Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зиг 553 R или по- добрият АК.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
    Нова пушчица - добре! Въпросът който си задавам при всяка поява на нов АК дериват е какъв е смисълът да се инвестира в нещо, което вече е морално остаряло, кой ще го купи, на каква цена, какво количество и т.н.? Българската армия колко бройки ще закупи в резултат на предходната демонстрация - 10-20-30 или по-малко? Коя друга армия ще си вземе такова нещо - руската или украинската???? Цената на цивилния пазар ще бъде висока предвид марката и в България я се продадат 10 бройки, я не. А колко други държави разполагат с "неограничени" запаси от въпросния калибър? Тъпите американци също едва ли ще си купят подобно нещо като имат възможност да си вземат сандъци за по 100 гущера.
    Българската армия не е точно "таргет" за това оръжие. Това НЕ Е АК по смисъла на основна компоновка и екстри. Само калибъра е същият. А интерес определено има.... и не е от България... сред заявилите "тестови бройки" са и ФСБ и SOCOM- всеки по неговите си причини. С 7.62х39 за залети и Чехия и Словакия и Унгария и Румъния. Боеприпаси има евтини, а от другата година се очаква примерно да влезне и в "мейджър" калибрите в динамичната стрелба. За САЩ - нещо си в грешка- знаеш ли колко струва един читав калашникоид там?
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #17
      От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

      Когато руското ФСБ се въоръжи с такова оръжие, аз ще си купя и ще карам Голф единичка, освен ако нямаш предвид музикалната ФСБ (ако са живи още де ). За американците да не говорим. Ясно ми е и кои държави имат запаси от 7,62х39мм патрони и че никоя няма да си го поръча. Просто това е поредната "мъртвородена рожба" на лошия маркетинг пък бил той и швейцарски. И не знам точно колко струва един читав АК в САЩ, но ми кажи колко пъти е по-евтин от това поредно АК недоразумение.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #18
        От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

        За ФСБ- ще видим. А SOCOM отдавна си търсят по "удобна пушка" в този калибър. Справка : http://en.wikipedia.org/wiki/SR-47
        Щото като воюваш по едни места дето хората ползват масово тоз калибър е добре да имаш и такава пушка.
        За мъртво родена- ще види- американският и аналог се продава повече от успешно. Вика му се SIG 556 R и бая добре върви. А за цената - айде сега е момента да припаднеш - в САЩ е по евтин от АК то . А за бащицата SIG 553 - ето да си прочетеш къде се ползва- ич не му трябва толкова маркетинг- наблегни на списъка на ползвателите:
        http://en.wikipedia.org/wiki/SIG_SG_550
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #19
          От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

          Отдавна съм забелязал, че ползваш уикипедия и интернет преди да си напишеш мненията, но там не всичко което блести е злато.
          За ФСБ ти гарантирам, че ако закупят някоя и друга бройка, то тя ще завърши земния си път в близкото конструкторско бюро от където може би ще изкопират нещо братята руснаци. Просто на онова място решенията се вземат от едни други хора.
          За SOCOM, местата където ще я ползват и т.н. дрън, дрън ярини, ще ти кажа, че идеята е толкова безпочвена и нелепа като идеята, че въпросния боеприпас е създаден да ранява, а не да убива. Дали няма да им е по лесно на спецовете да си "наберат" от противника не само боеприпаси, ами и съответните образци оръжие? Апропо - участвал ли си някога в акция (изключвам кръводарителна). Не се заяждам, просто Сибирския може да ти разбие доста представи за света.
          И последно - дай ми цена на АК в САЩ и на въпросното оръжие без да ми посочваш уикито. Моля!
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #20
            От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

            Колегата Пауноф явно е добър познавател на пазарите за оръжия (включително и връзки в ФСБ и там другите).

