Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dacia Duster

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Dacia Duster

    От цялата тема най-харесвам мнението на sonda, според мен такава е истината. И да не забравяме, че за тази цена на Дачия получаваме толкова. Ако е чисто нов Г-клас няма да струва 30 хил., нали?
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #32
      От: Dacia Duster

      30 + 30 = 60 бона в лева предполагам...
      т.е. 30 в Евро...
      пример: има чисто нови Мазда CX-5, новата RAV 4 и др. под тези цени
      (с авт. скорости, климатици, много добри дизели и т.н екстри)
      а за автомобили (SUV+джипове) на 1-2-3-4 години - на практика избора е неограничен,
      вкл. Jeep Grand Overland- което пък си е съвсем друга бира, а за тия пари:
      около 15 бона в Евро - са от 2007-а насам, на около 100 х.км...
      беше само пример, за други марки не ми се търси...

      Коментар


      • #33
        От: Dacia Duster

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        30 бона и след 30-40 хиляди км. се почва една... още докато е в гаранция, дето при други авт. вкл SUV се почва след 200-300...
        Май скоро не си купувал нова кола- постижение (и то сериозно постижение) е ако нямаш грижи гаранционно. Независимо от марката на колата/джипа- дори по-скъпите са по-чести клиенти в сервизите. При смешки като Дъстър-а поне няма 150 кила компютри и сензори дето се ошашкват от 3 капки дъжд или от сътресението при уцелване на някоя "малка" дупка...

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        ...около 15 бона в Евро - са от 2007-а насам, на около 100 х.км....
        Е това вярваш ли го изобщо ? Да, за 30 бона има дори и Q7-ци, и Кайен-и 2007-ми набор с 3 кофи екстри изсипани вътре на 120-140 000км. според обявите... Ама има и Кия 2007г. за 30 бона... То трябва да си мазохист да караш премиум марка излезели от гаранция, ама това е друга тема...


        То и аз не бих купил Дъстър, но всеки хи харчи собствените пари. И пропускате нещо много важно- тоя дето си купува нов Дъстър в 99% от случаите го купува на лизинг, единици са лудите дето ще имат 30 бона в кеш и ще ги тръшнат за такова... нещо...

        Коментар


        • #34
          От: Dacia Duster

          Добре де, на Субаруто ми полуосите са два пъти по-дебели от на това Румънско творение, което се води джипоподобно. Абе всеки си има акъл де...примерно..
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #35
            От: Dacia Duster

            Дачийката си е прекрасна за парите. Двигателя-за 90коня дизела знам, е чудесен. Върви учудващо добре и може би заради тънките полуоси колата е лека и харчи много малко. Около 1/3 от еталона Субару на 100 години. Досега за 20 000км само градско върви и не се разваля. 4х4 системата е от Нисан и работи перфектно.
            На Балкан Бреслау и двете Дачии завършиха и то с малките си гуменца, а субарутата даже не стартираха.
            Колкото и да е неприятно , че румънците правят коли а ние през това време пишем по форумите признавам че Дъстър е удар в десетката за тях, по-точно за Рено.
            Нямам усещането че съм си прахосал парите.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #36
              От: Dacia Duster

              Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
              Май скоро не си купувал нова кола- постижение (и то сериозно постижение) е ако нямаш грижи гаранционно. Независимо от марката на колата/джипа- дори по-скъпите са по-чести клиенти в сервизите. При смешки като Дъстър-а поне няма 150 кила компютри и сензори дето се ошашкват от 3 капки дъжд или от сътресението при уцелване на някоя "малка" дупка...
              Е това вярваш ли го изобщо ? Да, за 30 бона има дори и Q7-ци, и Кайен-и 2007-ми набор с 3 кофи екстри изсипани вътре на 120-140 000км. според обявите... Ама има и Кия 2007г. за 30 бона... То трябва да си мазохист да караш премиум марка излезели от гаранция, ама това е друга тема...
              То и аз не бих купил Дъстър, но всеки хи харчи собствените пари. И пропускате нещо много важно- тоя дето си купува нов Дъстър в 99% от случаите го купува на лизинг, единици са лудите дето ще имат 30 бона в кеш и ще ги тръшнат за такова... нещо...
              виж за 15-17000 Е в mobile.de от 2007-а насам - гледах само версията Overland - карах такава и другите не ме интересуват
              мога и линкове да ти пратя, а за чисто нова дето да ме мъчи още преди 30 000 км си прав - не съм, а и не ща такава...

