Обява

Свий
Няма добавени обяви.

маркуча на турбото директно в двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • маркуча на турбото директно в двигателя

    здравейте колеги вчера се загледах че предишните собственици са правили някъкъв тунинг техен си но пък работи много интересно маркуча от турбото не минава през радиатора за интерколера а директно към двигателя та в тази връзка ми стана интересно някои да каже дали ако си сложа всичко по местата както си е оригинално ще е по добре или да си го оставя както си сега и така си работи всичко за първи път срещам такъв тунинг селско производство но успешен.

  • #2
    От: маркуча натурбото директно в двигателя

    здравей колега щом върши работа селския тунинг карай го така не пипай нищо по него пък ако искаш прекарай струята въздух през интерколера за проба ако не ти харесва давай пак директно към двигателя.

    Коментар


    • #3
      От: маркуча натурбото директно в двигателя

      Първоначално публикуван от durlevbmw Преглед на мнение
      здравейте колеги вчера се загледах че предишните собственици са правили някъкъв тунинг техен си но пък работи много интересно маркуча от турбото не минава през радиатора за интерколера а директно към двигателя та в тази връзка ми стана интересно някои да каже дали ако си сложа всичко по местата както си е оригинално ще е по добре или да си го оставя както си сега и така си работи всичко за първи път срещам такъв тунинг селско производство но успешен.
      Теоретично ще е по-добре, но щом така са го преработили, значи е имало някакъв проблем в оригиналния вид! Вероятно е спукан интеркулера....
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: маркуча натурбото директно в двигателя

        по принцип е така много сте прави ще взема да пробвам и без това имам още една за части така че ще се пробва

        Коментар


        • #5
          От: маркуча натурбото директно в двигателя

          Те хората мислят какви ли не щуротии за да набодат интеркулер, ти се кефиш, че са го махнали... То и турбото да махнеш пак ще работи.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: маркуча натурбото директно в двигателя

            Доколкото ми е известно интеркулера играе ролята на охладител на врелия въздух от турбото и въпросът е там, че по-хладният въздух е по-обогатен с кислород. В този ред на мисли щом мидела е измислен с интеркулер... е безмислено да се прави, каквото и да е! Не случайно туинг манияците слагат освен големи турбини и огромни интеркулери!
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #7
              От: маркуча натурбото директно в двигателя

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Те хората мислят какви ли не щуротии за да набодат интеркулер, ти се кефиш, че са го махнали... То и турбото да махнеш пак ще работи.
              не колега не се кефя че е махнат маркуча към интеркулера така си го взех за това е и този въпрос не ми се беше случвало до сега да видя такова нещо затова и питам

              Коментар


              • #8
                От: маркуча на турбото директно в двигателя

                Ако инженерите чуят за този тунинХ -ще назначат някого с бухалка да му строши куфарника , а не ръчичките. Така няма да твори глупости!
                И не , че по-хладният въздух е по-богат на кислород. В единица обем е по-голямо количество въздухът-от там и окислителят. И след интеркулера идва на нормална работна температура на мотора.
                Та , колега , възстанови си заводския вид , първоначално. Успех!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: маркуча на турбото директно в двигателя

                  то това ще го направя като ми остане малко време за да го разглобя и си прехвърля всичко по добро от донора които съм си взел

                  Коментар


                  • #10
                    От: маркуча натурбото директно в двигателя

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Теоретично ще е по-добре, но щом така са го преработили, значи е имало някакъв проблем в оригиналния вид! Вероятно е спукан интеркулера....
                    И аз мисля, че е спуан и не са се занимавали да го оправят да не фъщи.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X