Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежки катастрофи и неприятни снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тежки катастрофи и неприятни снимки

    Има предложения, с цел да се замислим да се показват резултати от тежки катастрофи.
    Тук предлагам два линка, като обръщам внимание - на втория има изключително неприятни снимки и не е желателно да бъдат гледани от хора с по-лабилна психика. От друга страна, наистина е дошло време да бъдат гледани и осмислени подобни "резултати" от тежки катастрофи...

    http://autoplay.ru/2007/08/03/zhestk...o_metalla.html

    http://autoplay.ru/2007/08/16/samye_...e_smotret.html
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    До: Тежки катастрофи и неприятни снимки

    Както се пееше в една песничка:
    "Зън, зън, зън, мозък и черва отвън".

    А, сега сериозно - според мен няма абсолютно никаква дългосрочна файда от такива материали, защото всеки си казва "на мен не може да се случи". За момента някой може и да се стресне, но утре ще е забравил и ще е пок себе си. Ако е съвестен и внимателен, няма нужда от снимки, а ако е турбо селянин, той е "безсмъртен".

    Коментар


    • #3
      До: Тежки катастрофи и неприятни снимки

      На входа преди Благоевград,горе на караулката гледам,има качено на "пиедестал" едно размазано Диско.
      B+

      Коментар


      • #4
        До: Тежки катастрофи и неприятни снимки

        Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
        Както се пееше в една песничка:
        "Зън, зън, зън, мозък и черва отвън".

        А, сега сериозно - според мен няма абсолютно никаква дългосрочна файда от такива материали, защото всеки си казва "на мен не може да се случи". За момента някой може и да се стресне, но утре ще е забравил и ще е пок себе си. Ако е съвестен и внимателен, няма нужда от снимки, а ако е турбо селянин, той е "безсмъртен".
        +1,за съжеление,тъпоглавите идиоти,това няма да ги промени.И в тази тема има какво да се види- http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F2%F0%EE%F4%E8
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          До: Тежки катастрофи и неприятни снимки

          И според мен не би имало ефект, поне не и значим.

          По Тошово време имаше задължителни часове преди получаването на книжката, където се правеше точно това.
          Управлявахме и до голяма степен сходни возила, което все пак елиминира поне половината от желанието "да се покажеш".
          Немалка част от по-възрастните водачи са минали по този път.

          Дори да са достъпни данни за това, каква част от участниците в тежките произшествия са минали през такова "обучение", и каква - не, пак ще е трудно да се направят адекватни изводи относно ефекта; най-малкото защото по-опитните водачи са обикновено и по-спокойни, и по-малко рискови.

          Немалко значение има и фактът, че в сегашното общество почти липсват хора, преживели реално например война. Медиите и компютърните игри буквално ни заливат с кръв всеки ден. Хората не се впечатляват толкова и се смятат за "корави" - докато не им се случи да "пипнат"...

          А изключения има много и всякакви...

          Коментар


          • #6
            До: Тежки катастрофи и неприятни снимки

            От реакции на хора, на които съм показвал такива картинки стигам до заключение, че ефекта е доста съмнителен. Дори по-скоро негативен. Тези, които карат рисковано не може да им влезе в мозъка и ефекта е нулев, а при тези, които карат нормално често прекалено силен, стряскат се и минават от категория нормално каращ в категория бавно каращ, което също е опасно.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Тежки катастрофи и неприятни снимки

              То всеки си е башка-луд. Понеже отговарям за транспорта във фирма със стотина автомобила, често пускам разни интересни материали . Най - общо казано реакцийте са от "Ааа тва съм го гледал" до "Голяма работа" - в този диапазон.
              Разбирасе има изключения, при по малките-на години, май само там може да има ефект.
              Едно момче което гледа "последните две минути" безинтересно, същата вечер ми каза - цитирам по-памет "Шефе има ефект, обикновено в задръстването на магистралата изпреварвам в аварийната лента, е днес стоях и чаках".
              Общо взето единичен случай.

              Коментар


              • #8
                До: Тежки катастрофи и неприятни снимки

                Ето това се казва майсторлък катастрофата е по пътя към склада ни 3 дена минавах покрай него като си мислих че са орнитолози да които гледат птици а то


































                Ето и коментар в нета:

                Вчера около 19.30 ч. в Бургас на надлез «Каблешково» в разклонението за Каблешково, в тъмната част на денонощието и при сух асфалтов път, по неустановени до момента причини, самостоятелно катастрофира, блъскайки се в крайпътната мантинела, лек автомобил «Вартбург», с бургаска регистрация, управляван от 50 годишния Г.А. от Бургас, съобщиха от полицията. От инцидента е пострадал водачът на автомобила, който с множество открити фрактури на дясната подбедрица, е настанен за лечение в МБАЛ Бургас, без опасност за живота.
                Последно редактирано от Явор-Vromos.com; 30-01-09, 14:05.

                Коментар


                • #9
                  До: Тежки катастрофи и неприятни снимки

                  Оглеждайки снимките, почвам да си мисля, че тук не е виновен водачът, а сложената необезопасена мантинела.Човекът може просто да е карал през нощта, да не е имало добра видомост, мантинелата да не е имала и един светлоотразител и човекът да се е почудил на къде да кара.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Тежки катастрофи и неприятни снимки

                    има хора с късмет

                    Коментар


                    • #11
                      До: Тежки катастрофи и неприятни снимки

                      Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                      Оглеждайки снимките, почвам да си мисля, че тук не е виновен водачът, а сложената необезопасена мантинела.Човекът може просто да е карал през нощта, да не е имало добра видомост, мантинелата да не е имала и един светлоотразител и човекът да се е почудил на къде да кара.
                      Възможно е, но при така описаните условия - дали не е карал малко бързичко?
                      http://www.nakladkibg.com
                      накладки, спирачни дискове, съединители

                      088 8613380

                      Коментар


                      • #12
                        До: Тежки катастрофи и неприятни снимки

                        Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                        Оглеждайки снимките, почвам да си мисля, че тук не е виновен водачът, а сложената необезопасена мантинела.Човекът може просто да е карал през нощта, да не е имало добра видомост, мантинелата да не е имала и един светлоотразител и човекът да се е почудил на къде да кара.
                        И маркировка няма. С тоя Варбург, не вярвам човека да е карал бързо. Ако всичко му е наред, може да ги осъди тия престъпници.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Тежки катастрофи и неприятни снимки

                          Светлоотразителите на мантинелата се виждат на снимките по-горе. Не може при ниска скорост мантинелата да премине през целия автомобил.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Тежки катастрофи и неприятни снимки

                            точно мантинелата, която трябва да е буфер и спасяваща животи е смешно толкова лесно да имаш възможноста да се нанижеш на нея...
                            а варбурга сигурно е карал с 180 на това изключително тясно шосе

                            Коментар


                            • #15
                              До: Тежки катастрофи и неприятни снимки

                              Като каза за мантинели, ето резултатът от каране със 150 в мъгла.
                              Прикачени файлове
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X