Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване на АБС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изключване на АБС

    Здравейте. Кой е най-безболезненият начин да изключа тая "екстра" АБС?
    Естествено временно .

  • #2
    От: Изключване на АБС

    Кaто извадиш предпазителя на веригата на ABS.По интересното е защо искаш да го направиш?

    Коментар


    • #3
      От: Изключване на АБС

      Най-лесния начин, ще е да махнеш предпазителя за ABS, но ще ти свети постоянно чека, другия начин е да откачиш буксата на ABS модула в двигателния отсек и няма да ти свети чека, би ли споделил защо искаш да елиминираш тази полезна екстра, особено на заледени пътища?

      п.с. С колегата Hummer сме писали заедно

      Коментар


      • #4
        От: Изключване на АБС

        Мерси за отговорите. В интерес на истината и аз си мислех за предпазителя, ама като го видях какво е прасе и се зачудих дали няма още по-лесен начин +изкарване на ключе в купето.
        А до колко е полезна екстра може да се спори. Никак не ме радва някой/нещо друг да решава как да управлява автомобила вместо мен.
        Особено пък на лед, пясък и т.н. хлъзгава повърхност с АБС е цяло приключение да се спре. Все пак целта на АБС-а не е да помогне за спирането на колата, а да запази възможността за маневриране... а човек има ли възможност да маневрира не мисля, че ще опре до блокиране на гумите.

        Коментар


        • #5
          От: Изключване на АБС

          Според ръководството има 2 бушона за ABS - един 10А в таблото вътре в купето - номер 27 и един в таблото при двигателя - 50А.
          При мен няма как да видя, защото вътрешното табло е друго - само със 17 бушона, защото е от най-старите - без никакви екстри.

          Относно ABS на хлъзгаво и лед: Според мен е по-добре с включен ABS.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #6
            От: Изключване на АБС

            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
            ...Особено пък на лед, пясък и т.н. хлъзгава повърхност с АБС е цяло приключение да се спре...
            Още по - голямо е приключението без АБС


            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
            ..... Все пак целта на АБС-а не е да помогне за спирането на колата, а да запази възможността за маневриране....
            Хм , то целта на АБС-а е баш да се избегне блокиране на колелата при използване на спирачка , ама ти си знаеш ...
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Изключване на АБС

              При мен АБС се изключва сам /светва лампата/,при движение в дълбока кал,не знам дали това го прави компа,или се замърсяват датчиците в колелата.Като изляза на сухо след известно време лампата угасва.
              ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

              Коментар


              • #8
                От: Изключване на АБС

                Доколкото си спомням на фронтерата под определена скорост АБС-ът не работи.

                Коментар


                • #9
                  От: Изключване на АБС

                  На всички коли под определена скорост АБС-ът трябва да не работи - да речем 10 км/ч. В противен случай като спираш на място - на светофар например - АБС-ът ще ти рита постоянно педала под претекст, че и 4-те ти колелета не се въртят - т.е. пързаляш се.
                  Т.е. АБС-ът трябва да сработва, ако поне едно колело се движи със скорост по-голяма от 10 км/ч.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изключване на АБС

                    Лично на мен АБС на фронтерата не ми трябва. Като се замисли човек за 4Х4 парт -тайм,разпределение на спирачното усилие и още 2-3 неща ще се сети защо съм на това мнение! Тя моята фронтера си и няма де,но на леката кола съм го оперирал преди доста време и сега си карам спокойно!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изключване на АБС

                      Добре, хора обяснете ми как може да ви попречи АБС-ът на спирането? Кажете. Не ми е ясно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изключване на АБС

                        Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                        Лично на мен АБС на фронтерата не ми трябва. Като се замисли човек за 4Х4 парт -тайм,разпределение на спирачното усилие и още 2-3 неща ще се сети защо съм на това мнение! Тя моята фронтера си и няма де,но на леката кола съм го оперирал преди доста време и сега си карам спокойно!
                        Обясни повече, че аз не се сещам?! Преди да подкарам фронтерата ми, която няма ABS карах лека кола с ABS. Определено мога да твърдя, че ABS ми липсва! Също така смятам, че след, като днес колите серийно излизат от завода с ABS то тази система е нужна.
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изключване на АБС

                          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                          Добре, хора обяснете ми как може да ви попречи АБС-ът на спирането? Кажете. Не ми е ясно.
                          Ми пробвай да минеш на сух път през шахта или малка дупка с натиснати спирачки- ще разбереш за какво говоря! И жокер-гледай да няма никой пред теб. А на хлъзгав път си карам на 4Х4 и тогава спирачното усилие е еднакво и на четирите колела...както и при спирането на скорост Това при парт-тайма....при другите е различно!
                          .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изключване на АБС

                            Я , ако обичаш пак кажи как се натискат спирачки при преминаване през дупка.Че съм виждал големи мизерии след такъв номер.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изключване на АБС

                              Когато пред теб изскочи пешеходец дали няма да натиснеш спирачки защото има шахта или дупка......?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X