Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на фотоапарат

    Здравейте колеги!Какво ви е мнението за Nikon D40?Конкурентен ли е на други апарати,които са с повече мегапиксели/например SONI/,но не са огледалнорефлексни?В момента се намира на цена 1000 лв с обектив 22-50?не е най-добрия,но с него го продават/.Знам,че ще имам нужда от твърд обектив!Пишете мнения!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

  • #2
    До: Избор на фотоапарат

    http://www.steves-digicams.com/2007_...nikon_d40.html
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Избор на фотоапарат

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Здравейте колеги!Какво ви е мнението за Nikon D40?Конкурентен ли е на други апарати,които са с повече мегапиксели/например SONI/,но не са огледалнорефлексни?В момента се намира на цена 1000 лв с обектив 22-50?не е най-добрия,но с него го продават/.Знам,че ще имам нужда от твърд обектив!Пишете мнения!
      Изборът на Фотоапарат е сложно и Индивидуално преживяване
      Най-важното е да решиш за какво ти е този апарат, какво и кога ще снимаш?
      ДСЛР-ите (какъвто е този Никон) са с Голяма матрица и могат да постигнат резултати (особено при лоша светлина) недостижими за конвенциолналите апарати (с малките матрици), може да им се сменя оптиката, което води до невероятни възможности (но и разходи!), по-бързи са и общо взето, ако искаш да станеш "про" това е избора, НО имат и недостатъци:
      За мен #1 недостатък е размера, не става да си го носиш на кръста и ако видиш нещо готино да го щракнеш, трябва да носиш ТОРБА с фотото, обективите и какво ли не още (като например Триножник!) и лично аз винаги изпусках момента защото просто не носих апарата с мен и затова сега съм с "сапунерка" която ВИНАГИ ми е на кръста и ако не ме мързи момента винаги е запечатан
      Следва вгрденият проблем със сменяемата оптика - апарата не е херметичен и матрицата се праши - трябва да се чисти.
      Увлича се човек да си купува обективи, а те хич не са евтини.
      Няма "Универсални" обективи (със "задоволително" качество), та за портрети един обектив, за пеизажи друг... и много моменти се изпускат от времето за смяна

      Моят исбор си е "сапунерка" в момента ФуджиФилм ф31фд, а твоят... ти ще се похвалиш

      Коментар


      • #4
        До: Избор на фотоапарат

        Сашо, D40 доколкото знам е доста орязан като функционалност. Казвали са ми, че под D80 на Никон не си струва да се пазарува. В момента D200 е като че ли добрият им апарат.

        Иначе аз съм твърд фен на Канон и не бих си взел друго.
        Анонсиран е вече Canon EOS 40D и мисля, че всеки момент на пазара за втора ръка ще се появят много почти нови 20D и 30D, които са чудесни апарати.

        А, че DSLR си е истинската техника спор няма. Да, неудобен е и затова си имам и малък. Но винаги, когато снимката е по-важна - нося големия апарат.
        Последно редактирано от Stas; 26-08-07, 02:36.
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • #5
          До: Избор на фотоапарат

          Неудобството на големият апарат е въпрос на навик... смених 4 апарата докато стигна до 350Д и не съжалявам нито за миг неудобство...
          Ако си решил да си взимаш ДСЛР погледни каноните както каза Стас прегледай и пазара на втора ръка апарати наистина изпадат много хубави и на добри пари. Направи си сметка каква е разликата между цените на аксесоарите за никон и какнон примерно, например олимпусите са много готини апарати и на добра цена но обективите са безумно скъпи, наложи ми се да купя едно загранване за един малък олимпус и се оказа, че струва 140 лв.... и няма аналог...
          А хванеш ли се на хорото отърване няма почва се през няколко месеца или веднъж годишно купуване на обективи, филтри чантички, колани за тях и накрая всеки стига до специализираните раници... фотографията е като при джиповете все ти се вижда, малко я лифт я обектив
          LZ1RED

          Коментар


          • #6
            До: Избор на фотоапарат

            Вземи си Панасоник FZ50 и ще останеш доволен.
            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

            Коментар


            • #7
              До: Избор на фотоапарат

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              Изборът на Фотоапарат е сложно и Индивидуално преживяване
              Най-важното е да решиш за какво ти е този апарат, какво и кога ще снимаш?
              +10 - това наистина е най-важното

              ако твърдо си решил да е DSLR, то колкото хора - толкова и предпочитания...това е необятна тема.

              Аз лично не бих взел Никон, щото цените на хубавите обективи са смъртоносни.

              Канон за мене е Кока-Колата на фотоапаратостроенето.
              В смисъл - целия свят е залят с Канон, има всякакви обективи, аксесоари...абе всичко.
              В никакъв случай не казвам, че са калпави апарати - изобщо не е така.
              Просто всички казват Канон е #1, а аз пък не ща да съм с всички...за това пия и Пепси..
              Абсолютно ирационално, наистина, ама мое си виждане - всеки си е малко улав.

              Затова си взех Пентакс...и още защото:
              - работи с АА-батерии - за мене е важно, че мога да си ги купя отвсякъде и да си вържа гащите на петия ден, когато всички акумулатори са умрели и няма ток за зарядното;
              - китовия му обектив, сравнен с конкуренцията, става и за снимане, освен за тапа на тялото;
              - всички някога произведени обективи за Пентакс на К-байонет могат да се ползват с него, като разните мерения и потвърждения на фокуса си работят...

