Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло за извънбордов мотор като добавка към бензина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двутактово масло за извънбордов мотор като добавка към бензина

    Мда ... странно може да ви се струва - но има поне две теми .. едната 56 страници и доста пробвани машини и много много изминати километри. Засега не пускам линкове към темите - на английски са. Твърди де че при разреждане 1 унция към 5 галона (30 мл на около 20 литра гориво) подобряват изгарянето, почиства и смазва помпа и системата, както и на места се рапортува и лек спад на разхода. Има ли някой който да е пробвал подобно и има впечатления? Ще добавя подробности при интерес.

  • #2
    От: Дрвутактово масло за извънбордов мотор като добавка към бензина

    Шеврон правят Тектрон,единственото одобрено преди време от Мерцедес за добавка в горивото.Аз масло в бензинова кола още не сьм слагал,слагал сьм какви ли не добри добавки за обиране на влагата и почистване на горивната система,а последните 10 години тук си караме и с бензин който по закон ни го продават омешан вече,крьстен един вид.Вьпреки това преди дьльг пьт току им бия по половин шише е така да има.

    По твоя вьпрос сьм пас,не знам какво целиш и каква е идеята ма АЗ ако сьм на теб ще прескоча това с маслото.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Дрвутактово масло за извънбордов мотор като добавка към бензина

      Доста четох по въпроса - става дума само за масла за двутактови извънбордови двигатели, такива които изгарят без да образуват нагари. Предимството са почистващите пакети на този тип масло. Дозата е минимална и НЕ трябва да се превишава. Идеята е оптимум на чистота и функциониране на горивната система, както и по-добро изгаряне и съоветно катализатори и прочие. Текрона само чисти системите от нагари - има просто други функции ...

      Коментар


      • #4
        От: Дрвутактово масло за извънбордов мотор като добавка към бензина

        Я по добре си карай с това което дава производителя че с големата локва майтап нема.
        Grand Vitra ddis 2008
        SEAT Althea XL tsi 2010
        Mitsubishi Canter

        Коментар


        • #5
          От: Дрвутактово масло за извънбордов мотор като добавка към бензина

          Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
          Я по добре си карай с това което дава производителя че с големата локва майтап нема.
          За голямата локва дума да няма. Само да поясня - става дума за масло за двутактови мотори като добавка в горивото на БЕНЗИНОВ двигател на автомобил.

          Коментар


          • #6
            От: Дрвутактово масло за извънбордов мотор като добавка към бензина

            Аз на дизела слагам по 100 гр но за бензина малко съм несигурен ,но зависи от двигателя -ново-старо поколение че там с тия технологий да те страх да го поглежадш даже
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • #7
              От: Дрвутактово масло за извънбордов мотор като добавка към бензина

              в ТАЗИ доза - не запушва инжектори, не поврежда катализатори и лабда сонди , сензори и т.н. Не съм го пробвал лично - и просто питам има ли някой опит или дали знае по въпроса. Не става дума да обръщаме колите си на трабантчета. Типа масло е TC-W3 .

              Коментар


              • #8
                От: Дрвутактово масло за извънбордов мотор като добавка към бензина

                Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                За голямата локва дума да няма. Само да поясня - става дума за масло за двутактови мотори като добавка в горивото на БЕНЗИНОВ двигател на автомобил.
                Аз те разбирам за какво става вьпрос,разбирам ти идеята,долу горе знам какви горива имате там,какьв е климта,какво караш,колко го караш,на какви километри е…….не знам какви са ви законите като проверка на изгорели газове и не знам какьв е проблема,че питаш.
                По закон ТУК ми искат проверка изгорели газове на всеки 2 години,друго няма.Без фарове да му я закарам не му дреме,ако мине газовете сьм аз.Карам масло което не е одобрено от Мерцедес,повечко мазила има в самото масло и не е по показатели които трябва да покриват сьвременните масла за да го одобрят.Сьщото това масло опасно за катализаторите еле ако колата ми харчи или гори масло,смяна на катализаторите е между половината кола и цялата такава в зависимост за коя от списька се хванеш.
                Какво ще стане ако набьлбуцам масло в бензина не знам,не се пробвам.Едната е над 330 000 километра и проблеми с това нямам,не и слагам масло в бензина.Резервоарите са ми вьтре в колата обаче и климата ми е един такьв сладьк при който няма резки промени и няма ниски температури.Не е като да е под колата,да е 5 градуса вьн и да я карам до стопляне на резервоара само или да го карам полупразен или в средата.Разлика има - различно се нагрява вьздуха в резервоара и горивото там,от тая разлика се получава конденз който се обира с помоща на тия присадки.При мен е зад задната облегалка и пред една дебела кора в багажника,няма как да истива бьрзо или да го шляпа студена киша,не е дизел,не го карам или дьржа празен и не го карам на кьси дистанции.

                Всичките тия и други неща ги смятам за секунди само като знам кой пита.Ако говорим какво става по принцип ако сложиш ………… ми нищо толкова няма да и стане,ако си е в ред колата то пак ще си е в ред.Ако редовно и слагаш такова с идеята да почиства и да я дьржи в ред вече не знам,зависи колко караш и колко е това многото.Рекорд в семейството е кола на около 700 000 километра БЕЗ добавки в нея,но каране като подарена и на финала я подарихме,минаваше си изгорели газове като стой та гледай,а е давен мотора до положение 7 смени на маслото за да не го вади на боза,в касетофона имаше вода.


                Дявола като си няма работа си клеца децата.Ако не е строшено не го ремонтирай - сложи си и присадка за бензинки и карай,на всяка смяна на масло слагай по 2-3 дози,ако клекне преди 1 000 000 километра………….смени марката,аз имам идея,жена ти ще я хареса ГАРАНЦИЯ ти давам
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Дрвутактово масло за извънбордов мотор като добавка към бензина

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Аз те разбирам ....

                  Дявола като си няма работа си клеца децата.Ако не е строшено не го ремонтирай - сложи си и присадка за бензинки и карай,на всяка смяна на масло слагай по 2-3 дози,ако клекне преди 1 000 000 километра………….смени марката,аз имам идея,жена ти ще я хареса ГАРАНЦИЯ ти давам
                  Ах този лаф колко го мразяяяя ... щото е толко верен .... ХмФффффффффф .............Ама па къде е иначе олимпийския дух ВъпроУза за присадките - от там тръгва целата работа - че това е хЕфективно и хЕф.. добре де - не-скъпо, а и върши работа, която добавката не върши съвсем. Нещата съм ги гледал в два съвсем отделни сайта и единия има информация от години назад та до ден днешен - без некой да е писнал.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дрвутактово масло за извънбордов мотор като добавка към бензина

                    кьде и на какви коли?В България примерно на 20 годишна кола сьм много за
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дрвутактово масло за извънбордов мотор като добавка към бензина

                      От стари дрЪгели .. през класици до 2006 - 2008 - 2009 модели .. мисля след 2012 става по-сложно за някои модели. нема грижи с емисиите
                      Последно редактирано от Slick; 09-11-13, 07:13.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дрвутактово масло за извънбордов мотор като добавка към бензина

                        Пускам една от темите ... http://www.ls1.com/forums/f48/been-t...6/index26.html може да се види началото от къде е .. към края има още. Една и от друг форум http://forums.maxima.org/fluids-lubr...itive-new.html
                        Последно редактирано от Slick; 09-11-13, 07:07.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X