Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да сменям ли системата ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да сменям ли системата ?

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Добре,а кои са читавите обективи за този Олимпус...гледам снимки с 14-42 и мога да кажа,че ми изглеждат супер...
    Питам в смисъл на това,че...ако човека се реши на този вариант,дали не е по-добре да не купува комплекта описан от мен по-горе,а да си вземе тяло и да си купи по-читави обективи отделно!
    14-42 става, но не е нещо особено, пък и е бавен. 40-150 e много добър, изключая, че и той е тъмен. Иначе зависи дали твоя приятел е любител на твърдите обективи или иска и зуум. Аз лично предпочитам твърди, но има хора които не ги харесват. За Олимпус в момента най-добрия зуум е новия 12-40, който е чуден, ама и си струва една торба пари... Иначе за твърди избор голям - 12, 17, 45, 75 и всичките са супер, макар само 17 и 45 да са на човешки цени. Панасоник имат също добри предложения - общо взето за м4/3 не е като да няма обективи. Разгледай моята тема за снимки с м4/3 да видиш с какво са снимани и как изглеждат.
    LZ2NKM

    Коментар


    • #17
      От: Да сменям ли системата ?

      Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
      14-42 става, но не е нещо особено, пък и е бавен. 40-150 e много добър, изключая, че и той е тъмен. Иначе зависи дали твоя приятел е любител на твърдите обективи или иска и зуум. Аз лично предпочитам твърди, но има хора които не ги харесват. За Олимпус в момента най-добрия зуум е новия 12-40, който е чуден, ама и си струва една торба пари... Иначе за твърди избор голям - 12, 17, 45, 75 и всичките са супер, макар само 17 и 45 да са на човешки цени. Панасоник имат също добри предложения - общо взето за м4/3 не е като да няма обективи. Разгледай моята тема за снимки с м4/3 да видиш с какво са снимани и как изглеждат.
      Гледах я темата...
      Благодаря!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #18
        От: Да сменям ли системата ?

        Тия дни успях да поразгледам различни варианти и общо взето засега стесних избора до 3-4 варианта.

        1. Canon 100D - доста компактен DSLR - тежи има няма 400 грама със все батерията и макар да има огромен китов обектив, може да се комплектова с 40мм "палачинка".
        Има богат избор на обективи втора употреба и има визията на "професионален" апарат в очите на повечето хора, което както вече споменах, понякога виждам като недостатък, но има и добър имиджов ефект. Лек и малък почти колкото безогледален, малко по-"тлъст" заради оптиката вътре. Много добра ергономия.

        Цена 1150 с ДДС

        2. Олимпус - тук още не съм имал възможността да ги разгледам добре. Засега успях да разгледам E-PM2.
        Фокусира бързо (вътре в магазина, на относително ниска осветеност). Има и някаква автоматична функция за разпознаване на очите, което предполагам ще е удобно за портрети.
        Лошото е, че все още е нова система и много, ама много трудно изпадат обективи втора ръка, а нови от магазина е абсурдно скъпо - палачинката 17мм за 800 лв е подигравка. Кадрирането на LCD не ме влече много, но не е нещо страшно. Не знам как е на светло и малко ме съмнява, че при по-бързо движещи се обекти (нап. деца и животни) ще се получи нещо. Очудващо добра ергономия като за такъв дребосък. Струва ми се обаче, че много бързо им пада цената на този тип апарати.

        Цена 900 лв. без ДДС с китов обектив. 800 лв. е E-PL3, но е едно поколение назад. E-PL5 може да бъде придобит на скромната цена от 1600 лв. с 14-150мм обектив, което ми идва доста в повече, предвид може би не особено задоволителните способности на тази оптика.

        3. Панасоник G5 - почти безмислено, с оглед размерите му, но пък си има въртящ се екран (това не знам дали е полезно за друго освен клипове или по-лесно ще се счупи). Не лош апарат като цяло. Има го и на доста сносна цена втора употреба в момента за около 650 лв. с обектив. В магазина е 950 лв. с китов обектив.

