Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тракторно ремарке

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тракторно ремарке

    Здравейте клеги имам японски трактор хиномото 20 кона 4х2 и си направих ремарке за него обаче имам една идея която незнам дали е възможна.Според вас възможно ли е да се сложи на ремаркето цял мост от нещо с диференциял и с кардан да се задвижва от силоотводния вал на трактора.Това нещо би служило не само като допълнително задвижвани но и като спирачка за слизане по стръмно. И още един проблем имам, трактора няма твърди а само плаващи и когато ремаркито битне навеса се вдига, има ли начин да се направи нещо когато тегля ремаркето навеса да е блокиран и неподвижен освен с лоста който е направен за това.

  • #2
    От: Тракторно ремарке

    Мога да се опитам да отговоря само на първият въпрос. Това със задвижването от силотводният вал може да стане, само ако имаш синхронен ход на вала, в книгата на болгарите пише че те имат такъв нещо от сорта на 2, и няколко оборота за един метър, но не съм чувал някой някога да го е използвал а и не знам за какво служи. Дори и да имаш такъв ход на ВОМ-а ще стане голяма заигравка с редуктора преди диференциала, за да могат колелетата на ремаркето и трактора да изминават едно и също разстояние, не ремаркето да се мъчи да върви по-бързо от трактора хахахаха
    П.П. Ако нямаш такъв синхронен ход пак може да стане, но ще може да работи само на една предавка, на тази за която си изчислил редуктора.
    Поздрави, дано съм бил полезен.
    Последно редактирано от racer92; 24-11-13, 14:54.
    Кольо Динев

    Коментар


    • #3
      От: Тракторно ремарке

      Хидростатично задвижване на двигателния мост на ремаркето с подходящ регулатор на налягането няма ли да реши въпроса?
      Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

      Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

      Коментар


      • #4
        От: Тракторно ремарке

        Съмнява ме. Помпите им са малки на тези тракторчета.
        Кольо Динев

        Коментар


        • #5
          От: Тракторно ремарке

          Точно с хидро помпа и хидро мотор става. Хидро помпата се монтира на ВОМ-а. Ще го пускаш само където ти е необходимо. Тези трактори си мисля че имат твърд тиглич на корпуса под ВОМ-а. Ако няма, теглича на хидравликата го връзваш със средната обтяжка и няма на къде да мръдне повече

          Коментар


          • #6
            От: Тракторно ремарке

            Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
            Мога да се опитам да отговоря само на първият въпрос. Това със задвижването от силотводният вал може да стане, само ако имаш синхронен ход на вала, в книгата на болгарите пише че те имат такъв нещо от сорта на 2, и няколко оборота за един метър, но не съм чувал някой някога да го е използвал а и не знам за какво служи. Дори и да имаш такъв ход на ВОМ-а ще стане голяма заигравка с редуктора преди диференциала, за да могат колелетата на ремаркето и трактора да изминават едно и също разстояние, не ремаркето да се мъчи да върви по-бързо от трактора хахахаха
            П.П. Ако нямаш такъв синхронен ход пак може да стане, но ще може да работи само на една предавка, на тази за която си изчислил редуктора.
            Поздрави, дано съм бил полезен.
            Колега дори и на една скорост да е пак става но вала мисля че е синхронен защото тои има 4 скорости 1 скорост -540 оборота 2-915 3-1224 4-1417 това са оборотите на вала според скоростите му. А направо кардана на дифа без редуктор дали няма да стане защото трактора има 3 бързи скорости напред + 3 бавни + 3 пълзящи от всички тези скорости все някоя може да се съчетае с някоя от тези на ВОМА то това нещо все пак ще се включва за по няколко метра не за постоянно че да са толкоз синхронизирани
            П.П. Относно хидропомпата и тава съм го мислил но не си струва парите за помпата и мотора. Относно теглича да има под ВОМА но той е много навътре и при завои ограничава маневреноста защото гумите на трактора ще опрат в теглича на ремаркето и колега dimich87 какво имаш впредвит под средна обтяжка че не те разбирам
            Последно редактирано от monkata123; 24-11-13, 18:12.