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Дачийката си е прекрасна за парите. Двигателя-за 90коня дизела знам, е чудесен. Върви учудващо добре и може би заради тънките полуоси колата е лека и харчи много малко. Около 1/3 от еталона Субару на 100 години. Досега за 20 000км само градско върви и не се разваля. 4х4 системата е от Нисан и работи перфектно.
              На Балкан Бреслау и двете Дачии завършиха и то с малките си гуменца, а субарутата даже не стартираха.
              Колкото и да е неприятно , че румънците правят коли а ние през това време пишем по форумите признавам че Дъстър е удар в десетката за тях, по-точно за Рено.
              Нямам усещането че съм си прахосал парите.
              ама и аз това казах купуват ги тука нови и карат, нали са в гаранция... и тука няма по-евтини нови под 17-20000 Е... Кашкая и Тигуана в тоя клас - а дори и Yeti-то, са повече... говоря за дизел, 4Х4 и т.н.
              бензинки има и по 11 000Е, ама само с предно, с газова, почват от 15 000...
              ама след 1-2 г. лизинг и 20-30000 км. връщат и взимат ново... (схемата на лизинга не е непосилна, напротив)
              Последно редактирано от ivied; 07-12-13, 18:40. Причина: LPG и лизинг

              Коментар


              • #37
                От: Dacia Duster

                20 000 км. ..сериозен пробег си е..А Субарута-та викаш, като видели Дачиите се уплашили и се прибрали право у бокса..Според мене по-скоро са се засрамили да се изправят рамо до рамо с Румънския воин..дамм...

                Русев, не знаех, че имаш и Дачия. Не споря, че Дачията е средство за транспортиране от една точка до друга и евентуално пристигане, ама чак пък кола да я наречеш...
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #38
                  От: Dacia Duster

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  ... олкото и да е неприятно , че румънците правят коли а ние през това време пишем по форумите признавам че Дъстър е удар в десетката за тях, по-точно за Рено. Нямам усещането че съм си прахосал парите.
                  Напълно съм съгласен. Обикалях из Алпите миналата година и от Словения през Италия и Австрия до Швейцария включително имаше доста шоурумове на Дачия Дъстър и доста често ги срещах по пътищата. За масовия българин за идните години това ще е една от малкото алтернативи за нов автомобил на всеки 3-5г.

                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  ... бензинки има и по 11 000Е, ама само с предно, с газова, почват от 15 000...
                  ама след 1-2 г. лизинг и 20-30000 км. връщат и взимат ново... (схемата на лизинга не е непосилна, напротив)
                  Схемата с доживотния лизинг по тези земи е измислена отдавна и напрактика е единствената смислена за човек със средни възможности. Ние сме една от много малкото държави в Европа дето масово караме коли на по 10-15+ години и го намираме това за приемливо и ефтино.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Dacia Duster

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Ние сме една от много малкото държави в Европа дето масово караме коли на по 10-15+ години и го намираме това за приемливо и ефтино.
                    Естествено, че е по-евтино да караш кола на 10 години, отколкото на 1...аналогията с Швейцария и т.н е абсолютно неуместна, а да не говорим за дефиницията на "средни възможности" там и съответно тук !
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #40
                      От: Dacia Duster

