Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

    Та, момчета
    Колицата е с ръчни скорости, и 2 HI, 4 HI, 4 LOW.
    Когато включа 4 HI или 4 LOW, по таблото всичко изглежда наред - свети съответния индикатор, даже светва със съответното закъснение, както би трябвало.
    4 LOW, се включва, в смисъл отива на бавни скорости, но де факто никога не е 4х4.
    Работи само задния мост. Пробвах го в снега - задните гуми ще изпушат, но предните не превъртат.

    След два дни ще ходи на доктор. Първо диагностика, след това всичко останало.
    Доколкото прочетох теми във форума - компютъра е възможно да не покаже нищо.

    Та ще съм благодарен на всякакви идеи какво може да е и от къде да започна.

    Дали има разни вакуми и т.н., хич не ми се иска да се работи на проба-грешка.


    П.П. Тая кола е на жената, имам още една такава - да ги карам ли и двете че да сравняват.
    П.П.П. Гумите на четирите колела са с еднакъв размер, като тези отзад са нови, а предните на 2 сезона. АТ-някави на BF Goodrich

  • #2
    От: Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

    Наведи се отдолу под предния мост. Има устройство за заключване. По принцип съм срещал за два вида. Или е на ръкава на моста или е около прасето на дифа. Не съм сигурен с какво задействане беше- или ще е с вакуум или с ток, но сякаш смътно се сещам, че е с ток. Там е проблема.

    Поздрави и успех.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #3
      От: Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

      Доколкото прочетох (във форума) е електромагнитно.
      Но чуденката ми е защо включва бавните на 4LOW, без да е пуснато 4х4.
      На предишния 4х4 не можех да включа бавните без да е сработило 4х4. Е там беше се ръчка (Фронтера)

      Коментар


      • #4
        От: Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

        Ами колата си включва- или по скоро подава сигнала към електромагнита отпред, но той не сработва.
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #5
          От: Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

          А възможен ли е механичен проблем вътре в раздатаката, и за това да не вклюва?
          Съжалявам за многото въпроси, но се опитвам да си изясня колкото може предварително, та да не се лутаме много много.

          В наше село, оторизирания сервиз е... мани бегай, затова се отивам в сервиз, на който шефа е оффроуд фен. Но пък не са много добре с електрониката - викат външен човек...

          Коментар


          • #6
            От: Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

            Ами това лесно се проверява. На подемник включваш на 4х4 и гледаш дали се върти предния кардан. Ако не се върти то проблема е в раздатката, ако се върти, то ще се върти само една предна гума, а другата към която е електромагнитното заключване няма да се върти.
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • #7
              От: Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

              Тц,и едната няма да мръдва. Особености на диференциала
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                От: Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

                Да приемам забележката, ще се върти половината незацепена полуоска, защото е по лека от другата с колелото. Но при всички положения, ще се върти кардана.
                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                Коментар


                • #9
                  От: Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

                    Момчета благодаря, за сега смятам да е такава схемата
                    1. Диагностика - компютъра я покаже нещо я не.
                    2. При включване на 4х4 - дали стига ток до електромагнита/евентуално вакум
                    3. Върти ли се предния кардан
                    3.1. Да - електромагнитно заключване
                    3.2. Не - раздадка (лошо)

                    П.П. А някой да знае какво е съотношението предно/задно, че нещо ми се вижда малко мощността към предния мост - на другата Kia, която работи

                    Коментар


                    • #11
                      От: Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

                      Според мен почни с по-лесното. Първо с кардана точка 3. Раздатката ме съмнява да е защото, за да не върти предния кардан, то вътре не би трябвало да е останала верига, ако ли пък не е веригата- селектора, но пък ако е той щеше да имаш сигнал от компютъра на колата (мигащо 4х4 на таблото), защото задвижващото моторче е с обратна връзка. Най-много оплаквания има точно от предния мост и то от устройството за зацепване.
                      Land Rover Defender 110SW 300tdi

                      Коментар


                      • #12
                        От: Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

                        Предният диф. е с вакум.Проверете си дали няма спукана тръбичка.И помпичката дали работи,намира се пред акумулатора .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

                          О това последното ми е доста полезно

                          Коментар


                          • #14
                            От: Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

                            Да докладвам случая:
                            Тази сутрин се набутах в сервиза. Обясних подробно, няколко пъти какво трябва да направят, но те си знаят тяхното. Даже не се съгласиха да качат колата на повдигач: "Щото много се клатели високите коли".
                            - Компютърна диагностика, всичко е ОК - раздатаката включва, изключва няма грешки.
                            - Трябваше да правя втора демонстрация в снега за разбирача с компютъра за да му покажа че не е зацепен предния мост.
                            - На канала - гледаха предния мост, нямало нищо: "Нито вакуми, нито кабели",
                            - Надигаха с крик, едното колело, другото, опитаха се да въртях на ръка кардана (не може щото е зацепен)...
                            - Гумите се въртят свободно (някой по-горе каза, че е особеност на тоя диф).
                            - Предложих да вкарам другия джип на канала за да сравняват - отказаха. Пък той е абсолютно същия и на канала има място за двата!
                            - Когато решиха да отварят дифа, не издържах и АЗ влязох в канала и намерих скапания вакум, вярно трудно се виждаше.
                            - Появиха се твърдения че това било "отдушник" ?!?!

                            Запалих двигателя и маркуча засмука - оказа се че е вакум. Ръгнахме го и всичко се оправи.

                            Добре че им стоях на главите иначе сега щях вече да съм един разглобен диф и евентуално 2 литра скъпо масло назад - сменях го преди 2 седмици.
                            Платих им все пак, не искаха много, пък и са ми вършили преди неща без пари. Иначе са добри момчета.


                            За следващи колеги:
                            Та въпросното маркуче идва от вакум-помпата, слиза надолу покрай акумулатора, влиза в твърда връзка, и после от нея слиза към предния диф. някъде под краката на шофьора.
                            Маркучето се ръга хоризонтално на пода в дифа и входа почти не се вижда отдолу, общо взето се кара на опипване.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Kia Sorento 2.5 CRDI 2002 не включва предния мост на 4х4

                              Еее честито, малкия дявол.
                              Да я карате със здраве
                              Land Rover Defender 110SW 300tdi

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X