            Коментар


            • #7
              От: Тракторно ремарке

              Еми щом си навит да е синхронен, намираш предавателните числа на скоростите и диференциала на трактора, предавателното число на диференциала и почваш да смяташ.
              А и сега се сещам че оборотите на двата моста ще са синхронизирани може би само при пълна гас. А и Димич, ако го направи със ходромотори, няма да може да ползва мостът на ремаркето за двигателна спирачка.
              Кольо Динев

              Коментар


              • #8
                От: Тракторно ремарке

                още на нищо не съм навит проучвам как стоят нещата казваш щом си навит да е синхронен е то има ли начин да не е синхронен няма ли да се чупи я кардан я диференциял.

                Коментар


                • #9
                  От: Тракторно ремарке

                  http://www.youtube.com/watch?v=o_tIk8SeM-4 нещо такова трябва да стане

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тракторно ремарке

                    Е да де това казвам, че ще са синхронизирани само при макс. обороти на двигателя, за щото за тях важът тези обороти които си дал. А ако не са синхронизирани, предполагам че няма да е особен проблем, тъй като ти ще го включваш само в калта, а те там ще си превъртат без особени проблеми-говорим за сравнително малки разлики.
                    За това съдя по случай когато при Болгар ТК-82 има отклонения от стандартните гуми. На кал няма проблеми, но стъпи ли на асфалта с включено предно- изкъртва всичко!
                    Кольо Динев

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тракторно ремарке

                      точно така следователно може и без редуктор

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тракторно ремарке

                        Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                        Мога да се опитам да отговоря само на първият въпрос. Това със задвижването от силотводният вал може да стане, само ако имаш синхронен ход на вала, в книгата на болгарите пише че те имат такъв нещо от сорта на 2, и няколко оборота за един метър, но не съм чувал някой някога да го е използвал а и не знам за какво служи.
                        3,5 об/мин за 1м изминат път,това е за синхронният ход на Болгара.На времето имаше зареждащи ремаркета,които се използваха за зареждане на фураж в хранилките на кравефермите,та синхронният режим се използваше тогава,немислимо беше да включиш вома директно,ремаркето се изсипваше за секунди.
                        По темата,трябват сметки за да се изчисли на кои от оборотите на ВОМ-а и при коя скорост на трактора,главното предаване на дифа(което трябва да се предположи със какво съотношение трябва да е)да развърти колелата на ремаркето,които трябва да изминат път със определена дължина.Според мен е безсмислено,дори и да уцелиш някакъв режим,все ще сбъркаш някога и ще има кардани и диференцияли по пътя.Сложи му инерционна спирачка като на платформите за да ти е мирна главата.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тракторно ремарке

                          Аха ясно за Болгара, благодаря ти... доста съм се чудел за какво може да служи хаха.
                          Мисля че колегата основният му проблем е теглителната сила, не толкова спирането.
                          Без редуктор почти съм сигурен че няма как да мине. Ето малко прости и идеализирани сметки.
                          Да приемем предавателното число на диференциала че е около 4.
                          Диаметърът на колелата да е 15 инча.
                          За един оборот на колелото ще изминава около 1,41м.
                          При такова предавателно число и 510 об. на вала, колелото ще прави 127,5 об/мин.
                          Това прави скорост на движение около 11км/ч, което ми се вижда доста висока за натоварен трактор.
                          Следователно без редуктор няма да минеш, на теб ти трябва трактора да се движи с около 2-3 км/ч, което означава предавателно число около 3-4.
                          Кольо Динев

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тракторно ремарке

                            Първоначално публикуван от monkata123 Преглед на мнение
                            Относно теглича да има под ВОМА но той е много навътре и при завои ограничава маневреноста защото гумите на трактора ще опрат в теглича на ремаркето и колега dimich87 какво имаш впредвит под средна обтяжка че не те разбирам
                            Окачения инвентар се закача на три точки. Двете са в двете дъски в долната част на една ос, а третата е между двете, но по-на високо. С това е цели при вдигане и спускане са се държи сравнително хоризонтално инвентара.
                            Теглича предполагам ти е направен като дъска между двете страници на навеса. Връзваш в средата на дъската и оптяжката на третата точка от навесната система. Няма мърдане. Височината си я регулираш от римската гайка на обтяжката.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тракторно ремарке

                              колега няма такова нещо как винта ще спре навеса да се вдига

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X