Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба към знаещите за съвет.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Молба към знаещите за съвет.

    Колата,Rav4 - дизел, механична трансмисия - 2006 г., която ежедневно е в движение достигна пробег от 120 000 км. В книжките за експлоатация и сервизно обслужване посочват, че е време да се сменят маслата в скоростната и разпределителна кутия и в задния диференциал. Това което съм изчел е общо взето противоречиво като:
    - някои казват - щом няма проблеми защо да се сменя. Японеца е написал в книжката за обслужване "да се сменя само при необходимост";
    - други - да се сменя според сервизното предписание, което е общо взето BG - TM Auto творчество и т.н.
    Kато моторно масло ползвам само Castrol EDGЕ и съм се спрял за трансмисията на Castrol Syntrans Transaxle 75W-90.
    Въпросът ми е - как да постъпя и има ли по-добро от горепосоченото масло?

  • #2
    От: Молба към знаещите за съвет.

    Категорично съм "ЗА" смяната на масла в скорости, раздатка и дифове при подобен пробег-зарежи твърденията, като "щом няма проблеми да не се сменя"!
    За този модел не съм наясно какво трябва да е маслото, но е много важно да е точно, каквото трябва-в книжката за експлоатация и сервизно обслужване не пише ли какво трябва да е за всеки един механизъм-вискозитет и спецификация...?
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #3
      От: Молба към знаещите за съвет.

      Има посочени масла на Тойота - за трансмисията API GL-4/ SAE 75W и за разпределителната кутия и задния диференциал API GL -5 /SAE 80W-90. Трудно ще ги намеря точно тези, а посоченият Castrol съответства на тези две спецификации. Но, ако трябва ще търся точно оригиналите.

      Коментар


      • #4
        От: Молба към знаещите за съвет.

        Първоначално публикуван от rulin Преглед на мнение
        Но, ако трябва ще търся точно оригиналите.
        или по-добрите им заместители евентуално излезли на пазара след като колата е видяла бял свят.Стари коли са,една от моите е 20 годишна и ако и тьрся спецификациите ще настане майтап,нямат живи роднини маслата и вече та слагам по-добри от пьрвоначално предписаните като гледам до колкото е вьзможно да сьм по спецификация.



        И не сьм от знаещите,но да я чакам да се строши за да и сменя маслото не ми се вижда нормално.
        Последно редактирано от BENZBOSS; 14-11-13, 16:15.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Молба към знаещите за съвет.

          Хм това "SAE" не беше ли стандарт (европейски ако не се лъжа) за маслата
          Така че търсиш такова с обозначение SAE 75W, марка, модел по избор и готово.

          п.п. и според мен трябва да се сменят маслата, и въобще чорбите, през определен пробег.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X