Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри :)

    Като захладнее при пускане на чистачките по джама остават едни такива странни петна, които пречат на нормалната видимост. Като се загрее стъклото подобни проблеми няма. Едно време същия проблем имах и на предишната кола. Та въпроса ми е, с какво да третирам стъклото, че да няма подобни драми? Според мен след години горния пласт на стъклото се скапва, особено в зоната, в която го търкат чистачките. Ама дали има спасение... ?
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри

    Вариант 1 - полиране на стъклото. Колко е успешен - не знам. Вариант 2 - ново стъкло.... Що не пробваш първо да смениш чистачките ...
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри

      При мен го имаше същия проблем, на предишното ми мпс и на фронти, смених чистачките с Шампион класическите, но белгийски, не китайски, цената на белгийските са 40 лв. комплекта, също и качествена зимна течност 15 лв. 3 литра, всичко стана както трябва с отлична видимост.

      п.с. Забравете да ползвате стъргалки зимата, и най-скъпите и качествени да са, нарушават грубо 1-вия слой на стъклото, използвайте размразяващи спрейове при бързане и зор, най-добре изчаквайте парното да разтопи малко леда по стъклото, докато я чистите от снега и сте готови.
      Последно редактирано от Еделвайс; 21-11-13, 19:41. Причина: правопис

      Коментар


      • #4
        От: За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри

        Ще взема наистина да сменя чистачките, че са си евтинджоски някакви. Миналата година като, че ли нямах такива проблеми с тях, но тогава бяха още пресни. Ще взема да инвестирам в едни добри чистачки... Ще ходя при един светнат пич, който продава гумени съединения и всякакви гумени неща да ми предложи нещо След това ако няма оправяне ще разуча и с полирането, как седи въпроса. А ново стъкло... едва ли, поне не и докато е здраво
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри

          Смени чистачките - най-често се получава зимно време,тъй като чистачките се втвърдяват и губят качества.
          First Man, then Machine!
          Lada Niva
          Honda XR 400

          Коментар


          • #6
            От: За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри

            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            ....След това ако няма оправяне ще разуча и с полирането, как седи въпроса. А ново стъкло...
            Според мен ще се оправи с нови чистачки, забрави за полирането, качествено полиране струва почти колкото ново стъкло неоригинално, относно покупка на ново стъкло, един колега го беше пуснал за продажба, чисто ново и оригинално стъкло с лепенките му, за смешна цена 70 лв, много се чудех дали да го купя че беше за без пари, но накрая така и не се продаде и темата отиде в архива, можеш да видиш дали е още там и да му вземеш тела на колегата при желание да слагаш ново и то оригинално стъкло

            Коментар


            • #7
              От: За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Вариант 1 - полиране на стъклото. Колко е успешен - не знам. Вариант 2 - ново стъкло.... Що не пробваш първо да смениш чистачките ...
              Вариант 3 - Има течности за почистване на стъклата - имат обаче сравнително временен ефект, и все пак става

              моите пера имат гадния навик да скърцат от време навреме. Смених 2 комплекта чистачки и пак.
              Оправям го като след миене на колата почиствам с прпарат за стъкла и после нанасям ето това



              при двжение над 60 км почти не се налага ползване на чистачки - водата си отлита сама .. след месец обаче - наново.

              Коментар


              • #8
                От: За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри

                На мен челното ми е захабено от камъчета и боклуци, дали верно ще има ефект ако се помъча да го полирам. На фаровете има, но на пластмасови, как стои въпроса с челното стъкло?!
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  От: За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри

                  Предно китайско стъкло струва 90 лева. Със смяната и преместването на стикерите: 106 лева.
                  Не бих се занимавал с полиране. Продават едни боклуци: Запечатка на автомобилни стъкла - нано импрегнатор. Пробвах веднъж едно такова - 15 лева струва. Отначало е голям кеф - капките дъжд сами бягат от стъклото и кал не се задържа. Но след няколко месеца - при мен не повече от 6 ефектът отмина.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри

                    еми нано частици .. нано ефект ма за толко пари - толкоз - аз бих предпочел истинско стъкло може и да е малко захабено отколкото китайче

                    Коментар


                    • #11
                      От: За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри

                      Я да ползвам темата и да ви попитам- колко силно ви пръскат пръскалките???
                      Защото при мен е много вяла работа. Пръскат и четирите дюзи но едвам смогват да стигнат средата на стъклото. Бързам да спомена че всички маркучи са чисти и няма боклуци, дюзите също са чисти. Имам усещането че помпичката няма необходимия дебит.
                      Та как е при вас?
                      Поздрави!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #12
                        От: За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри

                        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                        Я да ползвам темата и да ви попитам- колко силно ви пръскат пръскалките???
                        Защото при мен е много вяла работа. Пръскат и четирите дюзи но едвам смогват да стигнат средата на стъклото. Бързам да спомена че всички маркучи са чисти и няма боклуци, дюзите също са чисти. Имам усещането че помпичката няма необходимия дебит.
                        Та как е при вас?
                        Поздрави!
                        Може би е помпичката.
                        Само не си накисвай пръскалките в оцет за по-дълго време, че аз така си скапах оригиналните!
                        Казано е:
                        -"Обичай ближния",
                        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                        Коментар


                        • #13
                          От: За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          При мен го имаше същия проблем, на предишното ми мпс и на фронти, смених чистачките с Шампион класическите, но белгийски, не китайски, цената на белгийските са 40 лв. комплекта, също и качествена зимна течност 15 лв. 3 литра, всичко стана както трябва с отлична видимост.

                          п.с. Забравете да ползвате стъргалки зимата, и най-скъпите и качествени да са, нарушават грубо 1-вия слой на стъклото, използвайте размразяващи спрейове при бързане и зор, най-добре изчаквайте парното да разтопи малко леда по стъклото, докато я чистите от снега и сте готови.
                          +1!
                          Почистването на стъклото от вътрешна страна също има страхотен ефект,особено с оглед на зимните условия. Има специални кърпички за почистване на стъкло(по хипермаркетите),с които е доста лесно и ефикасно,но след тях винаги "подсушавам" и "полирам" с мъкрофибърна кърпа(май така се казваше).

                          Коментар


                          • #14
                            От: За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри

                            Помпичката ми помпа прилично, нямам оплаквания. Провери дали просто не са ти настроени да пръскат ниско. Иначе... нова помпичка...
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #15
                              От: За предното стъкло... Чистачки, петна и други екстри

                              При мен също пръскаха ниско, но с една игла ги повдигнах леко и сега всичко е наред.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X