Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тест модул

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тест модул

    .

    Напоследък ми нападнаха форума разни ботове и на ден трия около 30-40 регистрирани.
    Спасението е в добавяне на тест-модул с въпрос и отговор.
    Обаче не зная как да го кача.
    Версията е: phpBB 3.0.7-PL1

    Предварително благодаря на тези, които решат да помагат.

  • #2
    Re: Тест модул

    Има много различни варианти и плъгини за пхпББ, за съжаление отдавна не съм се занимавал с него за да ти дам прост отговор.

    Коментар


    • #3
      От: Re: Тест модул

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Има много различни варианти и плъгини за пхпББ, за съжаление отдавна не съм се занимавал с него за да ти дам прост отговор.
      Виж от хоста днес какво ми пишат:

      "Здравейте,

      Свързваме се с Вас относно хостинг акаунта Ви, тъй като забелязваме изпращането на спам съобщения от Вашия акаунт като прилагам част от хедърите на писмата, които се разпращаха от него в прикачения файл headers.txt.

      След направена проверка установихме, че спам съобщенията се изпращат в следствие на заявки за регистрации на ботове чрез формата за регистрация на Вашия сайт, която не е защитена с Captcha код. / даже не знаят че има такъв код, обаче ботовете го прескачат/

      Прилагам извадка от лововете в прикачения файл access-logs.txt.

      Моля да се свържете със създателя на Вашия сайт, за да предприеме необходимите мерки като добави сигурна и надеждна Captcha код защита на формата за регистрация, както и на всички останали форми, които използвате на Вашия сайт, тъй като той е запознат със структурата на приложението и може бързо и лесно да премахне проблемните части, както и да направи обновление с цел да се подобри неговата сигурност.

      Изпращането на спам съобщения влошава качеството на услугата споделен хостинг, която Вие използвате заедно с много други потребители на споделен сървър и затова Ви моля да вземете ефективни мерки за разрешаване на казуса.

      Благодаря Ви предварително за мерките, които ще предприемете, тъй като постоянно следим качеството на услугата споделен хостинг и нейната сигурност, и ако този казус възникне отново и не сте взели ефективни мерки за разрешаването му, то ще се наложи временно да преустановим изпълнението на мейл функцията за Вашия сайт, като това няма да наруши имейл услугата за реалните пощенски акаунти.

      Ще очакваме информация за предприетите от Вас действия за отстраняване на възникналия казус и оставаме на разположение за последващо съдействие.

      .....................

      Отговорих им, че от това което пишат, нищо не разбирам и ако им пречи нещо да го оправят


      ......................

      Ето отговора им:

      Здравейте,

      Благодарим Ви, че се свързахте с ICN.Bg.

      За съжаление нямаме възможност да Ви предоставим конкретна информация как да защитите Вашия сайт.

      Може да потърсите информация на официалната страница на разработчици на приложението, което използвате.
      В техния форум като Ви препоръчваме, ако има възможност за ъпдейт и обновяване на приложението да го направите.
      За различни типове на защита трябва да потърсите подходящи плъгини и да разгледате отзиви за тях като може да опитате търсене в гугъл с текст като например:


      phpbb anti bot question

      Оставаме на разположение, ако имате допълнителни въпроси.

      ....................

      Това ми звучи, все едно да сглобя космическа станция.


      .

      Коментар


      • #4
        От: Re: Тест модул

        Добре си им отговорил..., не че ще се реши проблемът автоматично, но дето се казва "Право куме в очите".
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • #5
          От: Re: Тест модул

          Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
          Добре си им отговорил..., не че ще се реши проблемът автоматично, но дето се казва "Право куме в очите".
          Защото преди тези, бях на един друг хост и съм нямал проблеми с ботове.
          Нападнаха ме като се преместих при тези и май ще трябва да ги сменям.

