Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

    Карам Самурай с опелов мотор 1.8 и 3 степенен автомат . Автомата мното по лесно се кара при изкачване да речем някоя много стръмна и засукана пътека - траял където е нужно да забавиш за манемра или препятствие просто връщаш газта и той спира и стои на място без да тръгне назад когато решиш да тръгнег даваш газ и той тръгва плавно без излишно боксуване .
    Ако го оставя на първо положение не изключва и не превключва пробвано до .7000 об.м. без значение дали се изкачвам или спускам.
    Ако е на 2 сменя само до втора.
    Проблем ми прави когато тракторките са потънали по 1 педя в калта и трябва да се изстрелям от място за да кача следващото препятствие тогава мучи и се бави , този проблем предполагам няма да го имам ако мотора е 200 к.с .
    Другото което ме дразни е че кутията ми е къса за трофи трябва да спирам и да превключвам бързи бавни.
    А като цяло ми е бавен и транспортния ход на бързите .
    И още нешо трудо е за преценка кога боксува и кога кутията нещо си прави .
    От кутията има два маркуча за охлаждане които отиват в радиатора пробрем със прегряванене не съм имал много е здрава правил съм всевъзможни опити да я строша и неще ,
    Имам опелска ръчна 5 степенна кутия маховик съединител парче кардан всичко необходимо за трансплонтация към ръчка.
    Каде мога да намеря данни за предавателните отношения на двете кутий нужни са ми за да направя проста сметка дали си струва труда по смяната .

    Коментар


    • #47
      От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

      Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
      Въпросната омега требва да има воден радиатор с серпентина за масло от скорости, демек 2в1
      Не е достатъчно, преди да влезне маслото в серпентината на водният радиатор трябва да мине през допълнителен маслен радиатор и след това във водният...
      По моргите има разни маслени радиаторчета. На Фронтерата сложих някакъв висок 80 мм и дълъг 650 мм. и бесни перки за процесор :-) радиатора е от Х5-ца. Така го държа около 70 - 80 С :-))))
      Има в Америка и Австралия прекрасни китове радиатор с термостат... ама са скъпички.
      LZ1RED

      Коментар


      • #48
        От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

        Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
        Карам Самурай с опелов мотор 1.8 и 3 степенен автомат . Автомата мното по лесно се кара при изкачване да речем някоя много стръмна и засукана пътека - траял където е нужно да забавиш за манемра или препятствие просто връщаш газта и той спира и стои на място без да тръгне назад когато решиш да тръгнег даваш газ и той тръгва плавно без излишно боксуване .
        Ако го оставя на първо положение не изключва и не превключва пробвано до .7000 об.м. без значение дали се изкачвам или спускам.
        Ако е на 2 сменя само до втора.
        Проблем ми прави когато тракторките са потънали по 1 педя в калта и трябва да се изстрелям от място за да кача следващото препятствие тогава мучи и се бави , този проблем предполагам няма да го имам ако мотора е 200 к.с .
        Другото което ме дразни е че кутията ми е къса за трофи трябва да спирам и да превключвам бързи бавни.
        А като цяло ми е бавен и транспортния ход на бързите .
        И още нешо трудо е за преценка кога боксува и кога кутията нещо си прави .
        От кутията има два маркуча за охлаждане които отиват в радиатора пробрем със прегряванене не съм имал много е здрава правил съм всевъзможни опити да я строша и неще ,
        Имам опелска ръчна 5 степенна кутия маховик съединител парче кардан всичко необходимо за трансплонтация към ръчка.
        Каде мога да намеря данни за предавателните отношения на двете кутий нужни са ми за да направя проста сметка дали си струва труда по смяната .
        Мерси за споделения опит. Ето тук съм намерил инфо за моята кутия може да има и за твоята.
        http://www.opel-infos.de/getriebe/r5.html
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • #49
          От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

          Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
          Не е достатъчно, преди да влезне маслото в серпентината на водният радиатор трябва да мине през допълнителен маслен радиатор и след това във водният...
          По моргите има разни маслени радиаторчета. На Фронтерата сложих някакъв висок 80 мм и дълъг 650 мм. и бесни перки за процесор :-) радиатора е от Х5-ца. Така го държа около 70 - 80 С :-))))
          Има в Америка и Австралия прекрасни китове радиатор с термостат... ама са скъпички.
          Объркал си реда.Първо през водния и тогава допълнителния.
          Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
          Grand 3.1TD
          0898 620 306 Стоян

