Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

    Здравейте,
    Имам един Y-61 - 3000 DDTI - 2000г. - 158 к.с, със доста повреден двигател. След доста търсене на същия мотор останах с впечатление, че тези мотори не са много добър вариянт. Моля за съвет от по-знаещите какъв мотор да си търся за този джип, защото определено ми харесва и бих искал да го подкарам отново. Чух от познати, че от Sprinter може да се получи добра комбинация. Благодаря за съветите предварително.

  • #2
    От: Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

    To "спринтер" е МБ. Всеки редови 6 цил. ДВГ от МБ ще стане. Според мен от 124 300TD най лесно, щото е най прост, а и мощноста е добра. Трябва кола донор, да се монтира със все скоростите, допълнително раздатка и т.н. и т.н. Импровизации и работа много, ама има ли желание и финансии ще стане.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      ... Трябва кола донор, да се монтира със все скоростите, допълнително раздатка и т.н. и т.н...
      По-добре да се запазят патрулската кутия и раздатка.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

        За момента съм се спрял на двигател и кутия от Y-60. До сега пресмятанията които сме направили сочат, че няма да има проблеми. Много ми се искаше да се използва кутията на Y-61, но кожуха на кутията е визуално много различен и най-вероятно ще трябва да се смена и скоростната кутия. Тампоните кам купето може би също ще съвпаднат.

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

          А що не си вземеш просто мотор от 61
          оправената версия.
          на външен вид са еднакви и си пасва като шамар на нос

          читав двигател от 60 (дето нямат вече живи съученици и са прегрявани по сто пъти и са закрепени с глава от веро07) ако намериш може да пускаш и тото - щото шансът е същия
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

            Първоначално публикуван от sveto- Преглед на мнение
            За момента съм се спрял на двигател и кутия от Y-60. До сега пресмятанията които сме направили сочат, че няма да има проблеми. Много ми се искаше да се използва кутията на Y-61, но кожуха на кутията е визуално много различен и най-вероятно ще трябва да се смена и скоростната кутия. Тампоните кам купето може би също ще съвпаднат.
            Имай предвид че сравнено с 3 литровия ще върви значително по-малко.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              ... Според мен от 124 300TD най лесно, щото е най прост, а и мощноста е добра...
              Тази конверсия съм я срещал на няколко места по руски сайтове и резултата е приличен. Но не мога да ги намеря, поне не днес...

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Тази конверсия съм я срещал на няколко места по руски сайтове и резултата е приличен. Но не мога да ги намеря, поне не днес...
                Аз тая не съм срещал, ама съм срещал оная ... 4,2ТД.

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

                  С тойотовски 4.2 или с Патрулския си 4.2? (кутиите за td42 и за rd28t са различни)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    С тойотовски 4.2 или с Патрулския си 4.2? (кутиите за td42 и за rd28t са различни)
                    Рабира се, че с нисанския, който и фен да питаш, нисанския е по хубав. Не съм се задълбавал много, в темата за тоя чуплив ZD30 има препоръки да се сменя с 4,2ТД.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

                      Возел съм се в Y60 дълга база с 33ки, мотора беше BMW 3,0d. Вървеше супер тоя сандък, направо радваше, а и собственика каза че ако се чипоса можел още. Горил по малко от Нисановия, вървеше сериозно повече. Мисли и в тази посока, пак е варянт. Става не много сложно на нисановата кутия, обаче електрониката по мотора е сложна /скъпа/. Лошото е че нямам снимки...
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

                        Конверсиите с 3.0д от БМВ при Патрул са много популярни по света а вече и в България. Чувам за няколко из София.
                        А това момче дълги вечери е гледам "A 4x4 is born" и е решил да го приложи при Патрул...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

                          Има и няколко машини с мотор от Нисан Скайлайн. Там нещата са сериозни..
                          http://www.offroad-bulgaria.com/atta...8&d=1381350835
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            А що не си вземеш просто мотор от 61
                            оправената версия.
                            на външен вид са еднакви и си пасва като шамар на нос
                            Я ако знаеш някакъв мотор 2.8 TDI /даже и да не го бива много / да свирнеш ... че искам да сложа такъв на бегачката ...
                            VEREYA MOTORSPORT TEAM

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на двигател NISSAN Y61 .. .

                              Новите по съвременни двигатели не са сложни за монтаж от към техническата механична част а от към нагаждането на електрониката от донора към пациента!
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X