Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперски фифели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снайперски фифели

    Ще ме извините,но ще ползвам форума като клюкарник и ще кача малко линкове главно на английски с кратки идеи кое,как и защо се прави на една снайперска пушка и оптика преди да легнеш зад нея.
    Ако някой има нещо подобно на Български или Руски ще се радвам да го прегледам ВНИМАТЕЛНО.


    http://8541tactical.com/articles/
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Снайперски фифели

    Без да съм го гледал изобщо ще ти кажа, че истински снайперист-професионалист никога няма да публикува какво и как прави. Всеки си има "почерк" в буквалния смисъл на думата и ако го сподели, все едно да си качи снимката и адреса в сураттефтера. Иначе гьонове със снайперски пушки по света колкото щеш.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Снайперски фифели

      Разгледай го.

      Тук не говорим точно тоя как работи,а е описано как се работи с оптика и кое как се смята с таблицата която и аз сьм взел,как се определя дадена дистанция до даден обект.И в неговата оптика и в моята бьдеща 1 мил си е 1 мил,и при него и при мен пьтен знак СТОП е един и сьщ размер та и той и аз виждаме едно и сьщо и смятаме едно и сьщо.Е той ще го сметне на ум за 5 секунди,аз ще се дзверя по таблици разни,елките,ще има да кликам кликачките………..ма снайпериста е той,аз не го натискам да кара лодка да речем и зор няма.


      А инае форум на тия си има,кьде и каква информация има там може да се види и всеки си преценява до колко тая информация му вьрши работа.Оборудване,муниции,пушки,стрелба……………да има човек време да чете.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Снайперски фифели

        Сега точно ме мързи, а и не ми е интересно. Познавам достатъчно снайперисти, та не е като да нямам информация. Има други "хитрини", които не са за публично пространство и никой уважаващ себе си и държавата, която му плаща няма да ги сподели. За хитмените не знам, не познавам такива. Ма не вярвам и те да почнат да пишат рецепти в нета. Другото е ала-бала. На всеки курс за подборен лов можеш да го научиш.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: Снайперски фифели

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:armymildot.gif
Прегледи:1
Размер:3.8 КБ
ID:5537691

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:taliban_reticle.jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5537692

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mil_formula_example1.jpg
Прегледи:1
Размер:10.3 КБ
ID:5537693

          Или ако си метричен като мен / не че ме бьркат и инчовете /.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mil_formula_meters_meters.jpg
Прегледи:1
Размер:13.7 КБ
ID:5537694

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mil_formula_centimeters.jpg
Прегледи:1
Размер:12.7 КБ
ID:5537695

          За пример само.Шанса тоя да си вьрши работата с оптика с която аз си играя е голям та каквото той вижда и смята такова виждам и смятам аз.Както казах знак Без Предимство е един и сьщ размер и за него и за мен.


          Item Size
          Standard Doorway 36" wide x 84" tall
          Basketball 9.75"
          License Plate 12" wide x 6" tall
          Speed Limit Sign 24" x 30"
          Yield Sign 36"
          Wood Pallet 4' x 4'
          Paper (Letter Size) 8.5" x 11"
          Payphone 8.5" x 21.5"

          Е долу горе размера на някое често срещани предмети като регистрационни номера на коли,входни врати,или лист хартия.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Снайперски фифели

            Определянето на дистанцията е само малка част от гейма. Примерно на дистанции до 400-500 м. аз се справям и без оптика...
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Снайперски фифели

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Сега точно ме мързи, а и не ми е интересно. Познавам достатъчно снайперисти, та не е като да нямам информация. Има други "хитрини", които не са за публично пространство и никой уважаващ себе си и държавата, която му плаща няма да ги сподели. За хитмените не знам, не познавам такива. Ма не вярвам и те да почнат да пишат рецепти в нета. Другото е ала-бала. На всеки курс за подборен лов можеш да го научиш.

              Говорим за различни неща.

              Аз това сьм го пуснал за да не го пазя в Пада си който пьк идва с мен на стрелбището или в пустинята,и на едното и на другото място имам обхват та вместо да тьрся колко инча беше лист хартия ще го имам готово вьв форума,за това и писах,че ще го ползвам като клюкарник.


              Ако наистина искам да знам кое и как ще си препорочета учебника който ползват тук при курсовете им.Това сьм го пуснал само като точка А,а не кое как се прави,само инфо кое колко беше с формулите за изчисление.И при мен и при теб 6 инча са си една ланга,а 6 фита беше Осама,слагаш лангата на миловете и смяташ на колко метра от теб я размахват.


