Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ТЕРАНО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпроси за ТЕРАНО

    Абе за хартиената ще се справя и сам, изчуках си такава хартиена за термостата, но повече ме притеснява долната, гумената.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #17
      От: Въпроси за ТЕРАНО

      Гумената не е ли един пръстен надянат по периферията на термостата?

      Коментар


      • #18
        От: Въпроси за ТЕРАНО

        Май не е, отдолу под корпуса на термостата има гарнитура доколкото се орентирах.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #19
          От: Въпроси за ТЕРАНО

          Сменях скоро този гумен О-пръстен,сечението му е 3 мм,диаметъра е 50 мм или 52 мм,не се сещам.Намери някой който се занимава с изработка на такива детайли.
          NISSAN Terrano II (R20) 2.7TDI '99

          Коментар


          • #20
            От: Въпроси за ТЕРАНО

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Брей, за една проста хартиена (па и да не е хартиена) гарнитура, номера, каталози, поръчки ... ще помисли човек, че си лакираме ноктите! Толкова ли няма някой стар майстор да ти покаже как да си изчукаш една гарнитурка!? А и ми е интересно Любашки, защо там да не се слага силикон?
            А защо пък трябва да се слага силикон?
            Повечето майстори по сервизите плескат всичко и навсякъде със силикон.Да не говорим пък ,като се сложи нискокачествен такъв ...остава само психологическия момент ,че си мазал там с нещо и като текне отново след месец пък те очаква сериозно чистене и търкане за да го премахнеш при следващата смяна на г-рата...Разбира се има си места,където е добре да се сложи силикон/говорим качествен разбира се/,но не и плескане навсякъде и при всяка смяна на гарнитура!
            Ако знаеш колко майстори има ,които дори и на коркова гарнитура на капака на клапаните на Опел слагат силикон......и после гарнитурата била "турска"...щото текнала след седмица...
            На моята няма силикон...и не е текнала повече след смяната/вече близо година/...Защо му е тогава да слага...?
            Да не говорим,че теча в 90% от случаите идва не от хартиената гарнитурка,а от гумената ,която е отдолу...

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Гумената не е ли един пръстен надянат по периферията на термостата?
            Ами гумената гарнитурка НЕ е О-пръстен...Гарнитурка си е с определена форма.Разбира се може и да се сложи и някакъв О-пръстен,но оригинално си е гарниурка с форма.
            Моята я поръчах от Люцкан/Патрол Фен/оригинална.Не струва кой знае колко,но си е точната и по форма и по дебелина.
            Гарнитурата отзад е хартиена и е доста елементарна.Аз си поръчах и нея заедно с гумената,но иначе всеки може да си я изсече от подходящ материал и сам!
            Поздрави!
            Последно редактирано от lubashki777; 06-12-13, 07:19.
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #21
              От: Въпроси за ТЕРАНО

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              А защо пък трябва да се слага силикон?..

              "Ами", защото може да има НЕ-равни повърхности! Защото тия талиги са на по 15-20г.! И защото азиатците масово практикуват тоя метод! За разлика от други консервативни производители, но вероятно затова устройствата им текат (те казват, че маркирали територия).
              Поздрави!

              Коментар


              • #22
                От: Въпроси за ТЕРАНО

                Нов проблем, протече ми спирачната помпа.
                Тече между казанчето и самата помпа.
                Какво е решението на този проблем, предполагам има някакви уплътнения или друга помпа?






                Още не съм намерил уплатнението за корпуса на термостата
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #23
                  От: Въпроси за ТЕРАНО

                  Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                  Нов проблем, протече ми спирачната помпа.
                  Тече между казанчето и самата помпа.
                  Какво е решението на този проблем, предполагам има някакви уплътнения или друга помпа?






                  Още не съм намерил уплатнението за корпуса на термостата
                  Ремонтен комплект гумички.Имаше някъде тема по въпроса.Внимаваш като разглобяваш да не строшиш казанчето.Ако пък решиш да сменяш и гумичките вътре на буталцето има подробност с една пластмасова тръбичка намираща се в задната част към сервоапарата.Потърси къде беше описано/там имаше и снимана кутийката на комплекта гумички/все ми се струва,че беше в темата на I.Stroianov за неговото Терано,ама може и да бъркам!
                  п.П.Нова помпа е много скъпа и ако стане с гумички не е нужно да затваряш няколко по 100лв. за помпа!
                  За гарнитурките обади се на Люцкан/ника му е Patrol Fen/.Той ще ти достави оригинални.Ще изчакаш 10-тина работни дни и ще си ги получиш.Не са нещо фрапиращо като цена.
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпроси за ТЕРАНО

                    С помпата мисля се справих/смених гумичките, проблема бе в задната/, но времето ще покаже.



                    Върху носачите имам едни планки, предполагам върху тях е имало гума, тоест били са ударни тампони, прав ли съм?
                    Какво да търся?
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпроси за ТЕРАНО

                      Корпуса на термостата съм го направил със сив силикон,внимателн почистено добре и без прекаляване,това имах под ръка,останало от купуване на ксенон комплект,незнам дали е хубав ама 2 години нямам проблем от към течове на антифриз вече 7000 км.Според мен обаче с хартиена гарнитура ще е добре,тъй като има кривини ще има пак течове.
                      Terrano 2 2,7td 1994
                      Keeway atv 100

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпроси за ТЕРАНО

                        Честита Нова Година
                        Здравейте отново, можете ли да ми кажете това какво е?
                        Нещо свързано с вакума е, но при мен едното маркуче липсва.
                        Прикачени файлове
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпроси за ТЕРАНО

                          Никой ли не знае?
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпроси за ТЕРАНО

                            А другия маркуч проследи ли го докъде отива?
                            П.П.На моето Терано нямам подобен вакуум.Да не е свързано нещо с ЕГР системата/ако имаш такава въобще де /
                            П.П.П.И...издърпай малко сп. течност от казанчето на съединителя,че е над максимума,а не е добре да е така!
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпроси за ТЕРАНО

                              Двигателя е 2.7 ТД, няма електроника /така си мисля/, не съм проследявал и разучавал още нищо по джипа, имам го от Октомври, но тогава почна ловния сезон и все нямам време да се занимавам с него.
                              Но още седмица и почвам да се заигравам с него, но искам да имам някаква предварителна информация, затова нахалствам тук, за което моля да ме извините.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпроси за ТЕРАНО

                                Никой ли не знае какво е туй чудо?

                                Още един въпрос, на какъв принцип работи бензиномера/нафтаномера?
                                Питам от любопитство, понеже работи без захранване.
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X