Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

    Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
    Здравейте,

    Имам следния проблем с охладителната система. ....
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...E8%F4%F0%E8%E7

    Коментар


    • #77
      От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

      Да, благодаря за линка. Някои въпроси отпаднаха, но стои основния - като тръгна да оправям течовете да закърпя положението с клингерит/силикон или направо да сменям и виското.
      Въпросът ми е силно субективен и по-скоро търся мнение от типа "моят съвет е...". Защото едва ли някой 100% може да каже това е правилният подход. В смисъл интересува ме преценката на някой, който го е правил - струва ли си труда по разглобяването само за да смениш гарнитурите или да реша радикално нещата предвид неясното състояние на виското?

      Коментар


      • #78
        От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

        Теча няма мищо общо с виското. Не знам защо така ги връзваш едно за друго. Отделно дето виското се сменя барабар с помпата, та само него няма да можеш да смениш. Но пак - помпата няма нищо общо с теча, така както го описваш, нито е нужно да се маха за да се оправи теча - съвсем отделни възли са, макар и близо един до друг.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

          Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
          Да, благодаря за линка. Някои въпроси отпаднаха, но стои основния - като тръгна да оправям течовете да закърпя положението с клингерит/силикон или направо да сменям и виското.
          Въпросът ми е силно субективен и по-скоро търся мнение от типа "моят съвет е...". Защото едва ли някой 100% може да каже това е правилният подход. В смисъл интересува ме преценката на някой, който го е правил - струва ли си труда по разглобяването само за да смениш гарнитурите или да реша радикално нещата предвид неясното състояние на виското?
          Ако не тече водната помпа не я пипай.При мен с оригиналните гарнитури не стана и отварях втори път-много е дразнещо като знаеш че си пробвал по правилния начин.Сега нямам никакъв теч-дори и овлажняване.,,СЪВЕТА МИ Е,,смени само гарнитуритебез тази на водната помпа

          Коментар


          • #80
            От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

            Спарки, може би не съм се изразил правилно. Не съм сигурен, че теча идва именно от корпуса на термостата. Може и да е от него, но може и да е от гарнитурата на водната помпа. Иначе да, зная, че са един модул, но го наричам виско за по-кратко и именно защото не се сменят поотделно. Извинявам се за неуточнения изказ. Понеже течът е подминал фазата "сълзене" ми се струва, че скоро трябва да го обгрижа А понеже нямам идея какво е състоянието на помпата/виското и съм фен на превантивните ремонти затова се зачудих дали да не сменя целия модул. В смисъл такъв, че предпочитам сега да дам 250-300лв и да знам, че всичко е ОК за години напред, отколкото примерно след 6 месеца да се чудя кога и на кого да я карам да го сменя или пък аз да се захващам.

            Милчев, благодаря за съвета, ще го взема предвид.

            Има ли някакъв начин с висока точност да проверя дали виското работи като хората, но без да загрявам машината до високи стойности? Не за друго, ами моя начин на експлоатация не налага такива натоварвания, а и зимата трудно ми се вижда да стане на място или нещо от сорта.

            Някъде четох добри мнения за помпа Валео. Дали все още има хора, които ще го потвърдят? Заводската помпа на Нисан каква марка е? По магазините виждам някаква Hella, която отива към 500лв, ама ми се вижда много при 50% за Валео, което не е лоша марка. По-незнайните съм ги изключил като вариант.

            Коментар


            • #81
              От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
              Заводската помпа на Нисан каква марка е?
              Няма марка. Само нисански номера по нея. Почти на никоя оригинална част няма нищо повече от нисанския номер. Изключвам масления филтър, на който си пише че е MANN, и разни температурни датчици и от сорта.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

                Ако си решил няма да те разубеждаваме за водната помпа. Втора година ползвам тази на Вальо и нямам забележки. Колегата Стоянов ми се струва че я сложи най-напред и той няма проблеми май.

                Коментар


                • #83
                  От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

                  Не искам да споря със Спарки ,имам спомен ,че на помпата която свалих имаше производител ,но, то всъщност няма значение.
                  И аз от близо 2 години съм с Валео , помпата се държи много добре.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

                    Първоначално публикуван от zorod Преглед на мнение
                    Не искам да споря със Спарки ,имам спомен ,че на помпата която свалих имаше производител...
                    А сигурен ли си че си свалил оригинална? Моята сдаде на около 130000 реални километри, и то при положение че преди мен антифриза си беше оригиналния, и във форма. При двоен (средностатистически нормален за масово продаваните тук автомобили втора ръка) или троен пробег, нищо чудно някой вече да я е сменял веднъж.