          Коментар


          • #6
            Re: Тест модул

            На дали проблема с ботовете е от хоста. Тоест не е.
            Погледнах за какво става въпрос, пхпББ още си няма плъгин система, а трябва да се модифицира кода, има някакво ауто мод но не ми е ясно как работи - демек няма да стане лесно и трябва да се тества предварително.
            С Две думи - колеги, толко ли няма някой, който се занимава с пхпББ да сложи едно рамо

            Коментар


            • #7
              От: Re: Тест модул

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              На дали проблема с ботовете е от хоста. Тоест не е.
              Погледнах за какво става въпрос, пхпББ още си няма плъгин система, а трябва да се модифицира кода, има някакво ауто мод но не ми е ясно как работи - демек няма да стане лесно и трябва да се тества предварително.
              С Две думи - колеги, толко ли няма някой, който се занимава с пхпББ да сложи едно рамо
              Ботовете не могат да влязат във форума, защото активацията е от админа,
              но ми пълнят пощата и трябва да отварям всеки мейл да видя наш ли е или не е.

              Чудя се дали е възможно целия форум да се прехвърли на друг вид платформа,
              където има тест модули и защити и това не е ли по-лесния вариант.

              Коментар


              • #8
                Re: Тест модул

                Специално за форумни платфорни аз бих ти препоръчал Vbulletin, Xenforo, IPB. Всички са комерсиални и като такива, работят добре. Имат каквото трябва - не искам да бъда разбран погрешно, офроуда преди много години беше на пхпББ, след като го бях модифицирал и налъскал да работи както трябва - отделях по един месец подготовка за ъпдейт, а то докато се оправя с всички модификации излизаше новата верси - така, че ако някой иска наистина да има работещ форум и не разбира от програмиране (или да има кой да му го прави) - ви съветвам да се ползват комерсиални решения.

                SMF /безплатен/- последно когато го гледах /за приятел/, изглеждаше прилично, не си спомням дали имаше някаква плъгин система.

                Коментар


                • #9
                  От: Тест модул

                  Този е огромен форум. Моя е хоби вариант...така да си цъкам за кеф

                  Сега като наближи плащане на годишната такса за хост,
                  ще им искам да му направят нужната защита.

                  Не е нужно всеки, който има форум да е спец по тънкостите му.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Тест модул

                    Няма значение големината - има значение възможностите и работата на софтуера. Ако сега ми се наложи да пускам някакъв форум - дори и за 2 ма човека на дали бих заложил на безплатен софтуер.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: Тест модул

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      Няма значение големината - има значение възможностите и работата на софтуера. Ако сега ми се наложи да пускам някакъв форум - дори и за 2 ма човека на дали бих заложил на безплатен софтуер.
                      Преди 5 години тръгнах на майтап и сега е над 40.35 GiB
                      което не знам малко ли е или много.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Тест модул

                        Достатъчно е, и ако се разраства си му е време да се мисли за нещо по така, аз вече ги брах тези ядове с офроуда и за това направо бих заложил на читав софтуер, а не после да се мъча да го конвертирам към нещо което работи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тест модул

                          Това с ботовете не е локално само при теб. И в други форуми се забелязва подобна активност.

                          Пусни ръчно одобрение на потребителите. Едва ли новите регистрации ежедневно са толкова много, за да създава големи неудобства.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Тест модул

                            Той е на ръчно - но форума генерира много спам и е възможно да го сложат в черния списък.
                            Ице повярвай ми могат да бъдат страшно много - защото са автоматични и влезеш ли в списъка ставаш луд, капчата я минават като слънце

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тест модул

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Това с ботовете не е локално само при теб. И в други форуми се забелязва подобна активност.

                              Пусни ръчно одобрение на потребителите. Едва ли новите регистрации ежедневно са толкова много, за да създава големи неудобства.

                              Самия преглед кой е бот или желаещ да е член на форума е изнервящо.
                              Вече започнаха да ползват АБВ и кирилица при регистрация
                              и чак като напишат нещо разбирам че са ботове.

                              Тези са опциите за активиране:

                              Изключено Няма От потребител От администратор

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X