Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dacia Duster

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Dacia Duster

    Мнение за Дачия Дъстар, от хора които са имали допир до него. Знам че ще има много негативни мнения.

  • #2
    От: Dacia Duster

    С толкова малко написано от вас, няма как да получите много обратна информация. Напишете за какво ще се използва, какво по-точно искате да знаете за автомобила, с какъв двигател искате да е и т.н.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #3
      От: Dacia Duster

      Първоначално публикуван от lubo70 Преглед на мнение
      Мнение за Дачия Дъстар, от хора които са имали допир до него. Знам че ще има много негативни мнения.
      Имам Дъстър от 3 години,като активно го карам от около 1.5год. Засега съм на 30к. За града е идеален.Багажника е голям,малко е шумна над 120,но за тези пари си е идеален евтин СУВ. Купе Кашкай, шаси X-trail, Двигатели Рено. Евтин Кашкай общо взето.
      Разход вграда 10-12 извън 7-8,Сложил съм ГИ. За градски условия е идеален
      Друго кво те интересува.
      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
      Dacia Duster 4WD

      Коментар


      • #4
        От: Dacia Duster

        А почнал ли е интреиора да скърца? Аз с заглеждам по новия с мотор 1.2Tce, но едва ли има някои да ми каже нещо за него на този етап.

        Коментар


        • #5
          От: Dacia Duster

          Работата ми е свързана с навлизане в тежки горски терени, където няма път, максимум нещо като пътека. В тези условия съм ползвал дълго Тойота Хайлукс 4D4, малко Дъстър, и малко новия Форд Рейнджър 2013г. Казаното от мен по на долу не искам да предизвиквам спорове, а споделям реални впечатления, лично мои. Карал съм и трите автомобила по едно и също трасе - мокра трева, зимата само сняг, без път и пътека, високи скални прагове. Първо беше Тойота и си мислех, че е супер суперска, но това беше първия 4х4. После дойде ред и на Дъстера- дизел със 6 скорости. Тойотата е с ръчка, а Дъстера с автоматично 4х4. Е сети се сега кое е по проходимо и в калта , и по високите скални прагове - ДАЧИА ДЪСТЪР ! За новия Форд Речнджър - но комент, не е по темата. По едно време бях откачил за Дъстер, но финикийските знаци липсваха. Бих казал, че не е напълно градски паркетен джип. Благодарение на малко по късата му база е много проходим, а на модела 4х4, който е със 6 скорости, му е много полезна първата скорост, която е бавна и е иделна за тежки терени без да врътнеш копчето 4х4. Това от мен, дано съм бил полезен. Поздрави и успех.
          Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

          Коментар


          • #6
            От: Dacia Duster

            БЛАГОДАРЯ ЗА БЪРЗИТЕ ОТГОВОРИ.аз се заглеждам по дачия дъстар фаза 2 с 1.2 Tce мотор, за сега го има само 2x4 и без газ, дай боже по късно да го има. Другя SuV които заглеждам за закопуване е new Skoda yeti 1.4 или 1.8 бензин.

            Коментар


            • #7
              От: Dacia Duster

              Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
              Работата ми е свързана с навлизане в тежки горски терени, където няма път, максимум нещо като пътека. В тези условия съм ползвал дълго Тойота Хайлукс 4D4, малко Дъстър, и малко новия Форд Рейнджър 2013г. Казаното от мен по на долу не искам да предизвиквам спорове, а споделям реални впечатления, лично мои. Карал съм и трите автомобила по едно и също трасе - мокра трева, зимата само сняг, без път и пътека, високи скални прагове. Първо беше Тойота и си мислех, че е супер суперска, но това беше първия 4х4. После дойде ред и на Дъстера- дизел със 6 скорости. Тойотата е с ръчка, а Дъстера с автоматично 4х4. Е сети се сега кое е по проходимо и в калта , и по високите скални прагове - ДАЧИА ДЪСТЪР ! За новия Форд Речнджър - но комент, не е по темата. По едно време бях откачил за Дъстер, но финикийските знаци липсваха. Бих казал, че не е напълно градски паркетен джип. Благодарение на малко по късата му база е много проходим, а на модела 4х4, който е със 6 скорости, му е много полезна първата скорост, която е бавна и е иделна за тежки терени без да врътнеш копчето 4х4. Това от мен, дано съм бил полезен. Поздрави и успех.
              Вече виждам всички как сменят Тйотата с Дъстер,Ти направо ме разби
              ..Едното няма нищо общо с другото ,добре че имам Витара
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • #8
                От: Dacia Duster

                Шкодата определено е на нива пред румънеца
                Grand Vitra ddis 2008
                SEAT Althea XL tsi 2010
                Mitsubishi Canter

                Коментар


                • #9
                  От: Dacia Duster

                  В определени ситуации Дъстъра има предимство. Освен че е лек , и е къс. Ей тоя хубавец тук обърна с две маневри , а аз трябваше да връщам 200 метра на заден до паркинга за да мога да обърна. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2843.jpg
Прегледи:1
Размер:171.9 КБ
ID:5539784
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #10
                    От: Dacia Duster

