Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

    От патрол фен купувах скоро. Тази към главата май беше метална.

    Внимавай със слагането, защото болтовете, с които се захваща тоя корпус както вече си видял са перпендикулярни едни на други и може да не го сложиш като хората, както бях направил аз и ми течеше повече от преди операцията След дозатягане нещо изпука, все едно елемента се донамести и сега съвсем леко само мокрее зад тялото на термостата.

    Коментар


    • От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

      Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
      От патрол фен купувах скоро. Тази към главата май беше метална.

      Внимавай със слагането, защото болтовете, с които се захваща тоя корпус както вече си видял са перпендикулярни едни на други и може да не го сложиш като хората, както бях направил аз и ми течеше повече от преди операцията След дозатягане нещо изпука, все едно елемента се донамести и сега съвсем леко само мокрее зад тялото на термостата.
      Мойта си мокрее без да съм го разглобявал. Интересното е че само лятото мокрее, и то съвсеееем малко. Зимата не. Откак съм я купил (вече почти 9 години), нито се увеличава, нито намалява. Доливам антифриз веднъж годишно, но спадането му не е от мокреенето там, а от изпарение.

      Според мен трябва да се затягат всичките болтове които държат тялото и капака на термостата едновременно, на стъпки. Така ще си се намести. Ако е метална гарнитурата, пак бих я мацнал двустранно тъничко със силикон. Ама съвсеееем тъничко. Със сигурност няма да навреди.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

        И така, отново сме в движение.
        След като проблемният датчик доведе до сериозно разглобяване заради разбитото легло, се наложи повечко работа и поръчване на части от dark1.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160803_001023-1.jpg
Прегледи:1
Размер:65.3 КБ
ID:5722495

        Интересното беше, че корпусът, взет от старото Терано (преди 2000 г., с алуминиевия капак), въпреки, че е с щампован същия номер като моят, имаше допълнителен отвор за маркуч в долната част, какъвто при мен няма. Наложи се, да пригаждам тапа от месингов детайл, на който да нарежа резба К1/8", за да го запуша.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160806_145413-1.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5722494

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160806_145405-1.jpg
Прегледи:1
Размер:85.2 КБ
ID:5722496

        Намерих си и клингерит 0,5 мм, от който си изрязах гарнитура, силикон - от "правилния" и поетапно започнах монтажа, без да бързам.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160806_145511-1.jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5722497

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160806_145529-1.jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5722498

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160806_145653-1.jpg
Прегледи:1
Размер:55.5 КБ
ID:5722499

        Леко-полеко сглобих корпуса към главата и водната помпа, после термостата с капака и накрая - датчиците, маркучите и капачката на радиатора.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160806_165149-1.jpg
Прегледи:2
Размер:86.8 КБ
ID:5722500

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160806_165201-1.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5722501

        След като напълних системата с антифриз, стартирах. Явно, не беше се получил по-голям проблем, защото на звук, цвят на изгорелите газове и мирис, не се усещаше нищо по-различно от преди. Охладителната течност не бълбукаше, нивото на маслото си беше в норма, при изваждане на щеката нищо не пръскаше.



        Повече ме учуди, респ. продължава да ме тормози, че явно този датчик не може да сработи нормално и да показва точното състояние на температурата. При топъл двигател "на място", показва това.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160806_181229-1.jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5722502

        След напълно загрят двигател при движение, топли маркучи и радиатор, а алуминиевият корпус направо си пари на пипане, стрелката показва около средата от нормалното положение на скалата.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160806_181229-2.jpg
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5722504

        Изчистил съм до блясък конектора на датчика, доколкото успях, съм почистил и буксата, но явно не измерва добре.
        Вече съм решил да го сменям, като се чудя - с какъв, за да показва нещо по-реално.
        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

        Коментар


        • От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

          Тоя двигател идва с 2 вида турбо. Едното е с водно охлаждане, другото без. Твойто явно е без. От тоя щуцер тръгва водата за турбото, и по тая причина при теб го няма.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

            Благодаря за разяснението, Спарки.
            Някъде, по-назад в темата беше писал, че си сменял въпросния датчик, който не ти е вършел работа, затова си върнал обратно оригиналния.
            От кой производител беше, за да знам и да не поръчвам такъв?
            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

            Коментар


            • От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

              Ефекта при мен беше точно същия. Мисля че беше на VDO, черен. И дя, показаното положение в бълто е нормалното при ниско натоварване с нискотемпературен термостат. Като я настъпя с пуснат климатик и натоварена до козирката в големите жеги, понякога може да вдигне и до средата между централно положение и бялата линия преди червеното, но повече не.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

                Ха, де.
                Аз, като съм си свикнал, в момента, когато "се стопли", да закове ето така и да си стои там, без значение, дали навън е +35 градуса и климатикът работи или пък е -20 и отоплението вътре е на макс.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150722_213032-1.jpg
Прегледи:1
Размер:19.3 КБ
ID:5722518

                А сега - докато стопли, едвам помръдва от "нулата", когато алуминиевият корпус, където е монтиран датчикът, вече е доста горещ - сочи на една трета. Според мен, не е нормално.
                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                Коментар


                • От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

                  След като реших, да не рискувам с една проба, направо преминах към поръчване на два датчика от различни марки, предлагани от различни търговци. След като се появиха - FAE, с надпис, че е правен в Испания и Facet, с надпис, че е италиански, реших първо да пробвам иберийската продукция, че на ли и Терано-то се произвежда там.
                  Смених го и направих бърза обиколка в квартала, с изкачване на стръмен наклон. Със задоволство установих, че стрелката за температурата, постепенно и достатъчно бързо, се изкачи точно до мястото, където съм свикнал да я виждам. Явно, този датчик точно пасна като измерване. Вече по-спокойно гледам показанията на таблото.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160809_192109-1.jpg
Прегледи:1
Размер:107.3 КБ
ID:5722713

                  Благодаря на всички за полезната дискусия по проблема, който явно се реши по най-добрия възможен начин.
                  proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                  NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                  Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X