Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един Нисан Терано II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още един Нисан Терано II

    Здравейте.
    Да се представя - казвам се Милчо Николов от гр. Велинград. От повече от година чета форума активно с идеята за джип. Моето разбиране за "джип" е да има малка ръчка. До сега карах все бензинови леки коли с кончета винаги над сто. Последната беше 155к.с. Реших, че джипа трябва да бъде дизел, заради по големия въртящ момент за тегленето на караваната ни, но технически реално съм неграмотен, а от дизел нищо не знам и не разбирам , та си беше страх да взема такова решение. Все пак фаворити при избора ми бяха Тераното и Диското. Четох, четох в форума за почти всички марки, пак четох, и накрая се оформиха фаворитите ми. Но вече предстоеше друг проблем - равноправния до мен шофьор съпругата ми. Не ги харесва тези ръбати купета е това е. Иска нещо от рода на РАВ4, КИА Соренто, е да ама аз искам с малка ръчка. Заведох я да види едно Диско, и окончателно отказа за джип. Тогава я срещнах с Тераното с парите в джоба, и след малко мънкане взе да се предава. Взехме го , а сега иска все тя да кара. Ето го и него: TDI 125к.с., първа регистрация м.юли 2000г.










    Имаме го от месец Май, но се кара само уикендите лятото по излети. От средата на Октомври до средата на Април по принцип личната ми кола почти не излиза от гаража , дори рядко през почивните дни, така че пробега като цяло е малък. Въпреки многото информация която съм прочел , не виждах снимките, и сега ще се почва ново четене. Отворен съм за всякакви съвети и идеи, всичко казано ще ми е полезно. Естествено ще има и питане за разни части към екстериора, но в нужните теми. Има и два проблема, но за тях няма отговор до край в дадена тема, но това по нататък. Единия е за неработещ шибидах, а другия като се стопли времето, за да мога да прилагам съветите Ви в действие. Друго , което искам да дискутирам с Вас в темата е налягането на гумите. Но стига толкова като за начало, да не Ви отегчавам. Поздрави.
    Последно редактирано от nickbochev; 10-11-13, 16:01. Причина: снимки
    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

  • #2
    От: Още един Нисан Терано II

    Налягането на гумите е според.... конкретните гуми и размера им. Ако ги напомпаш до заводско налягане ще започне да вози като каручка. Не помня с колко си карах заводските, но 31-ците си карам с 1.7 - 1.8. Само ако имам път по магистрала лятото отиват на 2 - 2.1.

    ПП: Снимките не се виждат.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Още един Нисан Терано II

      Добре дошъл и на добър час.
      На моето Терано гумите 235/70/16 ги карам на 2,3 атм.
      Последно редактирано от nickbochev; 10-11-13, 16:05.
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #4
        От: Още един Нисан Терано II

        Не се ползва за офроуд, но винаги е по добре да имаш такава машина за обиколки по язовирите, а и да ме измъкне от някоя мокра поляна, а и като семеен автомобил е перфектен. За налягането на гумите - карам ги на две атмосфери, при предписание от гредата на шофьорската врата 1.8 атмосфери, но седят много меки и свирят по завоите или по рязък старт. Доволен съм от гумите и от возията, като очаквах нещо много по друсащо.
        Последно редактирано от nickbochev; 10-11-13, 16:02.
        Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

        Коментар


        • #5
          Още веднъж Ви Благодаря г-н Бочев. За мен ще бъде удоволствие да се запознаем и срещнем лично - не е нужно повод. За всички колеги, които посещават района, телефона ми е 0878461896 - за всичко. А джипката наистина изглежда готино , дори и на снимките.

          Първото ми мнение не беше в нужния раздел, и благодарение на модераторите отиде където трябва. Тъй като търся капачки за джантите, но не се справям със снимките(имам снимки на капачките), имам и питане за ел.шибидаха, може ли питанията ми да са в тази тема, а да не отварям нови теми?

          Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
          Добре дошъл и на добър час.
          На моето Терано гумите 235/70/16 ги карам на 2,3 атм.
          А с това налягане на гумите не вози ли много твърдо? Въпроса ми е не е до некомпетентоност от ваша страна, а именно - при последното си пътуване с джипа един приятел, който има автосервизче реши, че трябва да карам с гуми напомпени на 3,4 атм., това според гумите. Но пътуването ми от Пловдив до Пазарджик бе кошмар за двадестгодишникте ми пломби, и на първата бензиностанзия в Пазрджик върнах наляганета на 2 атм. Отворих питане за налягането на гумите, тъй като ме притеснява свиренето им и неравномерното износване. Г-н Бочев е чел темата ми за гумите ми в форума на Нисан, но там инфото от джипкаджии е много малко. А именно - карам с предписания размер и налягане на гумите, но те си свирят (всезезонни са гумите), решението е за нови летни гуми напролет, може би втора ръка, не знам, но тези летните в момента не бих качил следващото лято на джипката - все пак возя семействоти си!
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-11-13, 18:43.
          Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

          Коментар


          • #6
            От: Още един Нисан Терано II

            Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
            Добре дошъл и на добър час.
            На моето Терано гумите 235/70/16 ги карам на 2,3 атм.
            Мойте гуми са същия размер като го купих джипа бяха напомпани до 2.6.. е няма такава каруца. Сега предните са ми на 1.7-8 а задните 1.8-9.
            Nissan Terrano 2.7 TDi
            ----------------------------
            Нещо което работи - не се пипа!

