Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 на Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4х4 на Фронтера

    Здравеите и честит първи сняг.Имам въпрос относно 4х4 на Фронтера 2.2 ДТИ дълга база 99г.Интересува ме при включено 4х4 кои колела въртят.Гледам при мен въртят на кръст предно и срещоположно задно .Мисълта ми е не трябва ли да въртят всички при боксуване,понеже старата ми фронтера 2.0 бензин къса база 94г въртеше всичките.

  • #2
    От: 4х4 на Фронтера

    Въртят се колелетата с най-малко съпротивление

    Коментар


    • #3
      От: 4х4 на Фронтера

      Да и аз това си мислех ,но все пак реших да попитам ,че ми е интересно .Благодаря.

      Коментар


      • #4
        От: 4х4 на Фронтера

        Отпред е с обикновен ( "отворен" ) диф., отзад по всяка вероятност е с LSD ( до колко е "живо" - друг въпрос ).
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #5
          От: 4х4 на Фронтера

          Явно не е щом не въртят 3
          Последно редактирано от fanatic; 27-11-13, 09:49.
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: 4х4 на Фронтера

            Или хич не е живо ЛСД-то, или въобще няма, щото въртят 2. И моето отдавна е фира, ама досега не съм усетил липсата му. При каране по лед даже е по-добре да нямаш, поне според мен....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: 4х4 на Фронтера

              Днес направих една проба, при изключено двоино въртят и двете от зад.Това значи ли че ми работи LSD-то?Иначе джипката е невероятна живея на страшен баир ,където никои не разрива зимата,и днес при около 35-40см сняг излязох.Е естествено с хубави зимни гуми.

              Коментар


              • #8
                От: 4х4 на Фронтера

                Първоначално публикуван от tsani Преглед на мнение
                Днес направих една проба, при изключено двоино въртят и двете от зад.Това значи ли че ми работи LSD-то?Иначе джипката е невероятна живея на страшен баир ,където никои не разрива зимата,и днес при около 35-40см сняг излязох.Е естествено с хубави зимни гуми.
                4X4 и 4Х2 нямат връзка с работата, или с наличието на LSD! То (в случай, че го има и е живо) работи независимо от предното! Без LSD и вкл. 4Х4 въртят поне по едно колело на ос!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: 4х4 на Фронтера

                  Първоначално публикуван от tsani Преглед на мнение
                  ...Това значи ли че ми работи LSD-то?...
                  1. Вдигаш едно задно колело на крик, изключваш от скорост, опитваш да го завъртиш с ръка. Ако усетиш съпротивление ( при мен почти не мога да го завъртя на ръка ), значи е живо в някаква степен.
                  2. Вдигаш и двете задни колела във въздуха, освобождаваш от скорост, завърташ едното от тях на ръка и гледаш на къде се завърта другото.
                  Ако се върти в същата посока, имаш LSD. Ако се върти в обратна посока - нямаш.
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • #10
                    От: 4х4 на Фронтера

                    Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                    1. Вдигаш едно задно колело на крик, изключваш от скорост, опитваш да го завъртиш с ръка. Ако усетиш съпротивление ( при мен почти не мога да го завъртя на ръка ), значи е живо в някаква степен.
                    2. Вдигаш и двете задни колела във въздуха, освобождаваш от скорост, завърташ едното от тях на ръка и гледаш на къде се завърта другото.
                    Ако се върти в същата посока, имаш LSD. Ако се върти в обратна посока - нямаш.
                    Само дето това се прави на включен двигател ( поне при ОФБ ) за да има вакуум, който да изключи 4х4-то.. Иначе се опитваш да развъртиш и предния мост.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 4х4 на Фронтера

                      И аз Мислех да ходя някъде на кално да пробваМ дали работи ЛСД-то аМа сега ще е вдигаМ на крика! Благодаря!

                      Коментар


                      • #12
                        От: 4х4 на Фронтера

                        здрасти колега моито фронти е с лсд заден диф за да го разбереш дали работи много са писали и всичко е така но ако не ти се вдига фронтито може и да го напънеш странично да се завърти ако работи ще се въртят и двете колела ако ли не едното ще върти повече а друго по малко при натоварването което ще се създаде имах 124 мерцедес със такъв диф и така го пробвах когато го взех и фронтито и БМВ-тата им слагат на старите модели такъв диф за да може да ги въртят във кръг ако е обикновен не прави пълен кръг като от пергел дано да съм бил полезен

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X