              ако ли пък ще взимаш сапунерка и можеш да преглътнеш компромис с качеството (който при разпечатка 9/13 или 10/15 е незабележим), разгледай ultra zoom-овете:
              http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp

              или пък тези красавци, към които, признавам си, имам пристарстие (имах FZ-20) и пак мисля да си купя някой от тях за втори апарат:
              http://www.dpreview.com/reviews/comp...cfz50&show=all

              това също е много добър вариант:
              http://www.dpreview.com/reviews/comp..._s5is&show=all
              особено S5, който освен захранване с АА-батерии има и възможност за използване на външна светкавица, пък като добавиме и пълните ръчни настройки, започва да прилича на истински апарат.

              ...и така може да продължи докато заспя върху клавиатурата или хвана артрит

              кажи малко по-конкретно к'во ти се снима, пък тогава да видиш как ще те затрупаме със съвети
              Последно редактирано от denislav; 26-08-07, 01:56.

              Коментар


              • #8
                До: Избор на фотоапарат

                Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                Сашо, D40 доколкото знам е доста орязан като функционалност. Казвали са ми, че под D80 на Никон не си струва да се пазарува. В момента D200 е като че ли добрият им апарат.

                Иначе аз съм твърд фен на Канон и не бих си взел друго.
                Анонсиран е вече Canon EOS 40D и мисля, че всеки момент на пазара за втора ръка ще се появят много почти нови 20D и 30D, които са чудесни апарати.

                А, че DSLR си е истинската техника спор няма. Да, неудобен е и затова си имам и малък. Но винаги, когато снимката е по-важна - нося големия апарат.
                Вече излезна и Д300 на Никон http://www.dpreview.com/previews/nikond300/
                но Канон са си "друга работа" всъщност в този клас Големите (Канон и Никон) изостават (защото нямат никакъв интерес да бързат) и "малките" ги "скъсаха" като цена/производителност и по "Фичъри", какво имам в предвид, да вземем на пример стабилизацията на матрицата (стандарт при Сони и доста други), но при "Големите" нема такъв Филм, че кой ще им купува стабилизираните обективи който започват от цената на апарата и вървят много нагоре и такива работи...

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на фотоапарат

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Здравейте колеги!Какво ви е мнението за Nikon D40?Конкурентен ли е на други апарати,които са с повече мегапиксели/например SONI/,но не са огледалнорефлексни?В момента се намира на цена 1000 лв с обектив 22-50?не е най-добрия,но с него го продават/.Знам,че ще имам нужда от твърд обектив!Пишете мнения!
                  Имаш неправилен подход към въпроса.Когато купуваш DSLR , по-скоро купуваш система , и бих те посъветвал да обърнеш повече внимание на обективите , отколкото на телата.Те и без това бързо остаряват и цените им падат , докато на оптиката-не.
                  От тази гледна точка ,най добре Канон.Най-голям избор , включително и втора ръка.И на тела и на обективи.
                  Ти всъщност, сигурен ли си че ти трябва DSLR ? За какво ще го ползваш ?
                  Да добавя , мегапикселите наямат никакво отношение към качеството на изображението.
                  Последно редактирано от kiki.t; 26-08-07, 10:42.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на фотоапарат

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Да добавя , мегапикселите наямат никакво отношение към качеството на изображението.
                    Аз това го разправям от години ама никой не ми вярва а и даже ми се смеят като го кажа.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на фотоапарат

                      Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                      Аз това го разправям от години ама никой не ми вярва а и даже ми се смеят като го кажа.
                      Нека си се смеят
                      Ето снимки с 3 мегапикселов апарат
                      http://www.dpreview.com/gallery/canond30_samples1/
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на фотоапарат

                        Най-много отношение с/д мен за качеството на една снимка по-скоро имат усета и любовта, с които се прави снимката, а не самите пиксели.
                        sigpic

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на фотоапарат

                          Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                          Аз това го разправям от години ама никой не ми вярва а и даже ми се смеят като го кажа.
                          И Да и Не 5-6МП са базово достатъчни за добре снимка, НО не особено добри за пеизаж с много детаили в него
                          Съвсем друг е въпроса за качеството на тези "пиксели"
                          Сега е модерно да има Много пиксели и производителите ги Вмъкват в много малките матрички (размера е ограничен от Обективите!!!) т.е. пикселите стават Изключително малки и съответно маного малко фотони ги оцелват, т.е. трябва те да са Много чуствителни и дали ги е оцелил фотон или не те могат да се "объркат" което прави ШУМ, което прави тези модерни Мегапикселни "сапунерки" ефективни само при ниски ИСО-та (чуствителности) и Много добро осветление - Слънчев ден!, но в ДСЛР-ите матриците са по-големи (особено в мечтаните ФулФреимове) който и при 10-12МП лесно (и сравнително безшумно) достигат 1600ИСО-та (могат и нагоре ама шума си е компромис).
                          Та пикселите не са панацея, НО и не са никак Излишни

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор на фотоапарат

                            Приятели,фотоапарата ми е необходим за снимки по екскурзии,пейзажи и т.н.Размера не ме притеснява.Спрял съм се на Nikon,защото от доста места съм чувал,че са по-добри от Canon,понеже правят само фотоапарати.А Д200 е 2800 лв.което за мен си е доста/само тялото/.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              До: Избор на фотоапарат

                              А какво ще рече,че Д40 е орязан?
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X