        4. Сони Nex 5N - доста интересен апарат, но още не съм го разцъкал подобаващо. Малко ми се стори неудобен на първо четене. 800 лв. с китов обектив се намира в магазина.
        Сложно е и там с обективите, пак поради същите причини като олимпус. Гледам, че Сигма правят твърди обективи за E-mount и m4/3 за по 300 лв парчето - 30мм, 19мм с прилични параметри, поне на хартия.
        Гледам и промоцията на A3000 с таман 4 стъкла за 1500 лв, което пак ми е над бюджета в момента, а и ще трябва да го продам защото е отвратителен и да си взема некс - доста сложно ми се струва.
        Александър

        Коментар


        • #19
          От: Да сменям ли системата ?

          След дълго гледане реших да взема Канон 100D за работа и евентуално някой E-PL1 или E-PM1 втора употреба да си играя с него, ако изпадне изгодно. Колкото повече цъкам канона по магазините, толкова повече ми харесва. Другия вариант е да си взема само големия апарат и да дебна за добра оферта за EOS-M.
          Александър

          Коментар


          • #20
            От: Да сменям ли системата ?

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            Лошото е, че все още е нова система и много, ама много трудно изпадат обективи втора ръка, а нови от магазина е абсурдно скъпо - палачинката 17мм за 800 лв е подигравка.
            Цена 900 лв. без ДДС с китов обектив.

            800 лв. е E-PL3, но е едно поколение назад. E-PL5 може да бъде придобит на скромната цена от 1600 лв. с 14-150мм обектив, което ми идва доста в повече, предвид може би не особено задоволителните способности на тази оптика.
            Това е новата 17/1.8 палачинка на Оли и вярно си е скъпа, макар 20/1.7 на лумикс също да струва толкова. Тази новата 17-ка е е долу горе като Lumix 20/1.7 и мога да ти кажа, че ако се разтърсиш лумикса ще го купиш за под 600 лв., и всеки един лев ще си е струвал. Това са безупречни обективи - разгледай моята тема - там имам доста снимки с 20-ката. Иначе 17/2.8 на Олимпус може да се намери и за по-малко от 300 лв. Лумикс 14/2.5 макар и не блестящ обектив също и ще ти свърши доста работа. Но за съжаление наистина най-добрите обективи за м43 си държат цени и понякога дари може да се говори за безобразни цени, както при 12мм и 75 мм - не че не са направени да оправдаят тая цена, но на нас доста ни се виждат. Но аз пак ти казвам 20/1.7 го взех за около 550 лв. втора ръка от Англия преди почти две години и все още това е моя обектив фаворит - изобщо не съжалявам...

            Иначе и Е-PL5 e вече едно поколение назад, спрямо Е-М1. И все пак с нашите финансови възможности, трябва да се правят някакви баланси. Съдейки по собствения ми опит е много вероятно да смениш техниката след време, докато се доближиш до това, което искаш.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #21
              От: Да сменям ли системата ?

              Така, за момента се отказах от м4/3 или по-скоро реших да си купя някакъв втора употреба и да си го разнасям, когато не ми се мъкне големия.
              Важно е да реша какво да взема, защото ако всичко е наред, след има-няма седмица и нещо ще ходя на изписване и трябва да снимам с нещо по-добро от E-300. Иначе ще ми трябва и за работа, но предполагам че на дневна светлина ще мога да снимам добре и с китовия обектив.

              Определих си бюджет от 1200 лв., който не смятам да надхвърлям. После ще купувам вече обективи според нуждите.

              Тук влизат :
              1. Nikon 5100 + 18-55 /3.5-5.6 + 35/1.8 за 1199 лв.
              2. Canon 600D + 18-55 /3.5-5.6 + 50/1.8 за 1180 лв.
              3. Pentax K30 kit (18-55mm DAL) -1150 лв.

              На хартия НИКОН-а е логичния избор, но не ми хареса много боравенето с него. Освен това обектива 35мм ми е малко странен - еквивалент на 50мм е при фул фрейм, но нещо ми беше странно при него, не знам защо.
              Първо снимах с КАНОН-а и всичко си му беше там, където аз искам и ми беше по-лесно. На Никона в магазина търсихме половин час откъде да му сменим фокусните точки да се избират ръчно. Цветопредаването на Канон някак по-ми хареса, дори и с заклеймения като лош 50/1.8 обектив.

