Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зиг 553 R или по- добрият АК.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

    Нямам под ръка балистични таблици за .223, ама за 5,45Х39 мм цифрите са следните - при нормално пристрелян автомат (пристрелка по П на мерната планка) на 100 м куршум ударя на 24 см по-нагоре от СТП, а на 200 м вече става 38 см. По лежаща мишена гарантирано не попадаш. Плюс ветър. При страничен вятър 3м/с на 250 м куршум относи на 16 см, а при вятър от 5 м/с странично отклонението вече 26 см. Е, как ти звучи това?

    Коментар


    • #32
      От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

      122 грейн от тоя 7.62Х39 калибър пада 5.9 инча от 100 до 200 метра или 1.8 инча на 150 метра.Това ако карам по логика става,виждаш ли лазера то попадението ти е около 5-10 см след 100 метра до около 200 ма там вече ебати лазера трябва да е,колко 20 пушки пари.

      Нула на 100 метра,на 150 пада 3 пръста долу,на 200 пада една такова,идеално за бой по шишарки,за друго не знам,имало си други лазери дето на мен поне не ми ги продават.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

        Не знам откъде си вземаш тези данните, намерих за 7,62Х39 мм, патрон пр-во гр. Климовск, куршум стандартен за армията НРВТ. И какво виждам - ако вземам че при дистанцията 0 метъра превишение също се равнява на 0 см, то на:

        50 метъра то се равнява на 2,81 см.
        100 метъра се равнява на 11,65 см.
        150 метъра се равнява на 27,21 см.
        200 метъра са равнява на 50,27 см.
        250 метъра се рявнява на 81,75 см.
        300 метъра се равнява на 122,65 см.

        Е, още въпроси по темата?

        Коментар


        • #34
          От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

          Хехехе... никой не стреля на целеуказател на повече от 50 м. Даже най често - център на 25.... именно заради балистичната треактория
          Обикновено се прострелва - бързомерецът център 150 м. Целеуказателят - център 25 м.На моят SAR поне са така простреляни. При военните - бързомерецът най- често на 200 целеуказателят на 50.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #35
            От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

            И? А если супостат ще се появи на друга дистанция? Какво ще правят тогава, махат му с ръце и подканват да си дойде на определената от бързомерец или ЛЦУ дистанция? Разлика между полигонните ескперти и неграмотни практики само е един живот на оцелял в сражението. За войните с папуаси стават и ЛЦУ, и бързомерци, но ако отсреща стои равностоен противник, всички тези играчки само ще съкратят живота на исползващи тях.

            Коментар


            • #36
              От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              И? А если супостат ще се появи на друга дистанция? Какво ще правят тогава, махат му с ръце и подканват да си дойде на определената от бързомерец или ЛЦУ дистанция? Разлика между полигонните ескперти и неграмотни практики само е един живот на оцелял в сражението. За войните с папуаси стават и ЛЦУ, и бързомерци, но ако отсреща стои равностоен противник, всички тези играчки само ще съкратят живота на исползващи тях.
              Вервай ми - до 350 м. се уцелва доста прилично с промяна на точката на прицелване. Бързичко се свиква. Просто повечко гилзи "на полигона" трябва да се направят. Но при тази цена на боеприпасите това не е проблем. Е- ако имах повечко пара свободна щях да взема един Триджикон с директните поправки. http://www.trijicon.com/na_en/produc...p?pid=TA33A-13
              Няма спец части по света (вкл. и руската Алфа ) които да не ползват както бързомерци, така и целеуказатели.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pJHTR.jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:5543237
              Просто устройствата вече станаха достатъчно надеждни, а определено стрелбата с тях е по- бърза и по- прецизна от тази на механични мерници. Само трябва да свикне човек.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #37
                От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                Само че ти бъркаш основните понятия както специални операции, които се разделят на такива полицейски и армейски. Алфа, от мен да знаеш, не се занимават с специални армейски операции. Това е едно. А другото - стрелба в полигонните условия доста се различава от реални бойни действия. Повярвай ми! Имам опит и в двете дисциплини, докато ти нямаш такъв. Пробвай да потичаш със ЗИГ няколко километъра, после да пропълзиш стотина метъра баш в калта, после да гръмнат баш до теб някакъв имитатор на артилерийски снаряд, и тогава се опитай в притичване и падане да стреляш.И да улучваш, щото това е от животоспасяващо значение. И дори това ще бъде безкрайно далече от реални бойни действия...

