Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моментно прекъсване(1200-1500об/мин)при Мазда 323Ф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моментно прекъсване(1200-1500об/мин)при Мазда 323Ф

    Здравейте!
    Та проблема е малък и е по скоро дразнещ.Преди месец сменях температурен датчик на испарителя(колата е с ГИ) и газаджията ми каза след като закачи колата на компа че ми е издумкала едната дюза,което и аз си мислех,защото се увеличи шума идващ от дюзите при работата им.Казах му да смени направо елементите на дюзите и той каза че ще направи рециклиране на рейката като смени елементите и я почисти(пуска рейката в някаква ваничка).Взех си колата,и се появи този дразнещ проблем-при каране с 1200-1500 оборота се получава едно моментно прекъсване,само един път за част от секундата.Преди да я закарам на газаджията нямаше такъв проблем.Ходих пак при него,и човека ми казва-''смени си свещите,тогава ще видим,ама може и да е от кабелите''.Не мисля че проблема е в свещи и кабели защото преди да се сменя каквото и да е колата не правеше така.Не знам дали е калибрирал дюзите след като е сменял тези елементи.Иначе колата си върви добре,има приличен разход.Става дума за Мазда 323Ф 1.5 16 клапана 97г.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    От: Моментно прекъсване(1200-1500об/мин)при Мазда 323Ф

    А в този случай с какво точно да помогнем?
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Моментно прекъсване(1200-1500об/мин)при Мазда 323Ф

      На бензин как е, при мен го правеше на две те горива и беше бобина.

      Коментар


      • #4
        От: Моментно прекъсване(1200-1500об/мин)при Мазда 323Ф

        При загрял двигател отваряте капака и гледате двигателя на празен ход - вибрации, клатене. Приятел обръща на бензин и преминаването не трябва да си проличи. С компютър и софтуер за ГИ е по-лесно. Може да се направи обратното от бензин на газ през лаптопа, а може и поотделно на всяка дюза. Проблема най-вероятно е в рейката защото ГИ се настройва да мине на газ при обороти около проблемните.
        ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
        Е250 1998-продаден
        Субару Пустош

        Коментар


        • #5
          От: Моментно прекъсване(1200-1500об/мин)при Мазда 323Ф

          Загрял двигател,равен участък от пътя,4 предавка,скорост-40км/ч.Следва рязко подаване на газ до края на хода на педала.Ако започне да прекъсва=ток(кабели,свещи,бобина/и).

          Коментар


          • #6
            От: Моментно прекъсване(1200-1500об/мин)при Мазда 323Ф

            При мен се получи, нещо такова, преди месец при зареждане на някой газстанции колата прекъсва та се къса, в следващия момент от друга, няма проблеми...търсих проблем в ГИ, но там всичко е ок и се оказа, че едната бобина пръска искрата на корпуса и то не винаги, тъй че може да е злощастно съвпадение при теб, колега.
            ПС: Казаха ми, че трябва като се сменят бобина да се сменят и 2-те, знаете ли нещо такова и каква е логиката, колата е Санта фе 2,4 '01?
            "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

            Коментар


            • #7
              От: Моментно прекъсване(1200-1500об/мин)при Мазда 323Ф

              На бензин не го прави,получава се само на газ.Пробвах с теста който колегата описа по-горе,на 4-та с 40км/час и педала до дупка.Няма прекъсване.Скоро ще сменя свещите,макар че преди да се пипа по рейката нямаше проблем.
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • #8
                От: Моментно прекъсване(1200-1500об/мин)при Мазда 323Ф

                Така описано е много вероятно да са газови дюзи.Аз бих си взел други.
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X