            Коментар


            • #21
              От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
              Отдавна съм забелязал, че ползваш уикипедия и интернет преди да си напишеш мненията, но там не всичко което блести е злато.
              За ФСБ ти гарантирам, че ако закупят някоя и друга бройка, то тя ще завърши земния си път в близкото конструкторско бюро от където може би ще изкопират нещо братята руснаци. Просто на онова място решенията се вземат от едни други хора.
              За SOCOM, местата където ще я ползват и т.н. дрън, дрън ярини, ще ти кажа, че идеята е толкова безпочвена и нелепа като идеята, че въпросния боеприпас е създаден да ранява, а не да убива. Дали няма да им е по лесно на спецовете да си "наберат" от противника не само боеприпаси, ами и съответните образци оръжие? Апропо - участвал ли си някога в акция (изключвам кръводарителна). Не се заяждам, просто Сибирския може да ти разбие доста представи за света.
              И последно - дай ми цена на АК в САЩ и на въпросното оръжие без да ми посочваш уикито. Моля!
              Хахаха уважаеми мой Паунофф - за оръжията съм забравил повече от колкото ти някога си знаел. Най- малкото щото на мен ми е служебно задължение на пълен работен ден и ми се плаща да стрелям и да обикалям разни изложения. За SOCOM - ми не знам ама на конференцията преди една година когато се правеше бреймсторминга за този автомат имаше двама техни представители. Както и такива от ФСО и ФСБ. За илюстрация настоящият ръководител на проекта от страна на SIG USA е бившият командир на Тюлен Група 2. Пратих ти линк за SR 47 - случайно да го разгледа? Май не- щото нали е много по лесно да плещиш простотии. А Сибирския не може да ми разбие никакви представи за никой свят щото просто това "участвал ли си в акция" за мен няма абсолютно никакво значение когато говорим за познания и експертна оценка. А относно цените на АК и SIG 556 R в САЩ- моля линкчета:

              Арсенал SAM7SF - 1650 долара.
              http://www.arsenalinc.com/usa/SAM7SF.html
              Зиг 556R - 1332 долара
              http://www.sigsauer.com/CatalogProdu...s/sig556r.aspx
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #22
                От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                А и още една задачка закачка- какво е в момента оръжието на СОБТ и защо е точно то..... Това че не работи перфектно е друга тема на разговор.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                  Нямам никакво намерение да споря с теб, нито да си го меря колко знам или не знам. Ти сам го казваш - плащат ти да обикаляш изложения и да се срещаш с хора като теб на пълен работен ден било то от ФСБ, ФСО, НСО и т.н. съкращения. Истината е, че ако поне малко имаше практическа подготовка щеше да знаеш, че при планирането на нито една спец операция последното нещо, на което се разчита е това да си набавяш боеприпаси от противника и на базата на това да си избираш оръжие. Това е толкова върховна глупост, че може да се прочете само в нета.

                  Наясно съм с възможносите на боеприпаса 7,62х39мм и затова смятам, че всяко ново оръжие разработено на базата на него е обречено на предварителен провал, просто защото отношението на преимуществата му ще са незначителни спрямо недостатъците на щатния АК и което пък от своя страна няма как да оправдае вложените средства за разработка, производство и продажба.

                  П.С. Сибирския го предлагам само като коректив на човек, който се е учил в боя, човек практик, а не като продавач на фойерверки. Извинявай Сибирски! Чест и почитания!
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                    Нещо много пьти имам чуството,че сьм обьркал форума,а той е ОРЬЖИЯ,бойни действия,тактика и стратегия.Тук говорим за орьжия,а бойните действия и тактики и стратеги са в други теми.

                    АЗ лично БЛАГОДАРЯ много за това кратко ревю и с нетьрпения чакам следващото след 1000 истрела и сравнението с Калашника.

                    Тук пьк него го уважават много,добрия е около 2000 долара или почти двойно на това горе.Вьпреки това хората го купуват защото е просто,изпитано и яко нещо и патрони се намират на всяка крачка и то евтини.Ако това стреля с неговите пьлнители,по-леко и удобно е,по-точно и на половината здраво то аз бих си взел едно с КЕФ.Брата си тьрси карабина и тия Сигове ги заглеждах и аз,но реших да заложа на изпитаното и се набутах 2 пьти и половина повече мангизи за друго.Тоя Сиг ако наистина е толкова добьр то той тук си заслужава всяка стотинка.

                    Лично пак АЗ се радвам,че Кучето е тук,работи каквото работи и е навит е така за черните ми очи да споделя с нас кой,защо,кьде и какво впечатления има от дадено орьжие.Е на война не е бил да речем ма не е нужно,не говорим за военни действия,а за орьжие,и аз не сьм автомобилен сьстезател ма правя разлика между скапан Мерцедес 350 и дуракоустойчив 300.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                      Нямам никакво намерение да споря с теб, нито да си го меря колко знам или не знам. Ти сам го казваш - плащат ти да обикаляш изложения и да се срещаш с хора като теб на пълен работен ден било то от ФСБ, ФСО, НСО и т.н. съкращения. Истината е, че ако поне малко имаше практическа подготовка щеше да знаеш, че при планирането на нито една спец операция последното нещо, на което се разчита е това да си набавяш боеприпаси от противника и на базата на това да си избираш оръжие. Това е толкова върховна глупост, че може да се прочете само в нета.
                      О да - те за това в първоначалните изисквания за "Мулти калибър райфъл" включваха и този калибър- 7.62х39. И за това Берета разработиха това : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BerettaARX160(7,62x39)-03.jpg
Прегледи:1
Размер:43.2 КБ
ID:5543131
                      Праймъри Уепън Систем - това:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsc36692.jpg
Прегледи:1
Размер:221.2 КБ
ID:5543132
                      Зиг USA - това:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sig-556r-762x39-03.jpg
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5543133

