Обява

Свий
Няма добавени обяви.

малко по трудно пали фронтерата 2.3 тди такива ли са

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • малко по трудно пали фронтерата 2.3 тди такива ли са

    здравеѝте колеги откакто съм я взел тази фронтера винаги пали малко по трудно всичко и работи такива ли са фронтерите с този двигател или трябва да и се търси кусура

  • #2
    От: малко по трудно пали фронтерата 2.3 тди такива ли са

    Това при първоначалното палене за деня, или и след загряване?
    Провери ли си подгревните свещи?
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #3
      От: малко по трудно пали фронтерата 2.3 тди такива ли са

      Постояно е така малко повече въртене отколкото мисля че трябва да бъде не знам другите фронтери с такъв двигател как палят но мерцедеса на жената пали от раз освен това и релето за подгрев не е неговото ми каза един ел техник но подгрява и работи нормално като изключим че подгрява малко по дълго но това маината му инетересува ме паленето дали е така и на другите

      Коментар


      • #4
        От: малко по трудно пали фронтерата 2.3 тди такива ли са

        И моята пали малко мързеливо, ама е на над 300 000 по километраж. Оригинално вероятно е на доста повече. Нова такава не знам кой е имал, за да каже как пали от завода.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: малко по трудно пали фронтерата 2.3 тди такива ли са

          Карал съм и опел рекорд 2.3Д, двигателя е 1-1 с фронтеровия с малки изключения, фабрично беше с 2 акумулатора по 62 ампера, една зима палеше по-трудно и причината беше 2 изгорели подгревни свещи, щом ги сменихме почна да пали по-бързо, въпреки това правих и друго при големите минусови температури, ако не е палена няколко дни, заливах акумулаторите с гореща вода бавно, подгрявах свещите по два пъти преди да завъртя стартера и докато върти дори и мудно палеше без проблем, важното е да задържиш стартера малко по-дълго да върти. Така че зимно време при минусовите температури и на толкоз много км на двигателя си е нормално мудното запалване.

          Коментар


          • #6
            От: малко по трудно пали фронтерата 2.3 тди такива ли са

            При моето изпълнение на фронтерата се оказа, че има доста бъгове свързани със силовите кабели тръгващи от пюса на акумулатора и стигащи до алтернатора... Много от кабелите в кабелните обувки бяха прилично окислени имаше сериозни утечки. Провери дали имаш адекватно напрежение на релето и подгревните свещи. И всъщност ако се сменят лесно не чакай да стане голям студ, а си купи едни нови подгревни свещи и си ги смени просто превантивно. Аз за дизеловия си Фиат някога бях купил едни марка Искра мисля, че бяха Чешки, или Полски... доста по-евтини бяха от Bosch, Beru... и две зими докато имах фиата нямах никакви проблеми с тях. Според мен един дизелов мотор трябва наистина да е на много по 100 000км. че да има проблеми с паленето зимата. Фиатката ми не знам, на колко беше, но зимата палеше от половин оборот при минус 16 градуса. А... и забравих да кажа, че никога не съм имал акумулатор по-голям от 63Аh.
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #7
              От: малко по трудно пали фронтерата 2.3 тди такива ли са

              абе то ако го сравнявам с мерцедеса 124 250 дизела на жена ми то тогава фронтито трябва да го пускам по баира и каквото стане лошото е че всичко си работи просто ми е интересно дали и другите са така с паленето ако са така да не го мисля не мога да го сравнявам с друг модел коли дизел става въпрос за нашите позъстаряли но верни фронтери

              Коментар


              • #8
                От: малко по трудно пали фронтерата 2.3 тди такива ли са

                Подгрявай по два пъти, а при много ниски температури и три пъти (докато цъкне релето, не докато изгасне лампата).
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X