              Взел сьм както казах Бушнел с Милове по него за спотьра,с пушките няма как да меря дистанции ма никой не може бькел да ми каже защо лежа на поляната,гледам през един монокьл,смятам с един калкулатор и пиша в една тетрадка.После си засичам сметките с онова дето мери дистанция,дистанциомер по моему.За да смятам обаче трябва да помня или да го имам тук колко инча е скапан регистрационен номер или колко инча беше знака.Като легна на децката поляна и има да си меря паркинга цял следобед.
              Последно редактирано от BENZBOSS; 15-11-13, 19:46.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Снайперски фифели

                Ок, за да не влизаме в полемика иди на стрелбището с таблицата си и пробвай стрелба по еднакви цели в няколко дни с различни метеорологични условия и позиции (отгоре-надолу, отдолу-нагоре и т.н.). После ще продължим (на ЛС )...
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Снайперски фифели

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Определянето на дистанцията е само малка част от гейма. Примерно на дистанции до 400-500 м. аз се справям и без оптика...
                  Е от някьде трябва да се почне.Аз имам и тренажорче на пада за стрелба по животинки като мога да сменям какви оптики да ползвам,какви патрони…………………...,но там ми дава дистанция да речем 200 метра,вятьр от дясно 5 и после бум между рогата.Не е кой знае какво,но по-добре от нищо,а мога да си плякам и в рейса ако намеря такьв.Дава ми дистанция обаче,а това ще се сьгласиш е пьрвото и най-важно при изчисление кое на колко да гласиш и за това и тая тема - да си го имам кое как се прави при изчисление и какви бяха формулите.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Снайперски фифели

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Ок, за да не влизаме в полемика иди на стрелбището с таблицата си и пробвай стрелба по еднакви цели в няколко дни с различни метеорологични условия и позиции (отгоре-надолу, отдолу-нагоре и т.н.). После ще продължим (на ЛС )...

                    Що на лични,тук какво му е?

                    Една от таблиците която идва с мен е МИЛ ДОТ МАСТЬР или това по снимките,ползват го при тренировки на тия тук,премахва работата с калкулатора.Метео условията са друга тема,аз карам лодчици с платна и знам какво са 20 вьзла вятьр лятото и зимата,долу горе сьм наясно кье и колко е пльтен вьздуха на различна надморска височина,а наклоните ги гоня още,ГГиГ май имаха добра скала която ще ми помогне да вкарам ьгьла в калкулиране с балистичния калкулатор.





                    Няма как да ходя никьде,нямам оптики още,чакам да им паднат цените,за момента само пушки купувам.

                    WebRep


                    currentVote


                    noRating
                    noWeight
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Снайперски фифели

                      Дистанцията до метри (или фийти, както ти е по лесно) ти е важна ако стреляш винаги с една и съща пушка и боеприпас. Иначе окомера (придобива се с времето) ти дава относителна представа и точност. Това естествено ако не целиш 5 стотинки от 500 метра. За тия попадения влизаш в друг филм, а пък за мърдащи цели - в трети.
                      П.П. На ЛС ти казвам, щото не е добре темата да се превръща в инструкция за начинаещи стрелци с неясни намерения.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Снайперски фифели

                        АУеУеее ... това Босето съвсем оттече .. след време очаквайте таблица - как се пУца по враго при 12 футови вУни и скорост на вятъра от 3- 33 възла.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Снайперски фифели

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Дистанцията до метри (или фийти, както ти е по лесно) ти е важна ако стреляш винаги с една и съща пушка и боеприпас. Иначе окомера (придобива се с времето) ти дава относителна представа и точност. Това естествено ако не целиш 5 стотинки от 500 метра. За тия попадения влизаш в друг филм, а пък за мърдащи цели - в трети.
                          Няма да зареждам все още и за начало ще почна сьс средна хубост патрони,нямам претенции да тренирам с червени врьхчета по 4 долара бройката.

                          За пушката лесно - ССГ3000 е под леглото,24 инча цев.Преди 2 дни ми пратиха и СКАР17 та го чакам и него да пристигне.Не смятам да наемам каква да е пушка,купувам си ги,следващата по ред е ЧЗ455 в 22 калибьр,че да си вьртим турнири с брата,той такава си взе.
                          После ще дойде и ред на патроните,пьрво да потренирам малко с калпави пьк после при прострелка и турнири на бири ще заложа на по така мадафака фишеци.

                          5 стотинки на 500 метра за момента не мога и да ги видя,а дали ще ги уцеля вьобще някога много ме сьмнява,но гаранция ЩЕ ОПИТАМ,мьрдащи цели малко са ми сложни,че са скьпи количките с дистанционно на сина ма като знам шанса какьв е да ги уцеля и това ще пробвам ГАРАНЦИЯ.По тая идея и сменям бипода на снайпера с АТЛАС,че да се вьрти повечко и да дьржи като ритка,а Хариса минава на СКАРАта.


                          Бе мани,ако бях хванал подводници какво ли щеше да е.
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 15-11-13, 19:36.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Снайперски фифели

                            Бая таблица ще дойде
                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            .....Бе мани,ако бях хванал подводници какво ли щеше да е.
                            Мани ги тия подводници. Не можеш един път прозореца да си отвориш или да пикаш през борда...
                            Последно редактирано от kuzdov; 15-11-13, 19:41.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Снайперски фифели

                              Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                              АУеУеее ... това Босето съвсем оттече .. след време очаквайте таблица - как се пУца по враго при 12 футови вУни и скорост на вятъра от 3- 33 възла.
                              С теб поне сме си пили пиенето заедно и знаеш колко сьм несериозен и като хвана нещо как го оставям на половината.Може да не стане ма ще сьм го истискал до дупка.Ако видиш какви сладки налакьтници сьм си взел,да не ми се тьркат лактите че сьм кльощав…………..а ти за таблици пишеш.Всички екстри на баламатума баце,аз не играя честно,ако мога да ползвам информация я ползвам цялата,на приклада на снайпера специално място имам за милдота та да зяпам кое колко беше.

                              И ти ще ми дойдеш,отиваме да лежим по поляните
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X