              С пентакса не снимах, но ми се стори доста интересен вариант, заради защитата от влага и заради по-светлия и голям визьор, две "врътки" и високо изскачащата светкавица. Малко ми е извън бюджета, но не е лош вариант. Бих могъл да го взема само него и по-късно да си избера обективи.
              Александър

              Коментар


              • #22
                От: Да сменям ли системата ?

                В крайна сметка се спрях на Canon 650D + Eos M за носене в джоба. По-нататък ще събирам обективи, засега ще снимам с китовия и 22/2, в чакане на 11-20 и 40 /2.8 на добра цена
                Александър

                Коментар


                • #23
                  От: Да сменям ли системата ?

                  Здравейте , пак съм се зачепил на тема фотография и гледам различни предложения за нови и втора ръка тела на Никон. Та въпроса ми е понеже по важно е читавия обектив, струва ли си тяло на Никон на 50к кадъра? Не си спомням точно но бях чел, че на Никон и дават гаранция 100к кадъра или се бъркам нещо.
                  Така или иначе ще ми е първи DSLR , трябва ли да е ново тялото ? Другото което е, че тези които са на над 5к кадъра е по сигурно че са работили качествено, понеже има втора ръка на по стотина кадъра и се продават незнам защо.
                  Конкретни модели не споменавам защото времето ще ги измести с други, смисъл не съм тръгнал да купувам а кодато тръгна може да съм се спрял на по ново.
                  Интересува ме основно Никон , незнам защо тази марка съм избрал но има най голям избор за обективи. Като ориентир тела - D 3200,3100,5100, 5000,7000, 90,80.
                  Поздрави!
                  AUDI A4 с три дифа
                  TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да сменям ли системата ?

                    Първоначално публикуван от ivwera Преглед на мнение
                    Здравейте , пак съм се зачепил на тема фотография и гледам различни предложения за нови и втора ръка тела на Никон. Та въпроса ми е понеже по важно е читавия обектив, струва ли си тяло на Никон на 50к кадъра? Не си спомням точно но бях чел, че на Никон и дават гаранция 100к кадъра или се бъркам нещо.
                    Така или иначе ще ми е първи DSLR , трябва ли да е ново тялото ? Другото което е, че тези които са на над 5к кадъра е по сигурно че са работили качествено, понеже има втора ръка на по стотина кадъра и се продават незнам защо.
                    Конкретни модели не споменавам защото времето ще ги измести с други, смисъл не съм тръгнал да купувам а кодато тръгна може да съм се спрял на по ново.
                    Интересува ме основно Никон , незнам защо тази марка съм избрал но има най голям избор за обективи. Като ориентир тела - D 3200,3100,5100, 5000,7000, 90,80.
                    Поздрави!
                    Гаранция до 100к кадъра за кой модел? По принцип за тези които си изброил си е така..По високият клас има повече... Най вече е важно колко снимаш... Аз по принцип не броя или не търся номера на кадъра...и си мислех, че снимам много а съм до 5к /с D90/ Не мисля, че непременно трябва да си с ново тяло...Има доста тела които се продават на добра цена...По важното е "стъклото" там трябва да търсиш добра комбинация...и все нещо не ти стига
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да сменям ли системата ?

                      Tова за "гарантирания пробег", добре е коментирано от Гоблин. Такова животно нЕма. От тези тела, които си изброил бих се оглеждал най-вече за Д7000 или Д90.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да сменям ли системата ?

                        Първоначално публикуван от ivwera Преглед на мнение
                        ... Другото което е, че тези които са на над 5к кадъра е по сигурно че са работили качествено, понеже има втора ръка на по стотина кадъра и се продават незнам защо...
                        Заменям ти пакет догорели свещи за пакет нови.

                        Гарантирам че догорелите са горяли прекрасно, и че ще горят прекрасно до края.

                        Същевременно поемам всички рискове с новите - ако не горят читаво, няма да мрънкам.

                        Deal ???
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да сменям ли системата ?

