Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с километража

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с километража

    Наскоро ми отказа километража. Видях, че проблема е в едно червяче което е закрепено с две видийки отзад на километража и на него се завива жилото за да може да направи чупка 90 градуса. Някой ако знае от къде мога да си намеря такова ще съм му много задължен. Рейнджа ми е 89 година TDI . По моргите в и около Пловдив съм проверил и никъде нямат части за джипката. А без километраж е кофти. За сега следя скоростта от GPS .

  • #2
    До: Проблем със километража на RANGE ROVER



    Това ограденото ми трябва.

    Коментар


    • #3
      Километраж на 300tdi (спря)

      Днес спря колметража на моето Дискавъри 300тди - 1995г.
      Първо "ПОРОВИХ" с търсачката за нещо по темата, но
      уви не намерих нищо по въпроса, Беше ми малко маслото на
      хидравликата ходих да долея , защото едва стигаше до върха на щеката.
      Тогава за последно го видях да работи после минаха още 3-4 километра.
      След час като тръгнах пак гледам не работи, т.е. стрелката не показва скоростта и километрите не се въртят (и двете скали), иначе оборотомера и другите неша по таблото си работят.
      Понеже съм съм "новобранец" т.е имам я отскоро се допитвам до по знаещите и можещите а също и до патилите.
      [B]Land Rover Discovery 300 tdi , 1995[/B]

      Коментар


      • #4
        От: Километраж на 300tdi (спря)

        На 300 ТДИ би трябвало да е електронен.Взима сигнал от датчик ,който се намира зад барабана на ръчната спирачка.Прегледай буксичките,кабелите и т.н.
        0888 364 731

        Коментар


        • #5
          От: Километраж на 300tdi (спря)

          Някой може ли да даде подробна информация за свалянето на километража (таблото) за подмяната на крушки, по възможност със снимки. В систематизираната информация намерих само как се сменят на бутоните за стъклата със светодиоди. Изпълних процедурата защото при мен светеше само единия бутон и то не винаги, получи се супер. BTW километража още не работи бушоните са наред отдоло букси и кабелите са добре явно проблема е другаде.
          [B]Land Rover Discovery 300 tdi , 1995[/B]

          Коментар


          • #6
            От: Километраж на 300tdi (спря)

            Първоначално публикуван от smi Преглед на мнение
            Някой може ли да даде подробна информация за свалянето на километража (таблото) за подмяната на крушки, по възможност със снимки.
            Изтегли ръководството, на стр.848 информацията я има.
            И като сменяш, направи реални снимки.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-12-10, 21:37.
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • #7
              От: Километраж на 300tdi (спря)

              Километража тръгна сам, също както и спря.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-01-11, 18:17.
              [B]Land Rover Discovery 300 tdi , 1995[/B]

              Коментар


              • #8
                От: Проблеми с километража.

                Здравейте колеги,
                на моя RR classic 1988 г. километража понякога показва правилно и държи стрелката спокойно, а понякога показва с голяма "амплитуда" като стрелката постоянно скача нагоре-надолу, особено при ниска скорост. Дали това може да е от жилото или е механичен проблем в километража?

                Коментар


                • #9
                  От: Проблеми с километража.

                  За да не отварям нова тема, ще пиша тук.... днес при мен се появи подобен проблем ( на Диско 300тди 1996 автомат) първо изчезна оборотомера, после се появи все едно не е имал проблем, след това скоростомера започна да подскача и в крайна сметка спря. Това е единствената подобна тема и до тук разбрах че при мен би трябвало да са електронни, може ли някой да сподели къде са датчиците за да проверя куплунзи и кабели по трасето, благодаря предварително.
                  Land Rover Discovery 300Tdi ... и други без значение

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблеми с километража.

                    Първоначално публикуван от niva-r Преглед на мнение
                    За да не отварям нова тема, ще пиша тук.... днес при мен се появи подобен проблем ( на Диско 300тди 1996 автомат) първо изчезна оборотомера, после се появи все едно не е имал проблем, след това скоростомера започна да подскача и в крайна сметка спря. Това е единствената подобна тема и до тук разбрах че при мен би трябвало да са електронни, може ли някой да сподели къде са датчиците за да проверя куплунзи и кабели по трасето, благодаря предварително.
                    Оборотомера взема сигнал от алтернатора - провери всички кабелчета по него дали са добре затегнати.
                    Скоростомера езема сигнал от датчик на самата раздатка.
                    Ако има проблем и със скоростомера и с оборотомера търси общо звено по таблото.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблеми с километража.

                      Благодаря колега... а общото звено е? Да мина всички куплунзи с контактен спрей може би... в този ред на мисли не ми свети и подгрева, а реле работи свещи греят, крушката я смених. Ама чак три в едно ... хаха, де тоз късмет. сега ще разглобя и пръсна всичко, после ще докладвам.
                      Land Rover Discovery 300Tdi ... и други без значение

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблеми с километража.

                        Общото звено са куплунгите на таблото и замасяването. Аз бих разглопбил и търсил проблема там.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблеми с километража.

                          Ами... проблема се "излекува" сам, преди да тръгна да разглабяма направих едно кръгче и всичко беше ок.... и го зарязах. Днес все пак откачих всичко от алтернатора, почистих и пръснах със ВД, така и куплунга на раздатката.... все си мисля, че проблема не е там. А замасяването къде се случва? В смисъл отделни възли са и обща маса някъде около таблото ли да търся?
                          Land Rover Discovery 300Tdi ... и други без значение

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблеми с километража.

                            [QUOTE=niva-r;3126431А замасяването къде се случва? В смисъл отделни възли са и обща маса някъде около таблото ли да търся?[/QUOTE]

                            Нямам идея.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблеми с километража.

                              Аз съм свалял таблото защото по някога при включване на фаровете ми тръгваше нагоре и стрелката на температурата.Във всички куплонги има и маса както и една обща на един отделен черен и доста по дебел кабел.Именно този кабел при мен не беше вързан.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X