Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ТЕРАНО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпроси за ТЕРАНО

    Захранване си има,но стрелката си стои,защото нищо не я връща.

    Коментар


    • #32
      От: Въпроси за ТЕРАНО

      Ясно, а за другия ми въпрос някакво мнение?
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #33
        От: Въпроси за ТЕРАНО

        Здравейте, отново проблемче, отказа ми плафона, ръчно свети, но не иска да се задейства от бутоните на вратите.
        Бутоните са на ред.
        Къде да търся проблема, кое е релето за тях и къде се намира?
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #34
          От: Въпроси за ТЕРАНО

          А от всичките врати ли не реагира или само от някои...?
          Принципно често машинките се бъгват поради навлезнала вода и мизерия.Извади машинките, почисти ги и пробвай отново!
          Успех!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #35
            От: Въпроси за ТЕРАНО

            Да, от двете врати не иска.
            Бутоните са проверени не е втях проблема.
            Замасявам кабелчето от бутона и пак не иска.
            Кое е релето и къде се намира?
            Трябва да има някъде платка, която и пуска и гаси плавно.
            Третата врата си работи и пуска задния плафон.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #36
              От: Въпроси за ТЕРАНО

              Провери първо плафона колега,по вероятно там да е проблема.
              Terrano 2 2,7td 1994
              Keeway atv 100

              Коментар


              • #37
                От: Въпроси за ТЕРАНО

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                ...
                Третата врата си работи и пуска задния плафон.
                По принцип, при отваряне на задната врата (както и при която и да е по отделно), трябва да светят и двата плафона, поне при моето Терано е така.
                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                Коментар


                • #38
                  От: Въпроси за ТЕРАНО

                  Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                  По принцип, при отваряне на задната врата (както и при която и да е по отделно), трябва да светят и двата плафона, поне при моето Терано е така.
                  ?При всички ли е така, някой друг?
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпроси за ТЕРАНО

                    А плафона провери ли го все пак?
                    Там трите режима: "изгасено", "свети при отваряне на врата" и "свети непрекъснато" са реализирани с малко... измислена система на контакт.
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпроси за ТЕРАНО

                      Абе гледах го, но беше студено и трябва пак да го погледна по подробно.
                      Но когато си работеше плафона се пускаше само от страничните врати, гаснеше си плавно.
                      Задния плафон работи само от задната.

                      В пост 26 съм сложил една снимка, никой ли не знае какво е това?
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпроси за ТЕРАНО

                        Здравейте отново.
                        Вчера при -15 пробвах да запаля Нисана, не бе пален от месец.
                        Запали от раз, дори не завъртя стартера, но след като запали, работеше нормално, но не искаше да се изфорсира над 2000 оборота.
                        Поработи така около 40 секунди и след това си се форсираше нормално и всичко и бе нормално.
                        На какво според вас се дължи това , нормално ли е?
                        Октомври месец напълних резервара и нафтата е от тогава.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпроси за ТЕРАНО

                          Няма страшно и при мен е така,мисля че се дължи на гъстотата на нафтата и наличие на парафин,недобро качество на горивото и помпата не може да смогне,.
                          Terrano 2 2,7td 1994
                          Keeway atv 100

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпроси за ТЕРАНО

                            Не знам на какво се дължи/защото може да е от много фактори/, но едно знам...най-глупавото и рушащо мотора нещо е да запалиш и веднага да го форсираш...еле пък при -15 и при непален мотор 1 месец...
                            Един нормален студен старт/говорим при непален за една нощ мотор/ се равнява на около 150км. пробег...а сега си направи сметка при тези условия при които ти си го запалил, че и форсирал за какво иде реч...Сигурно подобен студен старт с оттекло се масло на цяло в картера, същото гъсто заради ниските температури и...опита за форсиране.Сухото или полусухото триене износва мотора сигурно равно на пробег в загряло положение на около 1500км.
                            С две думи...50 такива стартирания и все едно си навъртял 50-60 000км....
                            Не го правете това...ако искате да имате читави мотори и да ги карате с хиляди километри!
                            Това им скъсява неимоверно много живота!
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпроси за ТЕРАНО

                              Като контра действия на колегата по-горе, аз като запаля сутрин мотора го оставям винаги поне 1-2 минути да работи на място без да докосвам газта, палене при натиснат съединител. Именно поради аргументите на Любашки и с идеята да пазя мотора (дизел). И това го правя не само сега при студено време, а винаги и като се има предвид, че се кара всеки ден. Че се сменят консумативи, масла и т.н. винаги е излишно да казвам, зимата само нафта със зимна добавка от OMV или Shell (германските, не в БГ).
                              Питането ми е- достатъчно ли е това при старт на мотора (1-2 минути на място без газ) или да изчаквам повече и има ли нещо друго, което пропускам?

                              П.С. Сетих се др. нещо.
                              Много често тука във форума коментирайки Тераното е ставало дума за това, че 2,7 дизела е по-добър и удачен от по-новия 3,0. Нямам намерение да оспорвам това, но ми е интересно защо и какви са причините за това?
                              Последно редактирано от Dagobar; 09-02-14, 13:39. Причина: П.С.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпроси за ТЕРАНО

                                И аз паля зимно време с натиснат педал на съединителя, за да е по-малък товарът при стартиране. На място го оставям да поработи, ако е по-студено, ако не е - след около половин минута потеглям, като при мен особеността е, че е равно и не се тормози много в първите минути на работа.

                                За разликите между дизелите 2.7 и 3.0, с плюсовете и минусите им е изписано доста из подфорума, но синтезирано тук предпочитаме по-малкия (и по-стар) е концепцията му с ангренажни зъбни колела и е изработен изцяло от чугун, което в комбинация го прави доста удобен и безпроблемен откъм обслужване, респ. при нормална експлоатация не се очакват проблеми от прегряване, пукане на глава и т.н, характерни за алуминиевите, което беше и най-важното при моя избор. Има и още доста подробности, но тях оставям на останалите пишещи тук.
                                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X