                    Карал съм Дъстър с почти всички модели двигатели без новите- бяха служебни. От всички на мен ми допадна само дизеловия. Бензиновите не са лоши, но на магистрала поддържат доста високи обороти и ми се струва, че се мъчат малко. Дизеловия с повечето коне (има два варианта) има много сила и с 120 пак продължава да ускорява приятно, на черно също е доста добре. Първа скорост е много бавна- реално нормалната 1ва се пада 2ра при Дъстъра. Като интериор - не е лош, изключително пластмаса - напомня ми на Рено Клио. Частите на са скъпи. В общи линии не е лоша колица, но цената като нова ми се струва доста висока.
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • #11
                      От: Dacia Duster

                      Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                      ..Едното няма нищо общо с другото
                      Вярно е, че двата автомобила нямат нищо общо, но не ги сравнявам като концепция или технически. Мнението ми бе насочено единствено към проходимостта на автомобилите. Благодаря за разбирането. Поздрави.
                      Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                      Коментар


                      • #12
                        От: Dacia Duster

                        Два почти фабрични Дъстъра две поредни години завършват успешно Балкан Бреслау и то на добри места в класирането. Това показва нещо за тях. Знам че са почти фабрични от един от организаторите на състезанието, който пък като журналист доста е карал различни нови Дъстъри на тест драйв и също се изказва доста ласкаво за колата, сравнявайки я с проходимостат на други сувове.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #13
                          От: Dacia Duster

                          Нещото, дето винаги ме е притеснявало в такива SUV-ове са тънките ниски щангички по задното окачване. Същото го има и RAV4 например, поне по-старите (1 и 2) генерации. RAV4 2-ра генерация е първото 4x4, в което съм се качвал въобще. Стегнато и приятно за каране в зимни условия в града. В duster не мислех че някой ще ме накара да се кача, ама пусто любопитство... Приятна е, ама си е кола. Това като изключим някои елементи по интериора в типичен Rеnаult стил, дето никога не са ми допадали, въпрос на вкус. Неуместно е да се сравнява с 4runner, еле пък в гората. IMHO. Ето и защо:

                          1. Ход като на лека кола (на fabia-та ми е горе-долу пак толкова):
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:duster 1.jpg
Прегледи:1
Размер:66.3 КБ
ID:5539794Натиснете снимката за да я уголемите

Име:duster 4.jpg
Прегледи:1
Размер:206.7 КБ
ID:5539797

                          2. Щангичките по задното окачване:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:duster 2.jpg
Прегледи:1
Размер:93.3 КБ
ID:5539795Натиснете снимката за да я уголемите

Име:duster 3.jpg
Прегледи:2
Размер:154.0 КБ
ID:5539796

                          За сравнение, задно окачване на CR-V, например:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:800px-Independent_rear_suspension_AWD.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5539798

                          Може и да не съм прав. Само казвам какво ми прави впечатление.

                          Ето и за сравнение с Yeti:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5154640415_5b035da9e0_z.jpg
Прегледи:1
Размер:204.4 КБ
ID:5539846
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5155247406_2f77cdfdb1_z.jpg
Прегледи:1
Размер:215.0 КБ
ID:5539848
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Dacia Duster

                            Спарки , Хайлукса и китаеца дето карам сега по същия начин вирват било предно или задно колело и спират. Те просто страдат от дължината. Така се случи че наскоро минах по един доста лош участък с моя УАЗ ( от там минавам и с китаеца ) . С пикапа на едно место се получава точно такова вдигане само че на предна гума и почва да буксува. УАЗа го мина от раз без да пробуксува. Затова мисля че проходимоста на Дъстъра се дължи точно на късата база и на бавната първа.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #15
                              От: Dacia Duster

                              Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                              Спарки , Хайлукса и китаеца дето карам сега по същия начин вирват било предно или задно колело и спират. Те просто страдат от дължината. Така се случи че наскоро минах по един доста лош участък с моя УАЗ ( от там минавам и с китаеца ) . С пикапа на едно место се получава точно такова вдигане само че на предна гума и почва да буксува. УАЗа го мина от раз без да пробуксува. Затова мисля че проходимоста на Дъстъра се дължи точно на късата база и на бавната първа.
                              Съгласен за късата база. Просто изложих мнението си какво ми вади очите на пръв поглед. Мисля си, тънки железа + ниско долу = евентуален проблем. Рано или късно все някой камък ще се озове на неподходящото място, ако смяташ да я ползваш за извън пътя. Какви биха били последствията само от снимка няма как да се прецени. Може 20-30лв. за нова щанга, а може и "обади се на приятел" да идва с резервни части да я правите на място.

                              Пак казвам - не твърдя че съм прав. Просто това ми прави впечатление по окачването. Дъстъра предполагам ползва виско муфа + разни заигравки със спирачките за да има проходимост. Вероятно при леко и внимателно ползване няма да има грижи с това. Затова и вирването на една гума не е драма, ако терена позволява да го минеш внимателно. На класическа джипка ти трябват или ходове, или блокаж за същото.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X