Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От къде да намеря такова бутало

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От къде да намеря такова бутало

    Здравейте ,реставрирам един античен двигател Vikov ,но удрям на камък с намирането на бутало.Трябва да се търси само по размери,а в магазините ме питат само за марка и модел кола,по друг начин не можели да намерят бутало.Търся фирма или магазин ,които се занимават специализирано с бутала и ще могат да намерят бутало по зададени от мен размери или да го изработят.Вариант с поръчка от чужбина също е добре дошъл.За информацията размерите са диаметър 76мм,разстояние между центъра на буталния болт и лицето на буталото -45мм ,а сегментите са 3 (2 компресорни и 1 маслен).Всяко бутало отговарящо на тези условия ще ми свърши работа.Благодаря ако някой помогне.

  • #2
    От: От къде да намеря такова бутало

    Може ли снимка?
    Че по спомени имам съмнения,че от ЗАЗ са подобни. Болта 22мм.ли е?
    Поздрави.

    Коментар


    • #3
      От: От къде да намеря такова бутало

      На обикновената Жигулка (1200куб.) бяха Ф76

      Коментар


      • #4
        От: От къде да намеря такова бутало

        Преди малко ги мерихме ладовите в един магазин за лада и жигула с продавача,но разстоянието между болта и лицето е 39мм на ладовите а на мен ми трябва 45мм.Иначе да,ладовите също са 76мм диаметър
        От ЗАЗ буталата също са 76мм (справка гугъл),но разстоянието между болта и лицето не мога да го намеря.
        Последно редактирано от stypkata; 27-11-13, 18:44.

        Коментар


        • #5
          От: От къде да намеря такова бутало

          В Разград правят бутала каквито искаш но за малко бройки идва солено


          Напиши Дружба АД и си ти ,не поствам линк защото е в разрез с правилата
          Последно редактирано от jimito; 27-11-13, 19:31. Причина: допълване
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #6
            От: От къде да намеря такова бутало

            Търси бутало от Фиат 1.3 дизел.Неговата компресна височина е 47 мм но има бубвак 4 мм който можеш да изрежеш на струг.

            Коментар


            • #7
              От: От къде да намеря такова бутало

              Колега,качи някоя снимка на това чудо ! Знам,че има такива предвоенни автомобили,но това явно е някакъв едноцилиндров мотор щом търсиш само едно бутало.При всяко положение ще е интересен на всички да го видим!

              Коментар


              • #8
                От: От къде да намеря такова бутало

                Първоначално публикуван от dashev_ec Преглед на мнение
                Колега,качи някоя снимка на това чудо ! Знам,че има такива предвоенни автомобили,но това явно е някакъв едноцилиндров мотор щом търсиш само едно бутало.При всяко положение ще е интересен на всички да го видим!
                Ами колега в момента няма как да го снимам защото е разглобен,но ако успея да го запаля обещавам ,че ще кача видео клип на въпросния мотор.Няма как -помагате доста.Но за да добиете представа е подобен на този от клипа долу:

                Коментар


                • #9
                  От: От къде да намеря такова бутало

                  Москвич 408.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: От къде да намеря такова бутало

                    75.885 номинал, 76.385 1 ремонт

                    Коментар


                    • #11
                      От: От къде да намеря такова бутало

                      Тъй като никъде не намирам бутало с такива размери минавам на друг план.Буталата на ладите са с моя размер,но компресорното разстояние (от центъра на болта до челото) е 39мм ,което е с 6мм по-малко от колкото ми трябва.Сега има модерни лепила,та се чудя дали няма да може да се удължи с 5-6мм ладовото бутало,ако се изработи правилен цилиндър и да се залепи с някакво лепило,което издържа на температура.Ако някой е ползвал такива лепила би ли споделил някоя марка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: От къде да намеря такова бутало

                        По-добре намери бутало,на което размера е по голям,по лесно ще е,да се отнеме на струг,отколкото да се изгражда(като не съм и сигурен дали е възможно).
                        П.П Пита ли в дружба АД ?
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #13
                          От: От къде да намеря такова бутало

                          77мм. са буталата на VW 1200 и VW 1300 Костенурка, първите за за ход на валът 66мм. и бутален болт 18мм.; вторите 69 и 20мм.! Имам и от двата вида, стари - налични; нови - с поръчка. Остава да пасне и височината и си уреден, когато замеря ще пиша...
                          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                          SXS-Restorations 0886513079
                          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                          Коментар


                          • #14
                            От: От къде да намеря такова бутало

                            Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
                            П.П Пита ли в дружба АД ?
                            Пратих им имейл ,но не отговарят.Утре (понеделник) ще им се обадя,но имам лошо предчувствие за цената за единичен детайл.Ако е нещо от сорта на 200-300лв за едно бутало...ще им пожелая лек ден
                            @bugman ще чакам резултати
                            Последно редактирано от stypkata; 08-12-13, 12:12.

                            Коментар


                            • #15
                              От: От къде да намеря такова бутало

                              Колеги днес купих един мотор доста изгодно,не ми трябваше ,но го взех да си играя с него.Мотора е руски УД2.Доста са популярни и сигурно на повечето от вас да ви известни моторите.На вид е чисто нов,както и по думите на продавача,но не е пален от доста години ,може би над 10 и сега се мъча да го запаля,припатква ,но като че ли работи на 1 цилиндър и след десетина секунди угасва.Един дядо ми каза,че сигурно от стоене сегментите му са "запекли",каквото и да означава това та някой знае ли как се оправят такива сегменти?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X