                      Наясно съм с възможносите на боеприпаса 7,62х39мм и затова смятам, че всяко ново оръжие разработено на базата на него е обречено на предварителен провал, просто защото отношението на преимуществата му ще са незначителни спрямо недостатъците на щатния АК и което пък от своя страна няма как да оправдае вложените средства за разработка, производство и продажба.
                      Явно не- Беретта продадоха на няколко държави вкл и на братята албанци.
                      Зиг доставиха на едни други братя латиноамериканци.
                      А пък PWS взеха та доставиха пушки на родното СОБТ.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bd0955ce95046acd8d0ca178da03cf92.jpg
Прегледи:1
Размер:104.3 КБ
ID:5543134
                      Явно те не са запознати с възможностите на боеприпасът 7.62х39- бързо отивай да ги осветлиш.... че средставата са били неправилно вложени.
                      Относно недостатъците на щатният АК- ми повечето от тях неотстраними независимо колко го тунинговаш. И както показва практиката разни фирми се скъсват да правят оръжия със същият боеприпас. А за планирането на спец операции вервай ми знам нещичко. Поне някак си съм понаучил едно друго на "платените от друг курсове"..... Че и като запасна S3 ка.... Провери си какво означава S3 офицер ако искаш. Живот и здраве от догодина- в активният резерв.
                      П.С. Сибирския го предлагам само като коректив на човек, който се е учил в боя, човек практик, а не като продавач на фойерверки. Извинявай Сибирски! Чест и почитания!
                      Сибирският е свикнал да работи при едни условия, при определено осигуряване и определена логистика. За него бързомерецът е не особено нужна екстра, лазерният целеуказател в ИЧ диапазона тоже. За по "модерните" командоси някак тези неща са задължителни.
                      Последно редактирано от Mad Dog; 03-12-13, 16:36.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                        7.62 в каквато и дьлжина да идва не го мислете,това дьржи 300 метра диаметьр грубо казано,а Мката 200 да речем,а пьк за Избран Стрелец сьвсем не става та ако ще чезне някой калибьр в бьдеще то няма да е 7.62 или поне това е мнението на едни дето с това се занимават и знаят кьде кьде повече от мен.


                        АЗ с вьпрос кьм Кучето - това горе има ли брат и той 716 ли се казва?308,че да унифицираме калибьра
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                          Казва се Sig 751 SAPR ама не знам дали го продават при вас.
                          В наше село го има.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:phoca_thumb_l_sigarms-sapr-uebersicht-optionen.jpg
Прегледи:1
Размер:44.7 КБ
ID:5543137
                          716 e AR платформа.... не е същото жувотно.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                            6 бона тук и не се намира,НЕ МЕРСИ
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Сибирският е свикнал да работи при едни условия, при определено осигуряване и определена логистика. За него бързомерецът е не особено нужна екстра, лазерният целеуказател в ИЧ диапазона тоже. За по "модерните" командоси някак тези неща са задължителни.
                              Правилно трябвало да пишеш "модерните командоси". Лазерен целеуказател и мои представи за балистика някак не си съвпадат, също като "Война и Мир" на Толстой в оригинал или под формата на комиксите.
                              Лазерен целеуказател е в общи черти е една показалка, фенерче. Той е нагласен на една дистанция, светлината му точка ужким показва къде ще улучи куршум. Обаче траекторията на проектил не е права линия, а парабола. Нататък вземаме в ръце Стрелкови таблици и гледаме, на колко см се отклонява на всеки 100 м попадение на проектила от СТП. Балистика е, предмет, дето не го учат на исторически факултет в СУ.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                                Какво е пропадането на тоя куршум от тая цев на 100 и на 200 метра?Айде на 300 да е 20 сантиметра ма на 200 ме интересува щото на 300 ще го видя другия път.
                                Та ако е на нула на 100 метра то на колко пропада тоя куршум на 200?Щото ако е 5-8 см не виждам аз поне кое му е Кофтито да го имаш.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X