                Коментар


                • #38
                  От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                  Да Алфа са си ФСБ. Но общо взето всичко живо минава на бързомерци, оптики с ниска кратност и прочие. Просто облекчават живота. Пък и все ми се струва че ЗИГа с целият прикачен инвентар тежи колкото един АКС ... ама имам тука и двата ще ги премеря. Тва с тичането- няаа да се разберем Вече съм 5 та възрастова ... норматива му викат "разходка с балтон". Сега за новата придобивка вече съм взел оптиката..... да видим.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                    Независимо от мерните прибори на дистанция по-голяма от тази на която мерната линия превишава височината на целта (или дистанцията за прострелка) корекции на стрелбата се правят. И с механични и с бързомерец и с оптика. Така че корекция има, тя е факт и е неизбежна. Все пак не сме на състезание по бенч на маса със стойка за пушката и столче. Според мен дали ще се правят корекции с механични мерни прибори или с бързомерец все тая. Сибирски, много се съмнявам на АК-то по време на ожесточена престрелка да си му местил мерника спрямо разстоянието. По скоро пускаш един-два, виждаш дали е къс или дълъг, ляво или дясно и третия влиза. Както каза Калин, въпрос на стрелба. Без тренировка нищо не става.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                      За широкоъгълна оптика с низка кратност аз вече сто пъти писал - това е избор за практик! А за тичане - аз все още мога, нищо че съм боен инвалид 2-ра група, пенсионер и полувековия дъртак!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                        Лошо няма в такава оптика, аз лично намирам много плюсове. Но всеки си има вкус и си има някакви си негови причини, за да харесва дадено нещо. Но това не прави даденото нещо лошо. Според мен всеки трябва за себе си да направи своя личен избор и за пред себе си и да има много ясна представа защо ползва това, а не онова.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          За широкоъгълна оптика с низка кратност аз вече сто пъти писал - това е избор за практик! А за тичане - аз все още мога, нищо че съм боен инвалид 2-ра група, пенсионер и полувековия дъртак!
                          Е то и аз искам ама като си ги плащам още не съм събрал от закуските за личен Триджикън. За сега - само едно Леуполдче прижабих - 1.5 - 5Х30 със скала за бързи поправки. За тичане тичам - ама чак пък километри. Много фасове фърчът при мене.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                            Митко, то има цялата наука за огневото въздействие върху противника. Сещаш ли се как тя се казва? И в боя няма време да си правиш поправки, а и небезопасно за собствената си кратуна да се правиш на лалугер. И кажи ми как в гората ще видиш, къде ти отиде първи, втори, трети откос? Първо караш противник да приеме твои условията на игра, после... после ще стане както стане. Или ти, или теб.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Митко, то има цялата наука за огневото въздействие върху противника. Сещаш ли се как тя се казва? И в боя няма време да си правиш поправки, а и небезопасно за собствената си кратуна да се правиш на лалугер. И кажи ми как в гората ще видиш, къде ти отиде първи, втори, трети откос? Първо караш противник да приеме твои условията на игра, после... после ще стане както стане. Или ти, или теб.
                              По мое време му викаха "огнево насищане на периметъра"... Корекции на мерни прибори по време на стрелба друг път! Сега не знам как е..?!! Може и по сателит да им изпращат корекциите в реално време и да им натискат спусъците, а момците само да държат пушкалата! Нещата са се променили много, аз затова и само чета и не пиша.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                По мое време му викаха "огнево насищане на периметъра"... Корекции на мерни прибори по време на стрелба друг път! Сега не знам как е..?!! Може и по сателит да им изпращат корекциите в реално време и да им натискат спусъците, а момците само да държат пушкалата! Нещата са се променили много, аз затова и само чета и не пиша.
                                Ба...до там не са го докарали..... Само при артилерията е таковата вече така.... Не българската де.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X