                    ...ама, без значение. Ако се сетя ще погледна старата ми помпа утре-другиден.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

                      Бихте ли споделили магазин, за предпочитане онлайн, където авточастите са с гарантиран произход? В смисъл като си купувам помпа Валео да знам, че наистина е такава, защото имам чувството, че в България и на ментето правят менте.
                      Скоро пазарувах от Autopower, защото има голям избор и нещата стават бързо, но тогава беше за разни дреболии. Пък сега ми предстоят по-големи "вложения" и ми се ще да заложа на нещо сигурно.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

                        Именно онлайн пазарувайки от ,,търговци,, без офис и склад ще попаднеш на търсеното менте

                        Коментар


                        • #87
                          От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

                          Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                          Бихте ли споделили магазин, за предпочитане онлайн, където авточастите са с гарантиран произход? В смисъл като си купувам помпа Валео да знам, че наистина е такава, защото имам чувството, че в България и на ментето правят менте.
                          Скоро пазарувах от Autopower, защото има голям избор и нещата стават бързо, но тогава беше за разни дреболии. Пък сега ми предстоят по-големи "вложения" и ми се ще да заложа на нещо сигурно.
                          Колега, фирмата в която работя е един от големите вносители на авточасти в БГ.Внасяме официално и Валео.
                          Преди повече от половин година смених моята помпа именно с валео и до момента проблем нямам.Отделно от това, съм изпращал и на няколко човека тук от форума въпросната помпа и до момента няма някой да се е оплакал от проблем.
                          Та ако нещо решиш, драсни на ЛС да се разберем.
                          Поздрави и весели празници от мен!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

                            Здравейте!

                            Тия дни ще разкоствам охладителната система. Покрай едни течове от корпуса на термостата реших да сменя и виското, което работи на обратно...т.е. на студено е по-зацепено, отколкото на топло

                            Поради този теч в системата е влизал въздух и освен, че вероятно не си е достигала оптималното налягане се е образувала ръждица. Не е на люспи или нещо подобно, но като тънък филм по тръбите, който като се тръкне с пръст пада.

                            Въпросът ми е да промивам ли с нещо или да разчитам след ремонта хубавия антифриз да го отмие?
                            И ако промивам преди или след слагане на новото виско и всички гарнитури да го правя или преди това? Идеята ми е ако препаратите, било то фабрични или разни "домашни", влияят по някакъв кофти начин на уплътненията и новата помпа да го избегна.

                            Мисля да източа и блока, пробката е на идиотско място, но предвид в последните дни колко пъти свалях корпуса на масления филтър (тя би трябвало да е някъде до него) не ме плаши особено. Дали след това пълно източване ще имам драма с обезвъздушаването на парното, както колегата започнал темата?

                            Благодаря!

                            P.S. Току що се сетих, че вчера преместих колата, от абсолютно студена за работа около 1 минута се беше стоплила тръбата, която излиза от корпуса на термостата и отива към долната част на радиатора. Това нормално ли е? Термостатът е нов. Антифризът като че ли беше студен, така че по-скоро го отдавам на преминалата по метала топлина, все пак корпусът е "лепнат" за двигателя, но все пак ми се ще да чуя и друго мнение.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

                              Драма с обезвъздушаване не трябва да имаш, независимо как източваш двигателя.

                              10 литра вода, 5 пакетчета лимонтозу, покарай го примерно 15-20 минути с това вътре, може и по-шантаво (с повечко обороти), после го остави да изстине до към 50-ина градуса, и преди да източваш го запали и го поизфорсирай няколко пъти да поразмъти бъркоча. След това обилно промиване с източване 2-3 пъти и припалване мажду източванията. Трябва да започне да излиза абсолютно бистра вода. После сменяй каквото ще сменяш и наливай каквото ще наливаш. Таман като сменяш помпата ще видиш колко се е измила. Добре дработеща система с хубав антифриз държи алуминиевите части графитено сиви, а чугуна много тъмно кафяв. Също и лопатките на помпата си стоят лъскави, без никаква ръжда по тях, ама това (лопатките) ще можеш да видиш едва ако пак сваляш помпа някога. На текущата ти помпа вероятно са ръждивички, щом имаш отлагания. Като сменях моята, лопатките на оригиналната, на 15 години, бяха все едно вчера е слагана. Също и антифриза трябва да седи бистър. При теб може и да не се получи последното, отново предвид отлаганията, но аз бих го сменил примерно след половин година(7000км при мен), просто за да източа каквото е отмил.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Съвет за охладителната система на Нисан Терано 2.7 ТДИ?

                                Както казва Спарки, с обезвъздушаването няма да имаш ядове, особено ако капачката на радиатора ти е в ред. Аз сменям вече няколко такива. Да допълня и темата, как се справих с тази ръжда от блока. Промивах всеки ден, на работещ двигател, с маркуча вода в радиатора, стискане на маркучите с ръка - излиза кафеникава вода. Източване на радиатора, ново пълнене. Отново горната процедура. Това упражнение го правих над 20 пъти. Сложих нов антифриз-розов. След няколко дена отворих капачката , и пак леко кафява, а не розова течност. Източих антифриза, и почнах отначало горните процедури с маркуча. Човек, загубих надежда, че нещо ще стане. Тогава ме посъветваха за препарат за съдомиялна, да сложа едно хапче в радиатора. Не възприех сериозно идеята на майстора. При поредното промиване реших да сложа един течен препарат, мкисля беше WD, за съдомиялна или за кафемашина от Лидъл. Сипах половин шишенце, затворих капачката, и газ да си обикалям. Изчаках да изстине и почнах промивките - запален двигател, маркуча с вода в радиатора, стискам входящия маркуч с ръка, доливам, стискам с ръка изходящия - така излиза , а аз доливам с вода. С тоя препарат все едно бях пералня машина - такова пенявяне два дена по час горе долу. Който иска да вярва, след като спря да се пеняви, вече нямаше нищо друго освен чиста вода. Веднага нов антифриз, розов. От тогава, да чукна на дърво и кораво, нямам ядове, а преди това те бяха яки. Да допълня, че преди всичко това, вече бях сменил виското.
                                Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X