Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe 2007-2009 2.2 CRDI задвижване ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Santa Fe 2007-2009 2.2 CRDI задвижване ???

    Здревейте, колеги !

    Хвърлил съм око на този джип с 2.2 CRDI мотора конкретно.
    -какъв е механизма на 4х4 задживжането ? Перманентно ли е ? Автоматично ли се включва при боксуване ? Режимите какви са ?

    Сосбтвеник съм на ЦР-В 02' бензин в момента и тук 4х4 е напълно автоматично посредством хидравлична помпа.

    Другият ми въпрос е АВТОМАТИК или РЪЧНИ ? Коя трансмисия е по-надеждна от опита който имате с тези автомобили ?

    Прочетох някоя друга тема из форума и срещнах положителни отзиви за този автомобил.... Моля коментирайте надеждността и проблемите които се имали с модела..

    Разход ???

  • #2
    От: Santa Fe 2007-2009 2.2 CRDI задвижване ???

    Ако не се лъжа 4х4 е автоматично, управлява се посредством електромагнитна муфа която е поставена непосредствено пред задния диф. Самата муфа представлява нещо като lsd диф. Вътре има фрикционни дискове които предават въртящ момент към задния диф когато се получи разлика във оборотите на предни и задни колела, тоест когато буксуваш. А електромагнита е за да можеш с копчето от таблото да зацепиш тая муфа. А за скоростите аз лично бих избрал автомат.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Santa Fe 2007-2009 2.2 CRDI задвижване ???

      Задвижването се разпределя автоматично между преден и заден мост от 90/10 до 50/50. С копчето на таблото се блокира в режим 50/50 и позволява да се кара до скорост от 40км/ч, над тази скорост автоматично се изключва. За почти година вече с такъв автомобил, мога само положително мнение да изкажа, справя се повече от задоволително със зимните условия в България (дълбок и непочистен сняг). Относно скоростите - моята е с ръчни и разхода ми при смесено, нормално каране е около (и под) 7. Желателно е мотора на конкретния джип, който си харесал да не е чипосван. Аз бих препоръчал преди да бъде финализирана сделката, да му се направи един оглед в ИНД Комерс.
      Успех!
      Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
      Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X