                          Принципно , когато човек прохожда тепърва в тази материя и все още не е наясно с това какво точно ще прави,какво ще му хареса да прави/разбирай какво ще снима или какво ще му харесва да снима по-точно/и т.н., е най-добре да не влага предварително много средства.С две думи някой по-евтин апарат с който да проходи и да се ориентира.Така или иначе това няма да е първия апарат, а ще последва доста подмени ако човек се задълбочи в материята де.Виж с обективите е друго.Принципно за доброто техническо изпълнение на една снимка много по-голяма роля играе качествения и подходящия разбира се обектив,отколкото тялото!
                          Моя съвет е дори за начало и обикновен китов обектив да си вземеш с тялото,докато се ориентираш какво ти трябва,какво не ти достига и в какво качествено като обектив да си вложиш за в бъдеще парите.
                          Така или иначе...приказката дето я разправят, че хубавите кадри се появяват едва след първите 5-6000 снимки се оказва, че е доста вярна и така или иначе с купуването на фотоапарат и обектив нищо не приключва,а едва тогава започва.В началото дори се появява и едно разочарование,защото особено първите снимки ще ти се сторят толкова зле,че ще си кажеш, че то и със сапунерка ще правиш по-хубави снимки
                          Момента е много психологически и...много хора дори ги отказва от по-нататъшно развитие.Така, че...в началото вероятно и с хубав обектив няма да правиш кой знае какви качествени снимки,но пък...може да се окаже, че въпросния качествен обектив може пък да не е подходящ за това което ще ти хареса да снимаш за в бъдеще и...само където си го купил!
                          Много дълго стана... с две думи вземи си някакво по-евтино тяло и един китов обектив/дори ти препоръчвам щом се касае за Никон да се спреш на 18-105,който е доста универсален и е много по-добър и рязък от китака 18-55/
                          След това остава да поснимаш няколко хиляди кадъра,и да си отговориш на въпросите какво те влече най-много да снимаш и да си подбереш вече според това и качествен обектив,а в последствие да си смениш и тялото!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да сменям ли системата ?

                            Очаквах подобни отговори което ме навява на мисълта ,че съм в правилна посока. Последно време много малко снимам а ми се снима , поради ограничените възможности на батериите за съпонера. Както и да е , мисълта ми беше че ако дадения модел тяло е на половина от своя живот а той е 50к кадъра, това значи че за мен остават мнооооого кадри .Снимам по 1000-2000 на година. Е идеята ми е да стрелям повече . Друго което е желателно и да записва видео тялото. Имам две прекрасни дечица и понякога ме е яд като не мога да запиша моменти от техните бисери. Малко кадри имам но, винаги се стремя да е на фокус и да се получи, 90% се получава. Харесва ми да експериментирам с телата и техните възможности.
                            Доста неща ми се изясниха но не искам да прибързвам. Както някой казват това че имаш скъп DSLR не те прави фотограф а собственик на фотоапарат, та всичко си зависи от ЗАУ !
                            Чувал съм и коментари от познати , като: Не ти трябва DSLR ще останеш разочарован от снимките, купи си турбозуум съпонер и ще си доволен. Е да но не всичко се свежда до натискане на копчето и всичко да свърши апарата сам. Свидетел съм на такива хора които буквално щракат и викат после, тоя скапан апарат, бавно зарежда , бавно фокусира и т.н.т. И в крайна сметка от 100 кадъра 20 хубави, другите за триене щото е мазало.
                            AUDI A4 с три дифа
                            TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да сменям ли системата ?

                              Броят кадри не е въобще маловажен, но много повече ядове ще береш от стар апарат. Затвора далеч не е единственото нещо което старее. Но е наивно да мислиш че апарат на 5000 е по-добре от апарат на 500. Апарат на 500 се продава понеже собственика си е дал сметка че не го ползва достатъчно, а не понеже едвам-едвам е докретал до 500 с безброй проблеми и дефекти. Няма такъв филм.

                              Ще се учудиш колко хора си купуват апарат с някаква идея, и после въобще не стигат до ползването му.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да сменям ли системата ?

                                Ами то е като при автомобилите, по добре е кола на 10 хиляди от колкото същата на 100. Мисълта ми беше дали не се продава на малко кадъра, защото крие някакъв дефект. Всяка техника се амортизира технически като се ползва. И все пак трябва да се знае и има в предвид, струва ли си тяло втора ръка и ако да, до колко кадъра.
                                Най добре си е ново, по принцип и аз не обичам да взимам техника втора ръка освен случаите в които наистина си заслужава. Както казах , не бързам и може да избера ново накрая.
                                AUDI A4 с три дифа
                                TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X