Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъсване (преапване) на Feroza

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прекъсване (преапване) на Feroza

    Помагайте колеги, ферозата започна да прекъсва доста странно особено по черен път и в града, направо забива предница и пак тръгва, някой път направо и гасне ( извън градско 60 км нагоре почти няма проблеми, единствено се осеща през неравност) Колата го прави на газ и бензин. На високите обороти се цеди и върви добре. Вкарах в сервизен режим и ми показа грешка-8. Днес от приятел от неговата фероза съм сменил:
    - Датчика за въздуха (кафяв на колекторите стои с о-пръстен)
    - бобина
    - кабел от бобината до делкото
    - палец на делкото и капачката
    - свещи
    - "датчик" с вакумно маркуче и букса стой за купето под прозореца
    - вадих бушона на газта
    По някой път чезне и 1 цилиндър..
    Мерси предварително и давайте акъл, на къде да се търси проблема.

  • #2
    От: Прекъсване (преапване) на Feroza

    Като изгасне, после лесно ли пали, или е тормоз, задавяне и мирис на бензин? На студено гасне ли, или само на топъл двигател?
    Моята ми направи такъв проблем след едно давене в река.
    Прекъсваше, губеше мощност по баирите и работеше на три цилиндъра. Смених кабели и капачка на делкото и се успа. Някъде бях писал.
    Но не ми е гаснала.

    Хубаво си сменил централния кабел, смени целия комплект. Не са скъпи по спомен. Капачка на делкото, а евентуално и палец, ако на вид ти е съмнителен. Аз ги купувах някъде по Опълченска, отдясно ако идваш от Руски паметник. Някакви араби бяха.


    ПП: И по спомен бяха за Тойота някаква...
    Последно редактирано от TigerHunter; 21-11-13, 18:20.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Прекъсване (преапване) на Feroza

      Пали веднага без проблем, разход на газ и бензин нормален..

      Коментар


      • #4
        От: Прекъсване (преапване) на Feroza

        Търси електрически проблем! Захранването на бобината как е? Има някъде слаба връзка, прекъснат кабел вътре в изолацията и т.н. просто търси нещо което свободно се клати при друсането на джипа и го раздвижи вертикално при запален двигател. Късмет!!!

        Коментар


        • #5
          От: Прекъсване (преапване) на Feroza

          Предвид всичко сменено до тук, залагам на датчик на хол/комутатор (в делкото е). Това ако до него всички тоци са наред, в смисъл, захранване до него и жиците до бобината.

          Грешка 8 е датчик за температурата на входящия въздух. Върху колектора, с 2 жици, излизащи от него, ако помня добре. Но не би трябвало от него да се държи така, даже и съвсем да го изключиш. Не че съм опитвал де.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Прекъсване (преапване) на Feroza

            Първоначално публикуван от penchopp Преглед на мнение
            Има някъде слаба връзка, прекъснат кабел вътре в изолацията и т.н. просто търси нещо което свободно се клати при друсането на джипа и го раздвижи вертикално при запален двигател. Късмет!!!
            100%
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • #7
              От: Прекъсване (преапване) на Feroza

              От 3-4 дена препипвам кабели и маркучи. Утре ще сваля делкото да проверя датчика дето спарки предполага и ще пиша..

              Коментар


              • #8
                От: Прекъсване (преапване) на Feroza

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Предвид всичко сменено до тук, залагам на датчик на хол/комутатор (в делкото е). Това ако до него всички тоци са наред, в смисъл, захранване до него и жиците до бобината.

                Грешка 8 е датчик за температурата на входящия въздух. Върху колектора, с 2 жици, излизащи от него, ако помня добре. Но не би трябвало от него да се държи така, даже и съвсем да го изключиш. Не че съм опитвал де.
                Или 2 проблема-при отстраняване на единия компа ше покаже и втория.Така беше при мен/не същите симптоми/ но...Трябва да отворя тема скоро.