                      За "щангичките" - прегледайте клиповете от бреслау-балкан в този форум. Явно там няма проблем.
                      Моят Дъстър струваше 37 000 и не съм си поръчал лети джанти и прочие лъскавини. За мен не е евтин. Но подръжката определено е евтина - 200лв годишно плюс горивото, винетка и 59 лв данък. Друго няма, даже преглед няма докато е в гаранция.
                      Карам по черен "път" поне веднъж седмично - супер е! (има с какво да сравнявам)
                      Година и половина, наближавам 20 000км. - никакви грижи.
                      Няма да се върна на 10 годишен дву-тонник, това е сигурно
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • #41
                        От: Dacia Duster

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Естествено, че е по-евтино да караш кола на 10 години, отколкото на 1...аналогията с Швейцария и т.н е абсолютно неуместна, а да не говорим за дефиницията на "средни възможности" там и съответно тук !
                        Нещо не си ме разбрал, няма никаква аналогия с Швейцария.
                        Тук все още имаме право на избор. Ако си майстор и ти сам си правиш колите, се съгласявам веднага. Иначе математиката със старите коли е ясна, но след като си се набълбукал с майстори и казуси и така няколко пъти.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Dacia Duster

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          Нещо не си ме разбрал, няма никаква аналогия с Швейцария.
                          Тук все още имаме право на избор. Ако си майстор и ти сам си правиш колите, се съгласявам веднага. Иначе математиката със старите коли е ясна, но след като си се набълбукал с майстори и казуси и така няколко пъти.
                          Аа...темата за майсторите е друга работа. Наистина, колкото е по-нова и сложна е колата, възможностите за манипулиране са повече !
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #43
                            От: Dacia Duster

                            Нещо не схващам какво значение има дебелината на полуосите... Логично е на малка и лека кола с малък двигател и малки гуми да са по-тънки от на някой стар модел джип...
                            Други модели на дачия вече се доказаха като надеждни и изгодни автомобили - например логан, особено с 1.5дси...
                            У нас много се робува на марки и е "въпросТ на чеС" да караш БМВ/Мерцедес/Ауди или в краен случай ФВ, но не и кола от "куча" марка
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #44
                              От: Dacia Duster

                              А па и на безопасността са наблегнали румънците де:

                              http://fakti.bg/avto/4998-proval-za-...stovete?page=2

                              http://automedia.investor.bg/read/10353.html

                              http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=573238
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Dacia Duster

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Тестовете не са това, което са:
                                Да напомним, че от същото списание направиха тестове, които показаха проблеми и при Renault Koleos, което е спряло от 130 км/час на място след 77 метра, а също и при Mitsubishi ASX, което е спряло на 73 метра.

                                Най-добри резултати са показали спирачките на VW Tiguan (63 метра), BMW X1 (64 метра), Skoda Yeti (65 метра), Honda CR-V (66 метра) и Ford Kuga (67 метра).

                                Преди време холандското издание Autokampioen заедно с Холандската автомобилна асоциация (ANWB) проведоха така наречения „тест на лоса” на Dacia Duster, както с предно предаване, така и 4х4. Като цяло автомобилът е издържал теста и не се е преобърнал, но при версията 4х2, която не е снабдена със система за стабилизация, при острия завой са се отлепили от земята две колела.

                                По-късно холандците отново провеждат този тест на Duster, но в присъствието на представители от Renault, на чиято платформа се прави автомобила. При този повторен тест не са забелязани никакви проблеми при Duster. Според представителите на ANWB, различните резултати могат да се дължат на различната температура на асфалта по време на теста.


                                Да напомням ли какви са резултатите за Grand Cherokee от "лосовия тест"...?

                                Искам да уточня, че нямам Дачия и не смятам да си купувам, но се дразня, когато някой оплюва дадена марка, сравнявайки я със своя автомобил от съвсем друг ценови клас... Ще е интересно да се направи един краш тест с някое полуизгнило 15-годишно субару... Също и лосов тест да види как се справя с изпуснали амортесьори и гуми трета употреба (както са 2/3 от екземплярите по нашите пътища)...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X