          Коментар


          • #50
            От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

            Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
            Объркал си реда.Първо през водния и тогава допълнителния.
            Така беше на Гранда оригиналният, и така го монтирах първо, но в обратният ред по ми харесва. Горещото масло първо минава през големият охладител и след това през водният. За зимата така поддържам постоянна температура. А лятото паля и вентилаторите. Ако е много грешно кажи защо и да сменям реда :-)
            LZ1RED

            Коментар


            • #51
              От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

              http://www.derale.com/images/stories...pdfs/13612.pdf
              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
              Grand 3.1TD
              0898 620 306 Стоян

              Коментар


              • #52
                От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

                Според каталога към който ме насочи излиза че ръчната кутия която имам има една по бавна и една по барза скорост от автомата което ми е напълно достатъчно за да започна трансформацията ,от автомат към ръчка .
                За мен решението на дилемата е ясно .

                Коментар


                • #53
                  От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

                  Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                  Според каталога към който ме насочи излиза че ръчната кутия която имам има една по бавна и една по барза скорост от автомата което ми е напълно достатъчно за да започна трансформацията ,от автомат към ръчка .
                  За мен решението на дилемата е ясно .
                  Аз сложих ръчка от дизелова омега. Като подкарам ще споделя как е
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #54
                    От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

                    Имам един въпрос - Гранд Витара 2000 година, 2,0 дизел 4 скоростен автомат, има ли заключване на определена скорост. На доста стръмен наклон на бавни, селектор на "L" /което означава само 1-ва скорост/ не задържа без спирачка? Така ли трябва да бъде?
                    Nissan Pathfinder 2.5 dci

                    Коментар


                    • #55
                      От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

                      Първоначално публикуван от wolf70 Преглед на мнение
                      Имам един въпрос - Гранд Витара 2000 година, 2,0 дизел 4 скоростен автомат, има ли заключване на определена скорост. На доста стръмен наклон на бавни, селектор на "L" /което означава само 1-ва скорост/ не задържа без спирачка? Така ли трябва да бъде?
                      По обясними причини няма автоматик със заключване на първа!!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

                        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                        По обясними причини няма автоматик със заключване на първа!!!
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo 24-12-2013 12 43 36.jpg
Прегледи:1
Размер:115.7 КБ
ID:5616572
                        Газ 69 2.4i
                        Густо майна, пътят свърши !!!
                        GSM: О895 7О6О59

                        Коментар


                        • #57
                          От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          По обясними причини няма автоматик със заключване на първа!!!
                          Може ли по ясно. Като за лаици. Това означава ли, че спускането по голям наклон с автоматична трансмисия е изпитание за спирачките и т.н. "двигателна спирачка" НЕ СТАВА ???
                          Nissan Pathfinder 2.5 dci

                          Коментар


                          • #58
                            От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

                            Принципа на работа ХДП е такъв, че моторна спирачка има до някаква степен и не става за големи наклони в гората.Можеш да сложиш допълнително заключване на Lock-up ,но гледай да го изключваш след това А за спирачките ,че е изпитание така е ,но по големия проблем е хлъзгането на автомобила и тръгването на където пожелае той а не ти! Надали го обясних много разбираемо , но по лесно ми е да го разкажа а не да го пиша.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

                              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                              Принципа на работа ХДП е такъв, че моторна спирачка има до някаква степен и не става за големи наклони в гората.Можеш да сложиш допълнително заключване на Lock-up ,но гледай да го изключваш след това А за спирачките ,че е изпитание така е ,но по големия проблем е хлъзгането на автомобила и тръгването на където пожелае той а не ти! Надали го обясних много разбираемо , но по лесно ми е да го разкажа а не да го пиша.
                              С една дума, разгледайте устройството на ХДП и ще ви стане ясно, там няма феродов, маслото играе роля на феродов диск и, общо казано, не е твърда връзката, затова е нормално да няма, до толкова двигателна, поради устройството на ХДП
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • #60
                                От: Автоматична или ръчна скоростна кутия за трофи

                                Благодаря !
                                Nissan Pathfinder 2.5 dci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X