            Коментар


            • #7
              От: Още един Нисан Терано II

              Здравейте отново. Ето с какви гуми поглезих Тераното - Bridgstone Dueler AT 694 ; 235/70/R16 ; 106T

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img1234_200x200px_1.jpg
Прегледи:1
Размер:18.1 КБ
ID:5555885

              Някъде по сайтовете ги дават всесезонни, но повече ги пишат като летни. А да, и в някакъв руски сайт ги забелязах като всесезонни. Купих ги за летни гуми - ще се карат само лятото, (имам добър комплект зимни) предимно по асфалт и твърд черен и/или каменист път, като се надявам да ме извадят от някоя мокра поляна по гори и язовири. Кажете си мнението за тези гуми, особено ако някой е ползвал такива, ще ми е полезно всяко едно. А защо избрах тези ли? Ами резервната гума на джипа е същата, и просто се влюбих в шарката на протектора. Поздрави.
              Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

              Коментар


              • #8
                От: Още един Нисан Терано II

                Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
                ...като се надявам да ме извадят от някоя мокра поляна по гори и язовири...
                Нареждата умира последна.

                Това са си шосейни гуми. Няма грам offroad в тях. На мокра полянка даже кални гуми не помагат понякога. Ако е и с наклон - шоуто е пълно. Но пък е интересно - въртиш волана, а колата си върви на където е решила тя без въобще да я интересуват твоите виждания по въпроса. .

                ...все пак, предполагаемо на пясък ще са по-добри от болшинството кални.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Още един Нисан Терано II

                  Спарки , Благодаря за мнението. То е ясно, че не е кална гума, и въобще не си мисля за калища. Мислите са ми за сутрешната роса, която е по жилавите родопски треви, е тогава всичко живо върти гуми ако иска да си тръгне преди 11ч., това имах в предвид за мокра трева. Виж , ако вали цял ден, въобще няма да мъча машината, стоя с в караваната, хапвам, пийвам, па като се укроти тогава. Поздрави.
                  Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                  Коментар


                  • #10
                    От: Още един Нисан Терано II

                    Всякакъв вид мокра трева си е гадна работа по принцип. Даже с кални гуми. Просто не очаквай чудеса. Повечето проходимост ще дойде от това че си с 4х4. Гумите като превъртят с по един оборот и вече грайфера им е пълен с трева и лека калчица, тоест - стават на сликове. Даже отдолу да е сухо. Просто имай едно на ум. Не заради конкретните гуми, а изобщо.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Още един Нисан Терано II

                      OK. Така е малко по ясно .
                      Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                      Коментар


                      • #12
                        От: Още един Нисан Терано II

                        Сядайки в Тераното,след бензинова лека кола,ти идва една сила, една проходимост. .....................
                        Внимавай с момента в който се чувстваш всесилен в джипа,защото последствията са много смешни или много плачевни в зависимост от гледната точка. Ти влачиш и каравана,тъй че, проходимостта ти се определя по други критерии, клонящи към автовлакови.
                        След като си се справял с лек автомобил,с Тераното ще се справяш по-добре.
                        Карайте го със здраве и разум, прекрасна кола е като и свикнеш. А за гумите,първо изтъркай тези ,за асфалт и сух черен път са много добри.
                        Последно редактирано от zorod; 23-01-14, 00:26.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Още един Нисан Терано II

                          С Тераното определено съм по смел, но само когато съм соло, и само и единствено от гледна точка на клиренса. Но откакто карам дизел, си промених навиците на шофиране - карам по бавно и една предавка по надолу спрямо шофирането с мощната бензинова кола. Благодаря за добрите думи за гумите, за асфалт и твърдо черно съм ги взел.
                          Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                          Коментар


                          • #14
                            От: Още един Нисан Терано II

                            Аз помпам на моето терано къса база BFgoodrich AT K/O когато пътувам по магистрала на 3.5 до 4 атмосфери. Вози по-твърдо, но пък харчи малко Летните гуми (235/70/15) ги помпам заводско - отпред 2.1, отзад 2.8.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Още един Нисан Терано II

                              Първоначално публикуван от rumbala Преглед на мнение
                              Аз помпам на моето терано къса база BFgoodrich AT K/O когато пътувам по магистрала на 3.5 до 4 атмосфери. Вози по-твърдо, но пък харчи малко Летните гуми (235/70/15) ги помпам заводско - отпред 2.1, отзад 2.8.

                              Това е лудост тотална и е опасно, освен че ги деформира и износва неправилно. Смятай и като се напекат от жегата тия 4 бара на колко стават. Над 2.5 бара даже със заводския размер смисъла е никакъв. От къде измисли и тия 2.8 на къса база също не знам. Освен да го натовариш до козирката и да мо хлопнеш едно тежко ремарке или каравана отзад не виждам смисъл от чак 2.8.
                              Ако гумите са с размер над заводския, налягането пада още повече. Моите ги карам на 2.3 всичките по магистрала. Иначе 1.8 - 2.1. Задните са падали и до 1.6 без осезаема разлика във вървежа или харча. За 31-ци иде реч.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X