                Коментар


                • #9
                  От: Прекъсване (преапване) на Feroza

                  Хайде и аз да не остана назад... От два дена двигателя ми започна да забива като му подам газ и не се форсира, исках да направя тест но уви крушката на таблото не мигаше поради липсата й. Предния собственик я е махнал(с цел лесна продажба) Поставих крушка днес и след теста се оказаха кодове: 9, 10 и 12. Моля за помощ и съвети как да отстраня повредите и към какво точно да се насоча.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прекъсване (преапване) на Feroza

                    9: Сензор за скоростта (на возилото)
                    10: Сигнал от стартера (това може да не е проблем - записва го като се пали с бутане/дърпане/по инерция)
                    12: EGR

                    Свали клемите на акумулатора за 5-6 минути, включи пак, запали, и виж какво ще запише след това.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прекъсване (преапване) на Feroza

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      9: Сензор за скоростта (на возилото)
                      10: Сигнал от стартера (това може да не е проблем - записва го като се пали с бутане/дърпане/по инерция)
                      12: EGR

                      Свали клемите на акумулатора за 5-6 минути, включи пак, запали, и виж какво ще запише след това.
                      Благодаря за съвета, направих точно каквото ми каза и показанията на теста са: 1, т.е. нормално положение. И след като запалих лампичката угасна докато преди си светеше постоянно. Благодаря още веднъж!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прекъсване (преапване) на Feroza

                        Кофти работа... Като загря и започна пак да прекъсва, не дава да й се подаде газ, педала на газта трябва буквално да се гали и така на ниски обороти се придвижва колата. Види ли баир се принуждавам да смъквам предавките за да го преодолея и не може да се форсира дори и на място. Като се прибрах пред блока угасих и направих тест, но без резултат т.е. мига само по веднъж. Вчера отварях свещите, прекрасни са и четирите са с бял керемиден цвят без излишни отлагания, което говори за добра центровка. След изгасяне и отново стартиране се оправя но за малко-1-3мин и пак започва да прекъсва. Ако задържа педала на газта по-дълго време натиснат до долу започва да гърми не изгорели газове в изпускателната система.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прекъсване (преапване) на Feroza

                          Аз бих свалял едно по едно всички вакуумни маркучета. Продухване и евентуално промиване.
                          Хубаво е и да се провери ЕГР клапана дали работи.
                          На моята прочиствах маркучетата профилактично преди време.
                          Не е кой знае каква играчка.

                          По спомен има и поне две вакуумни маркучета към делкото. Провери и тях.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прекъсване (преапване) на Feroza

                            Колега, имаш ли газова уредба?
                            Предполагам, че нямаш!
                            Проблема ми изглежда като липса на налягане на бензина. Първо провери да махнеш капачката на резервоара и да покараш малко така. Ако се оправи е ясно какво става, нали. Ако не се оправи, провери бензиновите филтри. Те май са два, но в това не съм сигурен. Вероятността да е от бензинов филтър не е голяма, но не е за пренебрегване. Следващото нещо за проверка е бензиновата помпа.

                            Колата ми стоя на трупчета две зими, докато намеря време да я стегна. През това време реших да сменя тръбопровода на бензина с медна тръба, а оригиналната е желязна, силно ръждясала. През периода, в който колата е чакала да сложа новия тръбопровод, в щуцера на бензиновата помпа се беше появило гнездо на оси. Докато разбера какво е, три дни се бях побъркал. Помпата ми правеше налягане, но нямаше никакъв дебит. Мотора пали нормално и работи на малки обороти. Пипнеш ли педала става кашлица. Размених му вакуумите по 200 начина за да се убедя, че не е от там. В крайна сметка сега вакуумите са ми разбъркани, но колата работи нормално. Възможно е примерно ЕГР-а да не работи или да дава грешна информация и какво ли още не, но това не се отразява на стабилността на работа на мотора до осезаема степен.
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Прекъсване (преапване) на Feroza

                              Не спирам да търся

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X