Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

    Тези години ако няма да се газифицира бих предпочел Пинина
    EX Toyota Land Cruiser 120
    Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

    Коментар


    • #17
      От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

      Някъде бях чел, че двигателя на пинина правил някакви бели с помпи ли беше ? Не се сещам , но може и да греша
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • #18
        От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

        А аз искам да попитам нещо не точно към темата ,но леко в страни защото съм от новите в форума и съм неКОмпетентен към 4Х4 Автомобилите ,но харесвам ефтини и малки Двипчета като старото РАВ4 97-ма 2000 година, витара 97-98-ма и Пинина най-вече като кола за градско и за Лов защото са ефтини ,а не мисля ,че някой ще иде на лов с Х5, Кайен, Туарег , МЛ или ХС90 (не ,че няма и такива които ги бият парите по....,но не го намирам за ЛОГИЧНО ) Та въпроса ми е : ЗаЩо Не Може да се сложи или Не работи Добре Ако се сложи ГАЗ (инжекцион) на ПИНИН 1.8 ГДИ

        Коментар


        • #19
          От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

          Първоначално публикуван от Dido-usa1 Преглед на мнение
          ............ ................... Та въпроса ми е : ЗаЩо Не Може да се сложи или Не работи Добре Ако се сложи ГАЗ (инжекцион) на ПИНИН 1.8 ГДИ
          Дъвкали сме го вече няколко пъти ....
          Достатъчно е да разбереш как работи горивната система .... на въпросния Пинин.
          А и ... на газ си работи перфектно ... дори с "газово" като за Москвич, НО ... забравяш за бензина.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #20
            От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

            GDI - Gasoline Direct Injection - от тук трябва да започнете. Горивна система с директно впръскване на бензина в горивната камера, а не във всмукателните колектори. От там и проблемите с монтирането на газова уредба.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #21
              От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

              Ок де да разбирам ,че газта неможе да мине по пътя на бензина към мотора заради тази горивна камера ,а защто ако се монтира ГАЗ ""ЗАБРАВЯШ ЗА БЕНЗИНА "" ГАзов Инжекцион ако му се монтира пак ли не Става ?

              Коментар


              • #22
                От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

                Има проблеми с управлението на впръскването и запалването на този GDI двигател и синхронизирането с електрониката за управление на газовия инжекцион. Не става просто с емулатор. Тези двигатели са капризни понякога и на качеството на бензина у нас.
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

                  Oт тези двете бих заложил на Пинин-а. Цяла зима с тоя на братчето по ловните полета на Стара планина дивясвахме /Кремиковци - р. Елешница/ с натоварено ремарке отзад /по друга работа ходехме там, но по пътя на ловната дружинка с "коравите" джипове/ - и през сняг и през кал минавахме отвсякъде /суперселект, 2.0 ГДИ мотора/. Портативно джипче, но като за него си помпа мускули по горските баири и черни пътища с камионски коловози. Има сила, пъргавина, с хубави гуми не му се опря никъде нищо.
                  Беше по-рано с метан /така го взе/ - както предполагате - изхвърли го, просто не става, прецака му се и дроселовата клапа.
                  Тойота рав 4 /98-00г./ един приятел има - ами далеч по-паянтова джипка /макар горното за мене да е малко джипче, все пак е Паджеро семейство, а това да е повдигната кола!/, возил съм се, по гората сме карали - не ми допада, ама отникъде. За асфалта може и да е по-комфортна, въпрос на лично предпочитание.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

                    Първоначално публикуван от tnt3 Преглед на мнение
                    Oт тези двете бих заложил на Пинин-а. Цяла зима с тоя на братчето по ловните полета на Стара планина дивясвахме /Кремиковци - р. Елешница/ с натоварено ремарке отзад /по друга работа ходехме там, но по пътя на ловната дружинка с "коравите" джипове/ - и през сняг и през кал минавахме отвсякъде /суперселект, 2.0 ГДИ мотора/. Портативно джипче, но като за него си помпа мускули по горските баири и черни пътища с камионски коловози. Има сила, пъргавина, с хубави гуми не му се опря никъде нищо.
                    Беше по-рано с метан /така го взе/ - както предполагате - изхвърли го, просто не става, прецака му се и дроселовата клапа.
                    Тойота рав 4 /98-00г./ един приятел има - ами далеч по-паянтова джипка /макар горното за мене да е малко джипче, все пак е Паджеро семейство, а това да е повдигната кола!/, возил съм се, по гората сме карали - не ми допада, ама отникъде. За асфалта може и да е по-комфортна, въпрос на лично предпочитание.

                    Хммммммм , тука намирисва малко на Топ гиар и английските талиги
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

                      +1 за пинина цял мост от зад,супер селект и раздатката е на правилното мястоз.Като разход и комфорт се доближават много също и като вътрешен обем.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

                        Ако не съм закъснял, да кажа и аз нещо.Пинина е с по-добро 4х4 и много-малко по-висок.Багажника е по-малък, ама зависи с кои Равки го сравняваш.Естествено говоря за четривратия Пинин.Разхода му не е никак голям(8-9среден), има много леки коли с по-голям.Затова не жаля за газта.А има и ДВГ-1,8 МРI, газифицира се от раз, само че е постоянно 4х4, което е по-лошо от Суперселекта.При Равките е още по-лошо- до 3то поколение са с постоянно, а след това са с предно и при буксуване прехвърля нещо си назад.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

                          Здравейте колеги! Искам да споделя моя поглед върху пинин 1,8 GDI 2000г. Хубава визия, пъргави с много блокажи. Претенциозни към бензина и много ръждиви.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

                            Аз ти предлагам да погледнеш и Сузики Витара също да прочетеш в форума за Опел и Исузу, но истината е от тия всичките е какво читаво има на пазара

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

                              Главно си избистрих нещата около джипчето дето търся. Главно за риболов, ще да е. Като цяло си мисля, че рав4 къса база 96-97г. ще ми свърши работа. Как мислите ?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на джип - Rav4 или Mitsubishi Pajero Pinin

                                Първоначално публикуван от don_dimitrii Преглед на мнение
                                Главно си избистрих нещата около джипчето дето търся. Главно за риболов, ще да е. Като цяло си мисля, че рав4 къса база 96-97г. ще ми свърши работа. Как мислите ?
                                Ще ти свърши!
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X