м/у двете оръжия.Така че се поправям спрямо забележката ми към автора относно заглавието на темата.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение

            ...и ще хода при бат Пламен да го по натоварим пак- тоя път ще взема и един АК за чупене - имам един два първа категория - и ще видим как се държат като точност и групираност в загряло състояние.

            Интересно ми е дали тестовете предвиждат изстрелване на гранати?
            Оръжието гледам, че си може.

            И има ли щик-нож в комплекта?
            Виждам, че и за него има опция.

            П.С.
            Поздрави на Пламен, беше рожденик скоро.

            Коментар


            • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

              В днешно време колко е оправдано да имаш щик на оръжието не знам . Виж хубав нож си е необходим . Аз служех със съветски АКМС и понеже ножа беше нещо не виждано до тогава в БНА така и не ни ги раздадоха защото по думите на старшината много се крадели Имаше пет бройки в оръжейната с които дневалните и дежурния по батальон даваха дежурство ама те нямаше как да изчезнат щото не излизаха от помещението .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                Интересно ми е дали тестовете предвиждат изстрелване на гранати?
                Оръжието гледам, че си може.

                И има ли щик-нож в комплекта?
                Виждам, че и за него има опция.

                П.С.
                Поздрави на Пламен, беше рожденик скоро.
                За гранатите - лично аз съм фен- още повече, че това си е една от функциите на газовия регулатор. За съжаление това скоро няма да стане концепция в БА. за щик - мисля приемаше някакъв стандартен - но нещо и тая концепция не е много популярна. Но ако се стигне до щик- ще имат щик- Ейкхорн Солинген ще им направят точно каквото поискат.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  В моя случай веднага се сещам за непрекъсната стрелба от 11:00 сутринта до към 8:40 сутрин следващия ден. Времето се варирало от слънчева сутрин до дъжд следобяд и сняг през ноща. Смазка се осъщестявала се с... плюване върху стеблото на газовото бутало. Засечки имало заради няколко некачествени трофейни патрона със зелените лакирани капсули. Съветски АКМ не ме предаде.

                  Равносметката от занимавка - 3:108 за нас. Бих се радвал много на нея, но моите трима загинали тогава приятели са ми в пъти поскъпи от онези отсреща.
                  Съжалявам и аз, независимо от добрия резултат

                  Коментар


                  • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Марто - ! Верен отговор. Само че при сериозна война първо ще млъкнат сателитите, барабар с GPS, радиовръзка също ще изчезне, и тогава ще се сетим за стари и проверени ТА, флагчета, адьютанти и гълъбината поща. Ще си извадят хартиените карти онези, които се сетили навреме (или ги забравили в долното чекмеджето или на рафта) да ги запазят, судорожно ще прочитат пак НСД и прочее, и прочее, и прочее... Аз ви, като донякъде запознат с возможностите на сегашните РЕР и РЕБ го казвам. Кой запазил офицерската си планшетка с нещата вътре?
                    Много е важен компаса, командирската линийка защото скапе ли се gps -а става смешно, комично, трагично и плачевно.
                    Последно редактирано от derhunter; 26-10-14, 12:58.

                    Коментар


                    • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      А и още сега се сетих, тези 50 патрона от МГ-то излитат с едно леко докосване на спусъка. МГ-то е много добра картечница когато стреляш от оборудваната позиция, самата картечница да си стои ввърху станок и да има и оптичен мерник. Тогава е суперточна и убийствена. С ПКМ можеш да си стреляш навсякъде и отвсякъде.
                      И малка детайл -смената на цевта на ПКМ става по-лесна, за да смениш цев на МГ-то трябва да имаш... асбестовата ръкавица.
                      И още нещо и проверено - бачка без проблем със счупено газово бутало.
                      Последно редактирано от derhunter; 26-10-14, 12:59.

                      Коментар


                      • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                        Лятото и аз се добрах и стрелях с въпросния Зиг, но на мен приклада ми късее, а няма опция за корекции. И още нещо, май не видях да е упоменато в темата, ма цената на това чудо е точно колкото на 10 броя калаши като моя - CAR M9F Иначе прецизно и компактно оръжие, изпипано като щвейцарски часовник.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          Лятото и аз се добрах и стрелях с въпросния Зиг, но на мен приклада ми късее, а няма опция за корекции. И още нещо, май не видях да е упоменато в темата, ма цената на това чудо е точно колкото на 10 броя калаши като моя - CAR M9F Иначе прецизно и компактно оръжие, изпипано като щвейцарски часовник.
                          Сгъваемия приклад нали? На мен той малко ми късее с лятна форма, тогава със зига ще трябва направо да се сгъвам.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                            Да, САR-ките ни са еднакви, а на тоя Зиг едва ли не бузата ми я удря затвора при стрелба.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                              Какви са и фрапиращи ли са разликите м/у 553 и 556?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X