Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлика между d4d и d-cat на Rav4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разлика между d4d и d-cat на Rav4

    Колеги , можете ли да ми разясните малко разликите между горепосочените двигатели? В момента карам toyota avensis 2007-ма с 1ad-ftv и знам , че дюзите не са пиезо , каквито са на d-cat модификациите - 177 конски сили. Преди 1 месец си поръчах новия rav4 , но въобще не обърнах внимание на факта , че и на d-cat и на d4d двигателите , дюзите са все пиезо . Двата двигателя са по 150 конски сили , разликата е в това , че не може да се поръча автоматик с d4d , а само с d-cat . По тази причина си поръчах с ръчна скоростна кутия с 2,2 d4d 4x4 . Има ли нещо притеснително , че са сменили дюзите с пиезо или да го мисля след 200 000 км , както се случи със сегашната ми кола?
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

  • #2
    От: Разлика между d4d и d-cat на Rav4

    Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
    ... Има ли нещо притеснително , че са сменили дюзите с пиезо ...
    Пиезоелектричните дюзи имат много предимства пред дюзите с електромагнитен клапан - многократни впръсквания, много малки горивни порции на предвпръскване, компактен размер и ниско тегло, нисък шум, по ниска консумация на гориво, по ниски вредни емисии, подобрена мощност на двигателя. Няма как Тойота да изостава от съвременните изисквания и да монтира старата генерация дюзи.

    Коментар


    • #3
      От: Разлика между d4d и d-cat на Rav4

      от коя година са пиезо, имаш ли представа - питам за РАВ4

      Коментар


      • #4
        От: Разлика между d4d и d-cat на Rav4

        И един голям недостатък-НЕ СЕ РЕМОНТИРАТ!

        Коментар


        • #5
          От: Разлика между d4d и d-cat на Rav4

          От 2010 год. със сигурност са пиезо .
          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

          Коментар


          • #6
            От: Разлика между d4d и d-cat на Rav4

            Пиезо-дюзите се ремонтират вече,да издържат повече на нашата нафта .Не го мисли ,и честито за придобивката.И скоро тойота ще минава пак на електромагнитни дюзи/времето за реакция е намалено многократно -да не цитирам данни/Бош.
            Това е една друга тема за разговор ,купувайте 1-ад и 2 -ад че ги спират.

            Коментар


            • #7
              От: Разлика между d4d и d-cat на Rav4

              Първоначално публикуван от Attila Преглед на мнение
              Пиезо-дюзите се ремонтират вече,да издържат повече на нашата нафта .Не го мисли ,и честито за придобивката.И скоро тойота ще минава пак на електромагнитни дюзи/времето за реакция е намалено многократно -да не цитирам данни/Бош.
              Това е една друга тема за разговор ,купувайте 1-ад и 2 -ад че ги спират.
              Вярно, забравих че сме в България. В света има 6 оторизирани сервиза за ремонт на Denso дюзи, а при нас са поне..... 60, може и повече!

              Коментар


              • #8
                От: Разлика между d4d и d-cat на Rav4

                Първоначално публикуван от Христо Преглед на мнение
                Вярно, забравих че сме в България. В света има 6 оторизирани сервиза за ремонт на Denso дюзи, а при нас са поне..... 60, може и повече!
                60 оторизирани със сигурност няма дори тук. А неоторизирани има нявсякъде, където има пазар за такава услуга. С нищо не сме уникални.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Разлика между d4d и d-cat на Rav4

                  Мдам...

                  Онзи ден обяснявах на колега мераклия за ДКАТ.
                  По принцип и двата мотора механично са почти еднакви, малко формата на буталото е различна. ДКАТа има 5та дюза и филтър за твърди частици. Когато се нафърфаляка със сажди катализатора, тая петя дюза помпи нафта в катализатора където вдига умопомрачителни градуси и гори саждите. До тук добре. ОБАЧЕ колата е направена за каране предимно магистрално. Тази процедура като се стартира и няма спиране. Ако угасиш кочината неизгорелите накиснати със нафта сажди полепват качествено по питата и при следващото палене се опичат на керемида. Така няколко пъти до супера и си за нов катализатор, къде 8-10к. Търговеца обаче не му дреме за тая работа и не ги обяснява тези работки.
                  Правилото е, ако си магистрален бегач задължително ДКАТченце, ако си градска домакиня бЕгаш далече.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разлика между d4d и d-cat на Rav4

                    Всъщност нещата не си ли противоречат малко. Предлага се само d-cat с автоматична скоростна кутия , а такава е добре да имаш , ако караш повече градско. Затова и взех с ръчни скорости , всеки пише за проблемите с този d-cat , не исках да експериментирам.
                    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разлика между d4d и d-cat на Rav4

                      и аз съм в процес на експеримент с RAV 4 и моята е dcat - 177 PS... колко магистрала и колко градско ориентировъчно имате предвид?
                      все пак нафтата тук не е проблемна... засега ми гори 8,4 л/100 ама с 160 по магистралата и 50% градско...
                      и кога и как ги издухва... "саждите" - по какво се разбира? изпушва ли? че сега хич не пуши...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разлика между d4d и d-cat на Rav4

                        Има си датчици за температура и диференциално налягане ,преди и след дпф следи си състоянието на кюмбето.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X