Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с водна помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с водна помпа

    Ето за какво става въпрос.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000471.jpg
Прегледи:1
Размер:157.0 КБ
ID:6034604Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000472.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:6034605Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000473.jpg
Прегледи:1
Размер:161.7 КБ
ID:6034606 Помпата на тази ножовка за кой ли път вече протича.Има няма вече 5-6 пъти съм я ремонтирал и все тая.Работи месец два и протича и вдига шум на поразия и подлива.
    Ако има някой да се сблъскал с този проблем и да е успял да го реши да сподели.
    Мислил съм да сменя помпата с друга,но все още не съм решил каква точно да поставя,че условията при които работи са доста лоши.
    Ще бъда благодарен на всеки дал добър съвет.

  • #2
    От: Проблем с водна помпа

    Привет! На времето , в ''Силома"- Силистра зет ми беше някакъв началник производство.Казвай , дали да го притисна за съдействие.Мисля ,че ще свърши работа.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с водна помпа

      Аз ако съм на твое място слагам от автомобил ......поне помпи в автоморгите бол. Трябва и една планка,гарнитура,силикон на , която да легне и си готов , а колкото до агресивната среда не е чак толкова страшна, като има фитри и утайници за стружките.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с водна помпа

        Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
        Ето за какво става въпрос.[ATTACH=CONFIG]652426[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]652427[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]652428[/ATTACH] Помпата на тази ножовка за кой ли път вече протича.Има няма вече 5-6 пъти съм я ремонтирал и все тая.Работи месец два и протича и вдига шум на поразия и подлива.
        Ако има някой да се сблъскал с този проблем и да е успял да го реши да сподели.
        Мислил съм да сменя помпата с друга,но все още не съм решил каква точно да поставя,че условията при които работи са доста лоши.
        Ще бъда благодарен на всеки дал добър съвет.
        Имам абсолютно същата ножовка, и имах същият проблем. Направих нова ос, нова турбинка и това се наложи защото и сложих фибърче от жигула, но всичко си стана на оригиналния и преден фланец който е чугунен и си е точно като твоя, и на него са всичките тия джаджи. От пет години вече капка не е капнало от там. Но си трябва гледане, мерене и малко стругарска работа.
        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с водна помпа

          Благодаря колега jeko47 за готовността да помогнеш,но на дали са измислили в завода нов модел помпа,а от този сегашния имам две и двете текат и ручат.И все пак ако има нещо ново по-добро си заслужава да се опита.

          Колега DIMILIEV и аз стигнах до тази идея и вече фибъра го имам,но гледах,мерих,чертах и ми дойде с 15мм по-дълъг корпуса на лагерното тяло.Ама щом казваш,че се вмества всичко в оригиналния корпус ще преразгледам отново кое как може да стане,а пък ако нещо като размери ти е останало помогни ще съм ти благодарен защото иначе ще трябва да се напряга сивото вещество.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с водна помпа

            Аз питах , дали да го занимавам (ако кажеш). То е ясно ,че конструктивно са ....нали.Може и да са преработили нещо , накак .
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с водна помпа

              Една помпа за мръсна вода от пералня ще изкара доста. Турските са по 15-20 лв и хич не са лоши. Хем си има и филтър за едри частици.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с водна помпа

                Много и е голям дебита .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с водна помпа

                  Не помня колега точно какво съм правил. Правил съм го на момента е както е дошло.Нямам адет да записвам размерите на такива неща, а много пъти ми е трябвало. Но май нещо влиза и то е само заради втория лагер в шайбата на помпата, за това съм я преправял и нея. Да, фибърчето е по дълго и за да спазя и съосието (горе долу) на двете шайби се е получило това.
                  Прикачени файлове
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с водна помпа

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Много и е голям дебита .
                    Той дебита мн. лесно се оправя.
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с водна помпа

                      При голям дебит се регулират оборотите с честотен преобразувател.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с водна помпа

                        Колега jeko47 ако не представлява някаква трудност направи една справка дали има нещо ново разработено и дали ще е съвместимо с този модел ножовки.Пък дали може да се купи и на каква цена.Предварително благодаря.

                        Колега kuzdov и за този вариант съм мислил,но понякога в студена зима температурата в помещението пада под нулата и замръзва водата в ножовката и има вероятност по небрежност да я изгоря не ,че няма да внимавам,но все пак се допускат грешки.Иначе идеята е добра и знам от опит,че тези помпи са доста корави.Преди години майка плетеше тел и за охлаждането се използваше помпа от "Перла" и що сапунена вода от сапун МНО/такава се използваше хем да охлажда хем да маже шнека за по-малко триене/ и цинк минаха през нея и работи без отказно.
                        Колкото до дебита наистина не е проблем.Тези помпи са отворен тип и не са за налягане така,че не е проблем дебита и двигателя няма да се товари ако се ограничи.Това вече е правено на по-горе посочената машина и не е имало проблем.
                        Варианта не е загърбен окончателно.

                        Колега DIMILIEV благодаря за снимковия материал.Вижда се ,че е станало добре-направо отлично.И аз стигнах до заключение,че долната шайба трябва да е по-дълга и освободена от вътре,но по този начин се увеличава диаметъра и падат оборотите на турбината и ме гризе съмнение дали ще има достатъчен дебит ама щом си го направил и работи значи проблем няма.Ако още нещо ти дойде на ум пиши ще е от полза.Оригинално помпата е с един лагер с по-широк корпус и семерина а бе пак някаква конструктивна недомислица.И все на нас простосмъртните се пада честа да оправяме бакиите на "богоизбраните".
                        До сега се събираха идеи/това не означава,че се спира приемането на още/ това беше лесната част от тук нататък трябва нещо да се прави,че под ножовката стана блато и жабурняк се появи само дето жаби няма.
                        Последно редактирано от Stefan55; 22-11-13, 23:24.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с водна помпа

                          Слагай и челно уплътнение (фибър) както я е преработил колегата или минавай на стандартна електрическа помпа за СОТ на металорежещите машини . Вчера бях в магазина на тази фирма http://www.micromaxtrade.com/prod.php?lng=bg&cat=6 имат над 200 вида челни уплътнения .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с водна помпа

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Слагай и челно уплътнение (фибър) както я е преработил колегата или минавай на стандартна електрическа помпа за СОТ на металорежещите машини . Вчера бях в магазина на тази фирма http://www.micromaxtrade.com/prod.php?lng=bg&cat=6 имат над 200 вида челни уплътнения .
                            Благодаря колега.
                            С тези от Русе съм работил,но не се сетих за тях.Ако се отвори път на там ще се отбия да видя какво предлагат.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с водна помпа

                              Намери ли си люнети за фрезата ?
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X