Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разширяване на джанти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разширяване на джанти

    Колеги имам едно питане към вас запознат ли и някой с технологията по разширяване на стоманени джанти. Имам предвид не от две да се прави една (с тази съм запознат и има ограничения за ширината която се получава на края), а нещо подобно като на снимката. Знам че се предлагат нови но цената им надвишава бюджета който имам за проекта си . Ще съм благодарен за всякаква информация или ако някой предложи подобни по размер джанти на добра цена. Трябва да са от самурай или витара и поне 8J.

  • #2
    Ха, това е интересно! Даже не съм се и сещал за него!
    От опита, който имам при работа със струг и електрожен мога да предположа, че рязането и напасването на повърхнините става на струг със сериозен размер на универсала. Това за да не "мята", но при заварката няма начин да не "изметне". Мисля, че резултата няма да става за високи скорости а за оптичен тунинг и разни драгстери като тези на снимката. За офроуд май хората търсят тясни джанти?!?

    Коментар


    • #3
      От две кви да е стават 8"... Събери от гумаджийниците със смачкани бордове и си отрежи само цилиндрите, ама за кво са ти по два шева, съвсем кофти.
      На витарата и УАЗа са еднакви.

      Коментар


      • #4
        От две кви да е стават 8"... Събери от гумаджийниците със смачкани бордове и си отрежи само цилиндрите, ама за кво са ти по два шева, съвсем кофти.
        На витарата и УАЗа са еднакви.
        Ами от 2 какви да е нестават 8". Правил съм си на ладата едно време и повиче от 6" е невъзможно. Шевовете са 2 защото се ползва една джанта като и се вмъква допълнителен пръстен. Това е което знам до тук. Това че на уаза и витарата са еднакви знам и понеже не съм срещал уазови джанти 8" или 10" (има в един руски сайт нови но какта споменах са твърде скъпи) та затова търся от витара.

        Ха, това е интересно! Даже не съм се и сещал за него!
        От опита, който имам при работа със струг и електрожен мога да предположа, че рязането и напасването на повърхнините става на струг със сериозен размер на универсала. Това за да не "мята", но при заварката няма начин да не "изметне". Мисля, че резултата няма да става за високи скорости а за оптичен тунинг и разни драгстери като тези на снимката. За офроуд май хората търсят тясни джанти?!?
        Прав си на струг се режат и напасват и само при калпаво заваряване се случва да мятят. Резултата става за високи скорости (изпробвано ) това е масово при ладите, а напоследък и при други.
        Да няма да се ползва за офроуд, а за оптика на един драгстер.
        Тази снимка е от сайта за ЗИЛ-а 157 хот-род, но немога да ги попитам тях директно за технологията защото въпреки 8-те години изучаван руски език в училище правописа ми е

        Коментар


        • #5
          луди ли сте от волга(уаз) си зимате пропилвате заварката оригинала и исползвате само големите 4асти! Демек от 4 джанти стават две! Ние така си бяхме направили даже още имам! Пък и след заварка на електрожен ги балансирахме със супер малко тежести та даже и безкамерни бяха!
          4ао
          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

          Коментар


          • #6
            Е тъй де, щатните УАЗови са 6J, що да не стигнат до 8? И повече ще станат. Само че, ако ги правите с вътрешни гуми е хубаво да турите бандажи като на камионските.
            Дини верно казва - просто на струга няма проблем, руснаците също ги правят така. Нищо не се изкривява.
            А, вденах. Значи така: С-11 май че стига, на С-13 е по-спокойно, няма нужда от каруселен. Затискаш ги между универсала и център, центрираш на пълзящите обороти. Прихващаш на кръст с 4 точки, проверяваш. Докато спре всякво биене, и на око и с тебешира. После още 4 точки между тия които са правилни, после полека-лека докато затвориш шева. Оставяй го да изстине спокойно. После балансирай само джантата. За всичко си стават, разправията само е много.
            Ако нямаш голям струг - да туряме някво рамо, те вече навсякъде ги изпочупиха изродите гнусни(((

            Коментар


            • #7
              Ебати глупостите ако имаш способностите да изфабрикуваш такова нещо трябва да можеш да си позволиш бая прилични джанти
              Да не говорим че ще станат по 50 кила и с същия соц вид отвън За сигурноста няма да говорим Мои познат така беше раздул джанти на Мирафиори с голяма скорост скъса цялата главина Не издържала на стоманения топуз и по големите гуми Сега пича е с един крак следствие на катастрофата Страх ме е даже да мисля какво ще стане с вашия дракстер ако наистина е такъв Не ги гледаите тия тапаци те са с мостове от камион Поредната рашанска гавра Неразбирам защо тръгват да правят хот-рот като не им се дават пари за едни свестни джанти Та добри джанти се взимат за 300 до 500 долара е има и много по скъпи но всеки сам решава какви да сложи

              От сега предопреждавам че не ми се спори с никой и няма да пиша повече за такива сиромашки хитрини

              Само внимаваите какво сделате с ДЖАНТИТЕ МАИТАП НЕ БИВА ДА СИ ПРАВИТЕ КАМО ЛИ КОГАТО СТАВА ВЪПРОС ЗА ВИСОКИ СКОРОСТИ

              Коментар


              • #8
                Те тия не ги карат после бе Близнак, държат ги по разни изложби за реклама на другото което правят Или ги продават за по 6 цифри зелено на некви малоумници, които също ги държат в некви стъклени павилиони да плашат други малоумници като им дойдат на гости. Нещо като висшата мода - пълна загадка за простия ми мозък ...))
                По същество такава конструкция ми е странна. Хубаво, ще направим джанта 50 дюйма, ами после? Това вече са си чисто аркови гуми, от къде? И за кво, то няма къде и да караш с тях ...
                И съм много против и това, и разширителите между главината и джантата. Колко народ се изтрепа с тия гадости ...(((
                А ако е да земете парите на кинаджиите за некви Джеймсбондовщини - тогава разбира се!

                Коментар


                • #9
                  А идее почна се Ами като не ги карат да ги правят квадратни или ромбоидни хем по красиво хем по безопасно Там където правят истински хот-рот хот-рат и драг ги карат и с по 250- 300км За справки Сема-Шоу А гуми има за такива работи че..............


                  Коментар


                  • #10
                    Такова ... Информацията не е съвсем публична, ама айде ...
                    Така и ги правят. Джантите малко квадратни, дупките малко триъгълни. Всичко изглежда супер, и даже може да мине десетина километра. Във фактурата пишат - демо версия, после не можеш и да ги съдиш.
                    А тия колела от снимката ми се видят истински, те май не се продават за менте, а?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X